چهارشنبه , ۰۲ فروردین , ۱۴۰۲
چهارشنبه, مارس 22

اقدام به خودکشی یک زن در ایستگاه مترو گلشهر کرج

0
64

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۱، یک زن ساکن استان البرز در ایستگاه مترو گلشهر کرج اقدام به خودکشی کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از دیدبان ایران، صبح امروز یکشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۱، در ایستگاه مترو گلشهر واقع در محدوده پل فردیس از توابع کرج مرکز استان البرز، یک زن بر اثر محرومیت از حق امید به زندگی و افزایش فشارهای روحی و روانی، اقدام به خودکشی کرد. 

براساس این گزارش، هنگامی که قطار شهر – مترو برای مسافرگیری به داخل خط ریلی ایستگاه گلشهر کرج وارد شد این شهروند ناگهان خود را به داخل خط ریلی و مقابل قطار پرتاب کرد. 

در ادامه این حادثه، به رغم هشدار لوکوموتیوران درحین ورود به ایستگاه، قطار با این زن برخورد کرد.

اورژانس و ماموران ایستگاه گلشهر بلافاصله این شهروند را جهت انجام مراحل درمانی به بیمارستان منتقل کردند. 

آخرین گزارش ها حاکی از زنده بودن و بروز جراحات به این زن است. 

لازم به ذکر است، در تاریخ ۱۷شهریور ماه ۱۴۰۱، اکبر علیوردی نیا، استاد جامعه شناسی دانشگاه مازندران، در نشست خودکشی در ایران، از خودکشی ۱۰۰ هزار شهروند در شهرهای ایران طی سال ۱۴۰۱ خبر داد و از افزایش آمار خودکشی شهروندان در ۱۰ استان کشور پرده برداشت.

افزایش فقر، نبود امید به زندگی، نبود بازار اشتغال و فعالیتهای سازنده اجتماعی برای شهروندان، سرکوب های امنیتی و اجتماعی، محرومیتهای گسترده بر اثر سوءمدیریت در کشور، از جمله دلایل افزایش خودکشی در ایران است.

محرومیت از حق امید به زندگی و عدم برخورداری از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر، بر حق افراد در برخورداری از تامین اجتماعی مناسب تاکید شده است.

همچنین در اهداف سند ۲۰۳۰ یونسکو، به حق افراد در برخورداری از محیط زندگی سالم و استاندارد، متناسب با مقام انسانی آنها تاکید شده است اما در ایران پس از مخالفت علی خامنه ای با اجرای اهداف سند مذکور برای استاندارد سازی زندگی اجتماعی شهروندان، بطور کامل از دستور کار خارج شد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.