•                  
جمعه , ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱
جمعه, می 20

اقدام به خودکشی یک جوان ۱۸ ساله در تهران

0
586

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، یک شهروند نوجوان ساکن تهران در ایستگاه متروی جانبازان این کلان شهر اقدام به خودکشی کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در ساعات پایانی دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹، یک جوان ۱۸ ساله در ایستگاه متروی جانبازان در تهران اقدام به خودکشی کرد. 

براساس این گزارش، اقدام به خودکشی این شهروند نوجوان در ساعت ۱۱ شب رخ داد و این نوجوان ۱۸ ساله خود را به زیر قطار پرتاب کرد و به دلیل جراحات وارده به بیمارستان امام حسین منتقل شد.

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد.

برچسب هاحقوق بشرتهرانحقوق بشر در ایرانخودکشی زندانیحقوق شهروندیخودکشینقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرمترو تهراننسل جواننقض حقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در ایراناشتغال جوانان در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانسرکوب جوانان در ایرانحقوق شهروندی درایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیمتروی تهراناقدام به خودکشیایستگاه مترواشتغال جواناننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینسل جوان در ایرانجوانان در ایراناستعدادهای نسل جواننسل جوان ایرانجوانان ایرانسرکوب نسل جوانجوانان جویای کارخط ۳ متروی تهرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانخودکشی در ایرانامید به زندگی در ایرانآمار خودکشی در ایرانامید به زندگیخودکشی شهروندان در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجوانخودکشی نوجوانان در ایراننوجوانان در ایرانامیدبه زندگی در ایرانخودکشی جوانان در ایراناقدام به خودکشی جوانان در ایرانحق زندگی در ایرانایستگاه متروی جانبازانخودکشی در متروی تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: