•                  
یک شنبه , ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, آگوست 14

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
735

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه, دانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان, اهالی چند روستای بخش باروق واقع در شهرستان میاندوآب, دانشجویان دانشگاه تهران, جمعی از فعالان محیط زیست در شهرستان بابلسر از توابع استان مازندران, جمعی از دانشجویان هنر و معماری دانشگاه مازندران, کارگران شرکت پتروشیمی فارابی واقع در شهرستان ماهشهر، سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸،  کارگران شرکت پتروشیمی فارابی واقع در شهرستان ماهشهر، در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، قطع خدمات رفاهی و اخراج تعدادی از همکاران خود، در مقابل ساختمان مرکزی این شرکت.

تجمع کنندگان همچنین خواهان برگشت بکار کارگران اخراجی این شرکت که با اتهاماتی ثابت نشده از ابتدای سال جاری اخراج شده اند، هستند.

لازم به ذکر است، علیرغم تصمیمات کمیسیون کارگری فرمانداری شهرستان ماهشهر و همچنین رایزنی های علی گل مرادی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس، شرکت مذکور از بازگشت بکار ۱۲ نیروی اخراجی این شرکت، سرباز می زند.

به گفته برخی منابع، اخراج کارگران مذکور، روند تولید این شرکت را با مشکلاتی روبرو کرده است.

تجمع اعتراضی سها مرتضائی دانشجوی ستاره دار محروم از تحصیل

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۸، سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل که با رتبه ۱۰ کنکور سراسری به دلیل فعالیتهای صنفی دانشجویی ستاره‌دار شد در مقابل دانشگاه تهران هشتمین روز از تحصن اعتراضی خود را برگزار کرد.

این فعال دانشجوئی در اواخر شهریورماه ۱۳۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ماشالله احمدزاده” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد و در تاریخ ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۸، از ادامه تحصیل وی در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل ممانعت بعمل آمد.

تجمع اعتراضی دانشجویان هنر و معماری دانشگاه مازندران

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۸، جمعی از دانشجویان هنر و معماری دانشگاه مازندران در اعتراض به طرح انتقال آب دریای خزر و مخالفت با این طرح که از سوی عیسی کلانتری مطرح شده تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

تجمع اعتراضی دانشجویان هنر و معماری دانشگاه مازندران روز جاری نسبت به موافقت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با طرح شیرین سازی و انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی در محوطه دانشگاه اعتراض کردند.

آنان با اتصال قطعاتی از هشتک «نه به انتقال آب دریای خزر» و تجمع در جلوی ساختمان دانشکده هنر و معماری اعتراض خود را به نمایش گذاشتند.

تجمع اعتراضی فعالان محیط زیست در بابلسر

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از صدای آمریکا, روز شنبه ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از فعالان محیط زیست در شهرستان بابلسر در اعتراضی به طرح انتقال آب دریاچه خزر به سمنان تجمع اعتراض برگزار کردند. 

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، این فعالان با در دست گرفتن بنری که روی آن نوشته بود «نه به انتقال آب دریای خزر» در اعتراض به طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان در ساحل بابلسر تجمع کردند.

تجمع کنندگان می‌گویند اجرای این طرح علاوه بر تخریب‌های زیست محیطی، معیشت کشاورزان مسیر لوله گذاری خط انتقال را نیز به خطر خواهد انداخت و نتیجه‌اش بیکاری، فقر و حاشیه نشینی صدها هزار کشاورز در سواحل دریای خزر است.

آنها می‌گویند مردم مازندران به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهند چنین طرح مخربی اجرا شود و اگر این طرح به مرحله اجرا برسد از جنگل‌های هیرکانی و آبزیان خزر اثری نخواهد ماند.

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در سی امین روز تجمع اعتراضی آنها که با هدف بازگشت سهام شرکت به بخش دولتی و کوتاه شدن دست بخش خصوصی از منابع شرکت و بازگشت به کار کارگران اخراجی از این شرکت برگزار شد در این تجمع حاضر شدند.

در جریان تجمع اعتراضی امروز کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه کرامت متین کیا از کارگران این مجتمع کشاورزی صنعتی بر حفظ اتحاد در بین کارگران تاکید کرد. 

اما نکته حائز اهمیت در این روز صحبتهای غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه بود که در نشستی که با خبرنگاران داخلی داشت  این مقام قضائی اعلام کرد که بازداشت ابراهیم عباسی منجزی، محمد خنیفر، یوسف بهمنی، ایمان اخضری، محمود خدایی، مسلم چشم خاور، شش تن از فعالان کارگری مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه که پیش از این در مسیر راه خرم آباد به تهران در عوارض این شهرستان به دستور استاندار و دادستان کل استان خوزستان توسط نیروهای امنیت بازداشت شده بودند بازداشت این افراد به ادعای این مقام قضائی مرتبط با جلوگیری از تولید در مجتمع نیشکر هفت تپه بوده است. 

بنا بر ادعای غلامحسین اسماعیلی: افراد شاکی داشتند و مدافع حقوق کارگران نبودند و جلوی خط تولید را گرفته بودند و مانع فعالیت خط تولید شده بودند و به همین جهت مدیران شرکت از آنها شکایت کرده بودند.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از شورای صنفی دانشجویان کشور, روز دوشنبه ۲۲ مهرماه ۱۳۹۸، جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان در اعتراض به سیاست های پولی سازی در این دانشگاه با برگزاری تجمع اعتراضی مخالفتشان را با طرح مذکور اعلام کردند. 

دانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان در اعتراض به مسائل مربوط به پولی سازی آموزش از قبیل دریافت شهریه از دانشجویان روزانه پس از پایان سنوات تحصیلی (هشت ترم برای دانشجویان کارشناسی پیوسته) و همچنین دریافت شهریه از دانشجویان روزانه در صورت عدم قبولی و یا حذف درسی در طول ترم تحصیلی مقابل سازمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

در پی این تجمع ریاست و معاونت آموزشی دانشگاه صنعتی قوچان با حضور در میان دانشجویان در این خصوص توضیحاتی ارائه کردند و در ادامه پس از صحبت ها و قول های داده شده مسئول نهاد رهبری نیز با حضور در میان دانشجویان از مطالبات به حق آنان حمایت کرد. همچنین با تنظیم متنی که معاونت آموزشی دانشگاه نیز آن را امضا نمود و پس از دستور مستقیم رئیس دانشگاه، مقرر شد طی یک هفته آینده این مطالبه دانشجویان پیگیری شود.
 در نهایت این تجمع به حق دانشجویان این دانشگاه با قرائت بیانیه و تعیین مهلت یک هفته ای برای تحقق مطالبات آنان پایان یافت.

دریافت شهریه از دانشجویان روزانه در صورت قبول نشدن و یا حذف درسی در طول ترم تحصیلی مقابل سازمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

دانشجویان در این تجمع خواستار دریافت نشدن شهریه از دانشجویان روزانه شدند.

در پی این تجمع رئیس و معاونان دانشگاه صنعتی قوچان با حضور در میان دانشجویان در این خصوص توضیحاتی ارائه کردند و وعده پیگیری این موضوع را به دانشجویان دادند.

تجمع اعتراضی اهالی روستای بخش باروق از توابع شهرستان میاندوآب

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۸، جمعی از اهالی چند روستای بخش باروق واقع در شهرستان میاندوآب با برگزاری تجمع اعتراضی مانع از انتقال پسماندهای شهرستان میاندوآب به آن روستا شدند و مخالفت خودشان را با این طرح اعلام کردند. 

اهالی روستاهای بخش باروق از توابع شهرستان میاندوآب واقع در استان آذربایجان غربی با تجمع اعتراضی مانع ادامه یافتن انتقال پسماند میاندوآب به منطقه‌شان شدند.

فرماندار میاندوآب مردم روستاهای فوق را تهدید کرد و گفت « شده با لودر از روی مردم رد شوم پسماند را به اینجا انتقال می‌دهم».

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران شورای صنفی دانشجویان کشور, امروز سه شنبه ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران, در پی فراخوان فعالین صنفی این دانشگاه برای اعتراض به محرومیت از حق تحصیل، سلب حقوق صنفی خود و اعتراض به احکام دانشجویان در حاشیه تحصن سها مرتضایی گرد هم‌ آمده و در صدد پیگیری مطالبات صنفی خود برآمدند.

روز جاری هشتمین روزی بود که سها مرتضایی, دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی و دبیر اسبق شورای صنفی مرکزی دانشگاه تهران که اخیرا با داشتن رتبه ۱۰ دکتری به دلیل فعالیت صنفی-دانشجویی ستاره دار و محروم از تحصیل شده، به دلیل سلب حق تحصیل و در کل سلب حق زندگی از فعالین صنفی و دانشجوئی، در برابر کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران تحصن کرده است و پس از گذشت ٨روز، همچنان مسئولین امر عملی در راستای رفع تبعیض تحمیل شده صورت ندادند. 

برچسب هافعال محیط زیستفعالان محیط زیستفعالان سندیکای کارگران هفت تپهمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکرمجتمع نیشکر هفت تپهمحیط زیستمحرومیت از تحصیلمحرومیت از حقوق شهروندینقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندینیکشر هفت تپهنیشکرنیشکر هفت تپهنافرمانی مدنیهفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهکارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهکارگران هفت تپهکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران در ایرانکشت و صنعت نیشکر هفت تپهاستان مازندراناعتراضاعتراض کارگران در ایرانتجمعتجمع اعتراضیتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانخشکسالیدریای خزررئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر فت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسها مرتضاییسها مرتضائیسهامرتضائیساحل دریای خزرسرکوب کارگرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانشرکت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت پتروشیمی فارابیعیسی کلانتری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: