•                  
شنبه , ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
یکشنبه, جولای 3

خودکشی پسر ۲۰ ساله ساکن اهواز

0
1260

حقوق بشر در ایران امروز جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹، پسری جوان با سن ۲۰ سال، ساکن اهواز در پی افزایش فشارهای روحی و روانی و محرومیت از حق امید به زندگی پس از پرت کردن خود از بالای پل زیرگذر جان خود را از دست داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، ساعت ۱ بامداد امروز جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹، پسری جوان – متولد: ۱۳۷۹ – ساکن اهواز، پس از اقدام به خودکشی از طریق پرت کردن خود از بالای پل زیر گذر به پائین جان باخت. از جمله علتهای خودکشی در ایران محرومیت از حق امید به زندگی و محرومیتهای گسترده اقتصادی و اجتماعی برای نسل نوجوان و جوان کشور است. 

در این گزارش اشاره ای به علیت خودکشی این جوان ۲۰ ساله نشده است اما از جمله علتهای خودکشی در ایران محرومیت از حق امید به زندگی و محرومیتهای گسترده اقتصادی و اجتماعی برای نسل نوجوان و جوان کشور است. 

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضا کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند. 

همچنین در اهداف مطروحه سند ۲۰۳۰ یونسکو، به صراحت به حق همه انسانها از برخورداری محیط زندگی سالم و استاندارد، متناسب با شان و مقام انسانی آنها تاکید شده است اما در ایران پس از تصویب این سند برای اجرا در پی مخالفت علی خامنه ای و اعلام وی با این جمله که « آقایان بدون اجازه ما سندی را امضا کردند » اجرای این سند معتبر بین المللی به طور کامل از دستور کار در ایران خارج و با آن به شدت مخالفت شد. 

برچسب هانقض حقوق شهروندیاخبار نقض حقوق بشر در ایرانخودکشی زندانیانخودکشی شهروندان در ایراناقدام به خودکشی جوانان در ایرانخودکشی کردننقض حقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی درایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاقدام به خودکشی دختران نوجوانامید به زندگی در میان جوانانخودکشی در اهوازحقوق بشرنقض حقوق بشرحقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانخودکشی نوجوانانخودکشی جوانان ایرانخودکشی جوان 20 سال اهوازاخبار نقض حقوق بشرنقض حقوق شهروندی در ایرانحقوق بشر درایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانخودکشی نوجوانان در ایرانحق امید به زندگینسل جوان در جمهوری اسلامیحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایرانخودکشی در ایرانخودکشی دختران جوانمحرومیت از حق امید به زندگیخودکشی زندانیخودکشی زنان در ایراناقدام به خودکشیامید به زندگی در ایراناقدام به خودکشی در اهوازامید به زنده بوده در ایرانحقوق شهروندیآمار خودکشی زناننقض حقوق بشر در ایران 4آمار خودکشی در ایراناقدام به خودکشی شهروندانحق امید به زندگی در ایرانخودکشینقض حقوق بشرد ر ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانامید به زندگیخودکشی جوانان در ایراناقدام به خودکشی نوجوانان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: