•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, دسامبر 6

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
527
تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران

طی روز گذشته و امروز، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, تعدادی از اعضای تعاونی مسکن حوزه ستادی وزارت بازرگانی که از متقاضیان مسکن مهر هستند، در مقابل اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و جمعی از کارگران شرکت لوله سازی اهواز، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۲۶ خرداد ۱۳۹۸؛  در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در شهرهای مختلف کشور که با هدف دستیابی به خواستها و حقوق شهروندی به حق آنها صورت میگیرد, جمعی از کارگران شرکت لوله‌سازی اهواز در اعتراض به تخلیه منازل سازمانی خود در منطقه نیوسایت این شهر از سوی بانک ملی، دست به تجمع اعتراضی زدند.

از قرار معلوم، به علت عدم پرداخت بدهی وام از سوی شرکت لوله‌سازی اهواز، نود و سه منزل مسکونی سازمانی در عوض وام به بانک ملی واگذار شده است.

لوله‌سازی اهواز، یکی از شرکت‌های تولید لوله‌های نفت و گاز با حدود ۲۴۰۰ کارگر است.

تجمع متقاضیان مسکن مهر در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران ایرنا، امروز دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، تعدادی از اعضای تعاونی مسکن حوزه ستادی وزارت بازرگانی که از متقاضیان مسکن مهر هستند، در اعتراض به برآورده نشدن مطالباتشان در مقابل اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان دست نوشته ای در دست دارند که بر روی آن نوشته شده: “سال ۹۳ مبلغ ۲ میلیارد تومان به حساب اداره کل راه و شهرسازی استان تهران واریز شده اما واگذاری زمین به تعاونی مذکور انجام نشده است”.

این افراد که می‌گفتند در این تجمع از حدود یکصد نفر عضو تعاونی نمایندگی می‌کنند خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلشان شدند.

یکی از تجمع کنندگان با اشاره به واریز مبلغ مذکور به حساب این اداره کل گفت: “در ازای پرداخت هزینه زمین واگذار شده دارای معارض بوده و هنوز مشکلات حقوقی آن نیز در دادگاه حل نشده است”.

وی افزود: “اداره کل مسکن و شهرسازی استان تهران باید مبلغ واریزی ما را به نرخ روز پس دهد یا زمین مناسب واگذار کند”.

این تجمع کننده ادامه داد: “وزیر سابق راه و شهرسازی بارها اعلام کرده که از انبوه سازان حمایت می‌کنیم و در قبال این زمین‌هایی که مشکل حقوقی داشته‌اند زمین رایگان می‌دهیم؛ با توجه به حل نشدن مشکل ما، اکنون اینجا جمع شده‌ایم تا مشکلمان حل شود و به اندازه پولمان زمین دریافت کنیم”.

یکی دیگر از تجمع کنندگان نیز گفت: “پنج سال است که متولیان، امروز و فردا می‌کنند ولی مشکل ما حل نشده است”.

وی بیان کرد: “اگر همان زمان به ما زمین را واگذار کرده بودند اکنون صاحب خانه بودیم ولی الان نه تنها مالک نیستیم بلکه با این تورم از پس بهای اجاره خانه هم بر نمی آییم”.

بنا بر این گزارش، رئیس اداره واگذاری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران به جمع این افراد پیوست و مقرر شد سه عضو تعاونی برای مذاکره با مسئولان این اداره کل مذاکره کنند.

مدیرعامل تعاونی مسکن حوزه ستادی وزارت بازرگانی در تشریح مشکلات این افراد گفت: “سال ۱۳۸۷ طبق قانون مسکن مهر، زمینی که متعلق به وزارت بازرگانی بود مشخص شد تا برای احداث مسکن به نام سازمان ملی زمین و مسکن انتقال دهیم”.

مصطفی احترامی افزود: “مشخص شد این زمین توسط تامین اجتماعی تصرف شده و مسائل حقوقی و قضایی آن بعد از حدود پنج سال هنوز در حال رسیدگی است”.

وی ادامه داد: “همچنین از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران درخواست مبالغ واریزی یا زمین کرده‌ایم و آنها قطعه زمینی به مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ متر تصویب کردند تا اختصاص دهند که بعد از یک سال متوجه شدیم این زمین نیز به نام بنیاد شهید است”.

رئیس اداره واگذاری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران پس مذاکره و جلسه با نمایندگان تعاونی مذکور، توضیح داد: “تعاونی مسکن وزارت بازرگانی سال ۱۳۸۷ مصوبه‌ای از هیأت وزیران می‌گیرد تا پلاکی به آن واگذار شود و در این راستا اداره کل راه و شهرسازی تهران دستور اخذ سند را دریافت می‌کند اما قبل از اینکه سند اخذ شود شرکت تعاونی مربوطه این زمین را به شرکت شستا واگذار می‌کند”.

مجتبی شهبازی اضافه کرد: “این اداره کل برای اجرای قانون درخواست صدور سند مالکیت اقدام می‌کند و با معارض دیگری به نام بنیاد شهید و امور ایثارگران که حکم پلاک را در اداره کل ثبت اسناد تهران به اجرا گذاشته بود، مواجه می‌شود”.

وی تاکید کرد: “بعد از درخواست‌های مردمی، امروز اداره کل راه و شهرسازی با اعضای این تعاونی جلسه‌ای برگزار کرد تا مباحث اعضا را بشنود و مباحث فنی را بررسی کند”.

شهبازی خاطرنشان کرد: “در نهایت مقرر شد فردا در دفتر مدیرکل راه و شهرسازی استان جلسه‌ای به منظور تعیین و تکلیف قطعی پلاک با مسئولان تعاونی برگزار و مشخص شود که آیا این پلاک قابلیت واگذاری را دارد یا خیر”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: