•                  
پنج شنبه , ۰۷ مرداد , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, جولای 29

خودکشی پسر ۲۰ ساله ساکن اهواز

0
605

حقوق بشر در ایران امروز جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹، پسری جوان با سن ۲۰ سال، ساکن اهواز در پی افزایش فشارهای روحی و روانی و محرومیت از حق امید به زندگی پس از پرت کردن خود از بالای پل زیرگذر جان خود را از دست داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، ساعت ۱ بامداد امروز جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹، پسری جوان – متولد: ۱۳۷۹ – ساکن اهواز، پس از اقدام به خودکشی از طریق پرت کردن خود از بالای پل زیر گذر به پائین جان باخت. از جمله علتهای خودکشی در ایران محرومیت از حق امید به زندگی و محرومیتهای گسترده اقتصادی و اجتماعی برای نسل نوجوان و جوان کشور است. 

در این گزارش اشاره ای به علیت خودکشی این جوان ۲۰ ساله نشده است اما از جمله علتهای خودکشی در ایران محرومیت از حق امید به زندگی و محرومیتهای گسترده اقتصادی و اجتماعی برای نسل نوجوان و جوان کشور است. 

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضا کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند. 

همچنین در اهداف مطروحه سند ۲۰۳۰ یونسکو، به صراحت به حق همه انسانها از برخورداری محیط زندگی سالم و استاندارد، متناسب با شان و مقام انسانی آنها تاکید شده است اما در ایران پس از تصویب این سند برای اجرا در پی مخالفت علی خامنه ای و اعلام وی با این جمله که « آقایان بدون اجازه ما سندی را امضا کردند » اجرای این سند معتبر بین المللی به طور کامل از دستور کار در ایران خارج و با آن به شدت مخالفت شد. 

برچسب هاحقوق بشراخبار نقض حقوق بشرحقوق بشر در ایرانخودکشی زندانیحقوق شهروندیخودکشینقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در ایرانخودکشی زنان در ایرانآمار خودکشی زناننقض حقوق بشرد ر ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی درایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر درایراناقدام به خودکشینقض حقوق بشر در ایران 4حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانخودکشی زندانیاننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانخودکشی در ایرانامید به زندگی در ایرانآمار خودکشی در ایرانامید به زندگیخودکشی شهروندان در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجوانخودکشی نوجوانانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی دختران جواناقدام به خودکشی در اهوازاقدام به خودکشی شهروندانخودکشی جوانان در ایراناقدام به خودکشی جوانان در ایرانامید به زندگی در میان جوانانخودکشی جوانان ایرانحق امید به زندگیمحرومیت از حق امید به زندگیامید به زنده بوده در ایرانحق امید به زندگی در ایراناقدام به خودکشی نوجوانانخودکشی کردنخودکشی در اهوازخودکشی جوان 20 سال اهوازنسل جوان در جمهوری اسلامی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: