•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

برگزاری دستکم ۶ تجمع اعتراضی

0
1018

حقوق بشر در ایران – روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می‌گیرد, جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی, گروهی از شهروندان ساکن در استان ایلام, کسبه بازار موبایل سلماس, عمده فروشان موبایل پاساژ علاالدین در تهران, جانباز جنگ ۸ ساله ایران و عراق در مقابل بنیاد جانبازان رشت, کارگران شهرداری سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد, با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران شهرداری سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد در اعتراض به ۶ماه معوقات مزدی خود در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران می‌گویند: در شرایط فعلی که در آستانه سال تحصیلی قرار داریم، نگران تامین مخارج مربوط به شروع سال تحصیلی فرزندان خود هستیم.

کارگران شهرداری سی سخت می‌گویند: شهرداری هیچ برنامه‌ای برای پرداخت بخشی از مطالباتمان را ندارد.

مسعود مظفری (سرپرست شهرداری سی سخت) با تایید اجتماع صنفی کارگران شهرداری گفت: مهمترین موضوع در شهرداری سی سخت تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و کارگران است. در حال حاضر کارگران شهرداری سی سخت۶ ماه مطالبات معوقه دارند که این موضوع آنها را در شرایط سخت مالی قرار داده است.

او با بیان اینکه شهرداری سی سخت کمبود منابع مالی دارد و در حال حاضر بیش از ۸ میلیارد تومان به نهادهای دولتی همانند تامین اجتماعی و دارایی بدهکار است، گفت: به عنوان سرپرست شهرداری سی سخت دست یاری به‌ سوی مسئولان دراز می‌کنم تا به ما کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه اتکای درآمدهای شهر سی سخت بر عوارض ساخت و ساز است، ادامه داد: اکنون شهر سی سخت همانند اغلب شهرهای کشور به دلیل رکود در بازار مسکن با چالش جدی روبه‌ رو شده و توان پاسخ به طلبکاران مالی خود به ویژه کارگران شاغل در شهرداری را نیز ندارد.

سرپرست شهرداری سی سخت با بیان اینکه بخش دیگری از منابع درآمدی شهر مربوط به درآمد حاصله از ورود گردشگران به این شهر است که نیمه دوم سال به دلایلی همانند سردی آب و هوا به حداقل کاهش می‌یابد، در ادامه افزود: پیش از این بخش دیگری از درآمد مستقیم شهرداری سی سخت از محل درآمد یک واحد معدنی و جایگاه سی ان جی تامین می‌شود که هر دو این واحدها از ماه‌ها پیش به دلیل مشکلاتی غیرفعال شده‌اند.

او در ارتباط به طلب‌های شهرداری سی سخت گفت: در حال حاضر شهرداری فقط بابت عوارض چندین میلیارد تومان از چند نهاد دولتی مستقر در این شهر طلبکار است، در صورتی که این نهادها بتوانند مطالبات معوقه خود را به شهرداری بپردازند شهرداری توانایی پرداخت بخش زیادی از معوقات مالی و بیمه‌ای کارگران را خواهد داشت.

سرپرست شهرداری سی سخت با بیان اینکه شهرداری هر ماه مبلغی حدود۳۲۰ میلیون تومان بابت دستمزد و ۱۳۰میلیون تومان بابت هزینه‌های جاری شهرداری پول نیاز دارد، افزود: متاسفانه درآمد ماهانه شهرداری سی سخت هم اکنون به حدود ۱۵۰ میلیون تومان می‌رسد که این پول جوابگوی مخارج جاری شهرداری نیست.

مظفری در بخش دیگری از سخنان خود درباره درآمد مغفول شهرداری سی سخت گفت: عمده‌ترین درآمد شهرداری که می‌تواند کمک شایانی به شهر کند، سهم شهرداری‌ها از اجرای قانون ارزش افزوده است. در شروع اجرای قانون سهم شهرداری و سازمان مالیاتی برابر و با گذشت زمان سهم شهرداری‌ها کاهش یافت و به یک سوم رسید، لذا انتظار می‌رود با اصلاح قوانین و مقررات سهم شهرداری نیز اصلاح شود.

این مسئول در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه صبح امروز با مراجعه به استانداری کهکیلویه و بویراحمد مبلغ ۵۶ میلیون تومان بابت ارزش افزوده به شهرداری پرداخت شده است، گفت: این مبلغ کم قابل پرداخت به کارگرانی که نیازمند منابع مالی کافی برای تامین کیف و کفش و سایر ملزومات سال تحصیلی فرزندانشان هستند، نیست.

مظفری در پایان تاکید کرد: تنها راه برون رفت از مشکلات مالی اجرای برنامه‌های مالی پایدار است که بتوان منابع درآمدی شهرداری را افزایش داد که آن هم نیازمند منابع مالی و مساعدت مسئولان است.

تجمع اعتراضی جانبازان جنگ در شهرستان رشت

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۳۹۸، جمعی از شهروندان جانباز جنگ ۸ ساله ایران و عراق در مقابل بنیاد جانبازان شهرستان رشت در اعتراض به قطع شدن هزینه درمانی و همچنین عدم پذیرش آنها در بیشتر بیمارستانها و عدم تامین داروهای مورد نیاز آنها از این ارگان دولتی با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به شرایط موجود اعتراض کردند. 

تجمع اعتراضی عمده فروشان پاساژ علاالدین

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۸، جمعی از عمده فروشان پاساژ علاالدین در تهران در حرکتی نمادین و در یک جنبش اعتراضی برای نشان دادن نارضایتی شان از وضعیت نا همگون بازار موبایل و قطعات آن مغازه های خود را بستند.

تجمع اعتراضی موبایل فروشان شهرستان سلماس

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از موبایل فروشان شهرستان سلماس در اعتراض به عدم مساعدت بازار و بحران شدید در وضعیت بازار موبایل به لحاظ طرح رجیستری موبایل و  گرانی قیمت انواع گوشی تلفن همراه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. 

تجمع اعتراضی شهروندان ساکن استان ایلام

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۳۹۸، جمعی از شهروندان ساکن در استان ایلام در مقابل فرمانداری این استان به دنبال قطع یارانه نقدی به مبلغ ۴۵ هزار تومان, جملگی شهروندان معترض از جمله افرادی از طبقه کارگر، کارمند، نیازمندان و افرادی که شغلی ندارند با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان نسبت به این اقدام اعتراض کردند. 

تجمع اعتراضی مشتریان خودروهای ثبت نامی

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۸، جمعی از خریداران خودروهای پیش فروش در اعتراض به تحویل داده نشدن خودروهایشان درمقابل یکی از ساختمانهای قوه قضائیه در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.