چهارشنبه , ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲
چهارشنبه, ژوئن 7

اقدام به خودکشی یک جوان ۱۸ ساله در تهران

0
938

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، یک شهروند نوجوان ساکن تهران در ایستگاه متروی جانبازان این کلان شهر اقدام به خودکشی کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در ساعات پایانی دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹، یک جوان ۱۸ ساله در ایستگاه متروی جانبازان در تهران اقدام به خودکشی کرد. 

براساس این گزارش، اقدام به خودکشی این شهروند نوجوان در ساعت ۱۱ شب رخ داد و این نوجوان ۱۸ ساله خود را به زیر قطار پرتاب کرد و به دلیل جراحات وارده به بیمارستان امام حسین منتقل شد.

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد.

برچسب هاخودکشی زندانینقض حقوق شهروندی در ایرانمتروی تهراننسل جوان ایرانآمار خودکشی در ایراناقدام به خودکشی جوانان در ایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایراناقدام به خودکشیجوانان ایرانامید به زندگیحق زندگی در ایرانخودکشیاشتغال جوانان در ایرانایستگاه متروسرکوب نسل جوانخودکشی شهروندان در ایرانایستگاه متروی جانبازاننقض حقوق شهروندینقض حقوق بشرد ر ایراناشتغال جوانانجوانان جویای کاراقدام به خودکشی دختران نوجوانخودکشی در متروی تهراننقض حقوق بشر در ایرانسرکوب جوانان در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیخط ۳ متروی تهرانخودکشی نوجوانان در ایرانحقوق بشرنقض حقوق بشرحقوق شهروندی درایراننسل جوان در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایراننوجوانان در ایرانتهرانمترو تهرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیجوانان در ایرانخودکشی در ایرانامیدبه زندگی در ایرانحقوق بشر در ایراننسل جواناستعدادهای نسل جوانامید به زندگی در ایرانخودکشی جوانان در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: