•                  
شنبه , ۰۱ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

برگزاری ۴ تجمع اعتراضی

0
586

امروز یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ و در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, شماری از مالباختگان پدیده شاندیز در تهران، جمعی از کارگران شهرداری کوت عبدالله، گروهی از صاحبان مرغداری در تهران و جمعی از معلمان حق‌التدریس در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه، ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان,   شماری از مالباختگان پدیده شاندیز در تهران، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان دادستانی، تجمع اعتراضی برپا کردند.

پدیده شاندیز یکی از طرح‌های عمرانی زمان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران در شهر مشهد بود. اما این طرح عمرانی که در ابتدا با سرعت پیش رفت،‌ اکنون چهارمین سال بلاتکلیفی را از سر می‌گذراند.

شماری از دفترهای فروش سهام پدیده شاندیز به خاطر تخلف‌های گسترده دی ۱۳۹۳ بسته شد. اتهام مدیران این شرکت افزایش غیرواقعی ارزش سهام با استفاده از شرکت‌های دلالی و تبلیغات «فریب‌آمیز» ذکر شد. پدیده شاندیز به علت دروغگویی از ادامه تبلیغ در صداوسیمای جمهوری اسلامی منع شد. سازمان اراضی کشاورزی نیز اعلام کرد که پدیده شاندیز ۴۵ هکتار از زمین‌های خارج از محدوده شهری را به صورت غیرقانونی در اختیار گرفته و سپس آنها را به شهر مشهد الحاق کرده است.

تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله خوزستان
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شهرداری کوت عبدالله، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود، عنوان کردند.

کوت عبدالله شهری در شهرستان کارون از توابع استان خوزستان است.

تجمع صاحبان مرغداری در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز یکشنبه، ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، صاحبان مرغداری از سراسر کشور به تهران آمدند و با تجمع مقابل ساختمان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت خواستار افزایش قیمت مصوب مرغ، شدند.

همچنین بخشی از اعتراضات امروز مرغداران مربوط به بازداشت برخی از فعالان این صنعت بود.

مرغداران معترض که طی روزهای گذشته در چند شهر دیگر نیز دست به تجمع اعتراضی زنده‌اند، امروز با تجمع در مقابل ساختمان وزارت جهاد کشاورزی خواستار کناره‌‌گیری محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از مقام خود شدند و در ادامه به مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت رفته و درباره آنچه حقوق حقه خود می‌دانستند، شعار دادند.

برومند چهارآیین ، عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران،‌ یکی از مهمترین خواسته‌های مرغداران معترض را افزایش نرخ مصوب مرغ عنوان کرد.

وی گفت: “هزینه تمام شده تولید مرغداران در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و افزایش قیمت مصوب خواسته به حق مرغداران است”.

چهارآیین قیمت ۹ هزار و ۲۰۰ تومان برای خرید هر کیلوگرم مرغ درب مرغداری و حداقل ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده را قیمت‌های منطقی دانست.

به گفته این عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران،‌ در حال حاضر قیمت مصوب خرید هر کیلوگرم مرغ زنده از مرغدار ۷ هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.

تجمع معلمان حق‌التدریس در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، روز گذشته ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، جمعی از معلمان حق‌التدریس از چند استان کشور به وزارت آموزش و پرورش مراجعه کردند.

این معلمان که نماینده حق‌التدریسی‌ها در چند استان کشور هستند، روز گذشته به وزارت آموزش و پرورش مراجعه کرده و خواستار تغییر وضعیت شغلی خود شده‌اند.

این معلمان گفتند: “سالهاست که به صورت حق‌التدریسی با آموزش و پرورش همکاری داریم ولی هنوز وضعیت شغلی ما تثبیت نشده است. دستمزد ما به صورت حق التدریس بر مبنای ساعات کار پرداخت می‌شود که حتی از حداقل مزد کارگران بسیار کمتر است. اگر بخواهیم دستمزدمان را به دلار و یورو تبدیل کنیم، شاید به بیست یا سی یورو در ماه هم نرسد؛ همین دستمزد ناکافی نیز نامرتب پرداخت می‌شود”.

این معلمان افزودند: “باید قانون کار یکسان، مزد یکسان در حوزه آموزش و پرورش رعایت شود و همه معلمان که کار یکسانی انجام می‌دهند، از حقوق برابر برخوردار باشند”.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: