•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
704
تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از فرهنگیان اصفهان, فرهنگیان تبریز, کارگران پتروشیمی فارابی، پرسنل شرکت تراورس سازی بندرعباس, شهروندان شهرستان زابل با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, روز سه شنبه ۹ مهر ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران پتروشیمی فارابی به اعتصابشان که از روز دوشنبه اول مهر برای اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل،قطع خدمات رفاهی،نداشتن امنیت شغلی و وعده های توخالی مدیران شرکت و مسئولان شهرستان ماهشهر آغاز شده است ادامه دادند و همچون روزهای گذشته در ساختمان مرکزی شرکت تجمع کردند.

بنا بر این گزارش، نشست ها و تصمیمات کمیسیون کارگری فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر جهت برطرف شدن مشکلات این کارگران، تا کنون بی نتیجه مانده است.

تجمع اعتراضی شهروندان ساکن زابل

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز چهارشنبه ۱۰مهرماه ۱۳۹۸، جمعی از شهروندان ساکن شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان در اعتراض به شورای شهر این شهرستان تجمع اعتراض برگزار کردند. 

دلیل برگزاری این تجمع اعتراضی عدم توجه شهرداری و شورای شهر زابل به رفع مشکلات شهروندان در این شهرستان بود. 

این شهروندان با سر دادن شعارهایی خواستار انحلال شورای شهر زابل شدند. 

تجمع اعتراضی فرهنگیان در اصفهان

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از فرهنگیان شاغل و بازنشسته استان اصفهان با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش این شهرستان به مناسبت روز جهانی معلم نسبت به آنچه که سرکوب و عدم توجه بحث معیشت این دسته از شهروندان می باشد نسبت به عدم تحقق وعده های مسئولان ۳ اعتراض کردند. 

 

تجمع اعتراضی فرهنگیان شاغل و بازنشسته در تبریز

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از فرهنگیان شاغل و بازنشسته تبریز در مقابل اداره آموزش و پرورش این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

فرهنگیان  ساکن تبریز در جواب به فراخوان برای اعتراض به پاسخ نگرفتن خواسته های خود در مقابل آموزش و پرورش این شهرستان تجمع کردند. 

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع پتروشیمی فارابی

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران مجتمع پتروشیمی فارابی، برای چهارمین روز متوالی در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، قطع خدمات رفاهی، نداشتن امنیت شغلی و وعده‌های توخالی مدیران شرکت و مسئولان شهرستان ماهشهر در ساختمان مرکزی این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

تجمع اعتراضی کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز چهارشنبه ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران قرارداد دائمی شرکت حمل‌ونقل خلیج فارس که به منظور تبدیل وضعیت استخدامی از ابتدای شهریور ماه به صورت غیر مستمر آغاز شده است، مقابل شرکت برگزار شد.

این کارگران اظهار داشتند که دلیل برپایی اعتراض‌های آنها که دیروز نیز مقابل ساختمان فرمانداری اسلامشهر برگزار شد، بی تفاوتی مدیران بخش خصوصی شرکت حمل‌ونقل خلیج فارس در قبال تبدیل وضعیت استخدامی شماری از کارگران قرارداد دائمی به پیمانکاری است.

از قرار معلوم مدیریت بخش خصوصی حمل‌ونقل خلیج فارس که اخیرا این شرکت را خریداری کرده است، دستور پیمانی شدن حدود ۱۰۰ نفر از کارگران این شرکت که دارای حداقل ۵ و حداکثر ۲۳ سال سابقه کاری هستند را صادر کرده است که در نتیجه این اتفاق کارگران اجازه ورود به محل کار خود را تا تعیین تکلیف ندارند.

کارگران قرارداد دائمی شرکت حمل‌ونقل خلیج فارس مدعی هستند که مطابق این دستورالعمل همه آنها که پیش از این به صورت قرارداد مستقیم در بخش‌های خدماتی، فضای سبز، اداری، ناوگان و سایر بخش‌ها با عناوین شغلی راننده، آبدارچی، نظافتچی، برنامه‌ریز و… شرکت حمل‌ونقل خلیج مشغول کار بوده‌اند باید تحت مسئولیت یک یا چند شرکت پیمانکاری تبدیل وضعیت شوند.

به گفته آنها، به دنبال اجتماع روز گذشته کارگران، شورای تامین فرمانداری شهرستان اسلامشهر تشکیل جلسه داد و طبق مصوبات این جلسه قرار شد همه کارگرانی که قرار بود از ابتدای شهریور ماه تبدیل وضعیت شوند به کار سابق خود بازگردند.

کارگران شرکت حمل‌ونقل خلیج فارس همچنین گفتند: در این جلسه همچنین مقرر شد کارفرما با همه کارگران راننده و واحد فنی قراردادهای یکساله و با کارگران واحد اداری و خدماتی قراردادهای سه ماهه امضا کند.

طبق اظهارات وی، آنچه موجب نارضایتی کارگران شده؛ این است که بخش خصوصی شرکت در چارچوب قوانین و مقررات واگذاری که از سوی سازمان خصوصی‌سازی به آن تکلیف شده، حرکت نمی‌کند. به عنوان نمونه مالک جدید طبق تعهدنامه ای که به سازمان خصوصی‌سازی در زمان واگذاری داده، حق اخراج هیچ نیرویی را تا ۵ سال آینده ندارد اما در حال حاضر می‌بینیم بخش خصوصی با بی‌توجهی به مفاد واگذاری شرکت حمل‌ونقل از مرداد ماه سال جاری همه قراردادهای کارگران را لغو کرده و تاکید دارد که باید با یک شرکت پیمانکاری همکاری کنند.

کارگر شرکت حمل‌ونقل خلیج فارس در خاتمه تصریح کردند: جدا از بی ثباتی شغلی که هم‌اکنون با حضور شرکت‌های واسطه‌ای نیروی انسانی با آن مواجه هستیم، دست‌کم بابت چندین ماه معوقات مزدی از شرکت حمل‌ونقل خلیج فارس طلبکاریم که از زمان مالک قبلی به تاخیر افتاده است.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت تراورس سازی بندرعباس

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از پرسنل شرکت تراورس سازی بندرعباس در مقابل ساختمان دادگستری این شهرستان در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزیدشان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.