•                    
  •                  
یک شنبه , ۰۳ مهر , ۱۴۰۱
یکشنبه, سپتامبر 25

خودکشی یک شهروند ۲۲ ساله ساکن توابع دیواندره

0
887

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۹, عطا قنبری, شهروند ساکن زرینه هوه تو در بخش کرفتو واقع در شهرستان دیواندره در پی فشارهای مالی و نبود امید به زندگی با حلق آویز کردن خود جان باخت.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز یکشنبه ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۹, عطا قنبری, متولد: ۱۳۷۷, ساکن زرینه هوه تو در بخش کرفتو واقع در شهرستان دیواندره به دلیل فقر و تنگدستی و نبود امید به زندگی پس از حلق آویز کردن خود جان باخت.

براساس این گزارش, این شهروند ۲۲ ساله بعنوان کارگر در یک کارگاه تولید شیر در روستای کسنزان, از توابع بخش کرفتو دیواندره اشتغال داشت.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.