•                    
  •                  
چهارشنبه , ۰۹ آذر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, نوامبر 30

خودکشی پسر ۲۰ ساله ساکن اهواز

0
1500

حقوق بشر در ایران امروز جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹، پسری جوان با سن ۲۰ سال، ساکن اهواز در پی افزایش فشارهای روحی و روانی و محرومیت از حق امید به زندگی پس از پرت کردن خود از بالای پل زیرگذر جان خود را از دست داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، ساعت ۱ بامداد امروز جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹، پسری جوان – متولد: ۱۳۷۹ – ساکن اهواز، پس از اقدام به خودکشی از طریق پرت کردن خود از بالای پل زیر گذر به پائین جان باخت. از جمله علتهای خودکشی در ایران محرومیت از حق امید به زندگی و محرومیتهای گسترده اقتصادی و اجتماعی برای نسل نوجوان و جوان کشور است. 

در این گزارش اشاره ای به علیت خودکشی این جوان ۲۰ ساله نشده است اما از جمله علتهای خودکشی در ایران محرومیت از حق امید به زندگی و محرومیتهای گسترده اقتصادی و اجتماعی برای نسل نوجوان و جوان کشور است. 

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضا کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند. 

همچنین در اهداف مطروحه سند ۲۰۳۰ یونسکو، به صراحت به حق همه انسانها از برخورداری محیط زندگی سالم و استاندارد، متناسب با شان و مقام انسانی آنها تاکید شده است اما در ایران پس از تصویب این سند برای اجرا در پی مخالفت علی خامنه ای و اعلام وی با این جمله که « آقایان بدون اجازه ما سندی را امضا کردند » اجرای این سند معتبر بین المللی به طور کامل از دستور کار در ایران خارج و با آن به شدت مخالفت شد. 

برچسب هامحرومیت از حق امید به زندگینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در ایران 4نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننسل جوان در جمهوری اسلامیآمار خودکشی در ایرانآمار خودکشی زناناقدام به خودکشیاقدام به خودکشی نوجواناناقدام به خودکشی جوانان در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجواناقدام به خودکشی در اهوازاقدام به خودکشی شهروندانامید به زنده بوده در ایرانامید به زندگیامید به زندگی در میان جوانانامید به زندگی در ایراناخبار نقض حقوق بشراخبار نقض حقوق بشر در ایرانحق امید به زندگیحق امید به زندگی در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانخودکشیخودکشی نوجوانانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی کردنخودکشی جوان 20 سال اهوازخودکشی جوانان ایرانخودکشی جوانان در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی در اهوازخودکشی در ایرانخودکشی زنان در ایرانخودکشی زندانیخودکشی زندانیانخودکشی شهروندان در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.