•                  
دوشنبه , ۰۳ آبان , ۱۴۰۰
دوشنبه, اکتبر 25

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
446

امروز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد,  جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، کارگران اخراجی روغن نباتی غنچه,  گروهی از کشاورزان شهرستان نقده و تعدادی از نانوایان قم، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،  با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین، کارگران روغن نباتی غنچه در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان دادستانی در تهران، تجمع کردند.

یکی از معترضان گفت که در جریان این تجمع مسالمت آمیز، نیروهای امنیتی با حضور در مقابل ساختمان دادستانی مانع ادامه تجمع مالباختگان شدند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع کشاورزان شهرستان نقده
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، گروهی از کشاورزان شهرستان نقده، در اعتراض به پرداخت نشدن چند ماهه مطالباتشان در مقابل ساختمان کارخانه قند این شهرستان، تجمع کردند

نَقَده یکی از شهرستانهای جنوبی استان آذربایجان غربی است.

تجمع نانوایان در قم
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از صداوسیما، امروز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، تعدادی از نانوایان قم در اعتراض به عدم افزایش قیمت نان مطابق با سایر کالاها، در مقابل اتحادیه نانوایان این شهر تجمع کردند.

برخی نمایندگان این افراد با اشاره به اینکه همه اجناس و خدمات در سال‌های گذشته و به ویژه امسال افزایش یافته است گفتند: “این افزایش حتی شامل خمیرمایه، کنجد، گاز و آب و برق و بیمه هم شده است اما تا کنون قیمت نان مطابق با آنها افزایش نیافته است”.

به گفته این افراد شهرهای اطراف قم نیز نان را گران کرده‌اند به گونه‌ای که نان سنگک را حدود ۱۳۰۰ تومان و لواش را ۲۵۰ تومان می فروشند.

نمایندگان نانوایان گفتند: “اما مسئولان استان قم به بهانه اینکه قیمت‌ها به صورت کشوری تعیین می‌شود حاضر به افزایش قیمت نان در قم نیستند و این مسئله باعث فشار به نانوایان شده است و آنها نمی‌توانند زندگی خود را با این حقوق‌ها بگذرانند”.

عالمی نایب رئیس اتحادیه نانوایان هم، با اعلام حمایت اتحادیه از افزایش قیمت نان گفت: “اعتراض نانوایان به مسئولان استان منعکس شده اما هربار می‌گویند پیگیری می‌کنیم”.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه روغن نباتی غنچه

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، کارگران کارخانه روغن نباتی غنچع در اعتراض به تداوم تعطیلی این کارخانه دست به تجمع اعتراضی زدند. 

لازم به ذکر است, در آستانه دوسالگی توقف تولید در این کارخانه حدود ۹۰ کارگر آن به عدم بازگشایی آن اعتراض کرده‌اند. کارگران گفته‌اند هنگام تعطیلی کارخانه به کارگران گفته شده است که کارخانه با تمام تجهیزاتش به نقطه‌ی دیگری منتقل خواهد شد.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: