•                  
جمعه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 28

برگزاری دستکم ۱ تجمع اعتراضی

0
423

حقوق بشر در ایران – روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, جمعی از اهالی بندرشیرینو در اعتراض به نداشتن دبیرستان در مقابل فرمانداری کنگان « واقع در استان بوشهر» تجمع کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز شنبه ۲۳ شهریورماه ۱۳۹۸, جمعی از اهالی بندر شیرینو بزرگترین روستای استان بوشهر با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان کنگان خواستار احداث و راه اندازی دبیرستان در زادگاه خود شدند.

آنان یادآورشد: دانش آموزان این روستا سالیان متمادی است در انتظار احداث دبیرستان پسرانه و دخترانه هستند و فقدان دبیرستان مشکلاتی برای ادامه تحصیل آنها ایجاد کرده است.

رئیس شورای اسلامی بخش سیراف و روستای شیرینو گفت: راه اندازی دبیرستان دخترانه و پسرانه یکی از مطالبات جدی و بحق مردم این روستای بزرگ و بندری از مسئولان امر بویژه آموزش و پرورش است.

اکبر محمدی خواه افزود: اکنون بیش از ۹۰ دانش آموز پسر و دختر برای تحصیل در مقطع متوسطه دوم به روستای پرک در ۱۵ کیلیومتری شیرینو میروند.

وی یادآورشد: طبیعی است مسائل و مشکلاتی مانند موضوع تصادفات و هزینه های ایاب و ذهاب و مانند آن دانش آموزان را تهدید می کند.

این مقام مسئول اظهارداشت: به عنوان وکلای مردم در شورا بارها این موضوع را پیگیری کرده ایم اما تاکنون به نتیجه ای نرسیده ایم.

محمدی خواه گفت:حسب قول فرماندار و رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان قرار است کلاس دهم برای دختران امسال در خود شیرینو برگزار شود.

وی افزود: انتظار جدی و مطالبه شورای اسلامی و مردم بویژه والدین راه اندازی کلاس یازدهم برای دختران و استقرار دبیرستان در این روستای ده هزار نفری است.

یکی از دانشآموزان متوسطه شیرینو نیز گفت: علاوه بر پسران دختران نیز مجبور اند با تحمل سختی های فراوان برای تحصیل در مقطع متوسطه دوم به پرک و یا سیراف بروند.

وی افزود: همه خواسته ما از مسئولان این است همانگونه که ما همیشه همراه و یاور مسئولان در صحنه های مختلف بوده ایم اکنون آنان نیز با درک مشکلات ما دانش آموزان این مسئله را حل کنند.

مادر یکی از دانش آموزان نیز گفت: تاکنون چندین جوان روستا در مسیر رفتن به مدرسه و در اثر تصادف جان باخته اند.

وی افزود: این حداقل انتظار ما از مسئولان است اجازه ندهند باز هم این جاده قربانی بگیرد و خانواده هایی را داغدار کند.

یکی دیگر از اولیای دانش آموزان این روستا گفت: زیبنده نیست روستای شیرینو که از همه طرف توسط صنعت نفت محصور شده است فاقد دبیرستان باشد.

وی افزود: اگر مسئولان برای حل این مشکل چاره اندیشی نکنند اجازه نخواهیم داد دخترانمان برای ادامه تحصیل به جای دیگری بروند.

مدیرآموزش و پرورش کنگان نیز گفت: کمبود نیروی انسانی یکی از موانع برای راه اندازی متوسطه دوم در شیرینو است.

شاکر محیسن افزود: امسال برای قریب ۲۵ دانش آموز دختر کلاس دهم در شیرینو راه اندازی خواهد شد.

وی بیان کرد: پیگیری ها و مکاتباتی با مرکز استان شده است که در صورت تامین نیرو و ایجاد شرایط لازم کلاس یازدهم نیز برای دانش آموزان دختر این روستا راه اندازی شود.

فرماندار کنگان نیز به ایرنا گفت: پیگیری راه اندازی دبیرستان دخترانه در شیرینو به عنوان یک مطالبه جدی در شورای آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی و در حال انجام است.

فتح الله نوروزی افزود: مکاتبات و مذاکراتی با مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این خصوص صورت گرفته که امیدوارم خروجی نتایج این نشست ها و پیگیری ها تحقق خواسته بحق مردماین خطه باشد.

گفتنی است تعدادی از دانش آموزان و اولیای آنها با حضور در فرمانداری و با در دست داشتن نوشته هایی مانند ما مدرسه می خواهیم و دانش آموزان شیرینو را دریابید خواستار راه اندازی دبیرستان دخترانه در این روستا شدند.

شیرینو با جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر در ۵۵ کیلومتری کنگان و ۲۷۵ کیلومتری بوشهر مرکز استان قرار دارد.

علاوه بر برخی شرکت های منطقه پارس دو کنگان تعدادی از هتل ها و شرکت های زیرمجموعه پتروشیمی نیز در جوار این روستای بندری قرار دارند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: