•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
541

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین, خانواده های جانباختگان حادثه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات, کارگران راه اهن نورآباد شازند اراک, خانواده‌های کودکان مبتلا به بیماری “ام پی اس”, اعضای تعاونی مسکن کارگران برق ساوجبلاغ و جمعی از کارگران شهرداری منطقه ۷ اهواز, کارگران راه آهن ابنیه فنی بندرعباس برای احقاق حقوق شهروندی خود با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار بررسی مسئولان و پاسخگوئی آنها به مطالبات این شهروندان شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی سپرده گذاران موسسه های مالی و اعتباری کاسپین و فرشتگان در اعتراض به عدم بازپرداخت سپرده هایشان و موسسه مالی و اعتباری فرشتگان نسبت به عدم اجرای مصوبه ۲۳۶ مجلس مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری در تهران، تجمع کردند.

سپرده های این افراد از آذرماه سال ۱۳۹۵  بلوکه شده و با تورم و گرانی ارزش پول آنها به یک سوم رسیده است.

روی پلاکاردهایی که در دست داشتند نوشته بود: ” ما از حق خود کوتاه نخواهیم آمد”

۱- عدم تعیین تکلیف مابقی سپرده‌های مردم اعم از اصل، سود و خسارت با گذشت سه سال،
۲- عدم تسویه حساب با هیچ‌ یک از سپرده‌ گذاران با توجه به چند برابر شدن قیمت اموال و املاک،
۳- هزینه‌ کرد موسسه از جیب مردم در حالی‌ که هیچگونه فعالیت مفید و مشتری جدیدی ندارد.

این سپرده‌ گذاران که سرمایه یک عمر خود را به این بانک که مجوز دولتی نیز داشته سپرده بودند، بیش از ۱سال است که در تهران و برخی شهرهای دیگر دست به تجمعات اعتراضی می زنند و خواستار پرداخت پول خود هستند، اما مقامات ذیربط هیچگونه اقدامی انجام ندادند.

اواخر سال ۱۳۹۴ چندین تعاونی مالی-اعتباری که در مجموعه‌ای با عنوان “آرمان ایرانیان” فعالیت می‌کردند با دریافت “مجوز رسمی” از بانک مرکزی وارد بازار پولی ایران شدند.

تعاونی‌های فرشتگان، الزهرای مشهد، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، بدر توس مشهد، پیوند، امید جلین گرگان و عام کشاورزان مازندران ۸ تعاونی بودند که با تغییر نام از “آرمان ایرانیان” به “کاسپین” تبدیل شدند.

تجمع اعتراضی خانواده‌های کودکان مبتلا به بیماری “ام پی اس” مقابل وزارت بهداشت

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا, امروز سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸، جمعی از خانواده های کودکان مبتلا به بیماری “ام پی اس” در اعتراض به عدم توزیع دارو، مقابل ساختمان وزارت بهداشت در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

آنها گفته‌اند توزیع داروی مورد نیاز برخی از تیپ‌های این بیماری مدت زیادی است که قطع شده و همین امر عوارض جدی و شدیدی را برای این کودکان به وجود آورده است.

بیماری ام پی اس که در اصطلاح علمی به نام موکوپلی ساکاریدوز شناخته می‌شود جزو بیماری‌های نادر است و به دلیل جهش در یک ژن رخ می‌دهد. طبق اطلاعات مندرج در وبسایت “بنیاد بیماری‌های نادر ایران” پیش‌تر تلاش‌هایی برای تشکیل انجمن بیماری ام پی اس از سوی گروهی از والدین و پزشکان بیمارستان صارم در تهران صورت گرفت که با مخالفت بهزیستی این تلاش‌ها ناکام ماندند.

تجمع اعتراضی خانوادههای جانباختگان حادثه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران, امروز سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸، جمعی از اعضای خانواده قربانیان و مجروحان تصادف اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران مقابل دادسرای ویژه کارکنان دولت دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن بنری که روی آن نوشته شده بود “ما خانواده‌های داغدار قربانیان فاجعه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات تهران خواهان سی سال حبس و انفصال دائم از خدمت برای دکتر مسعودی ریاست دانشگاه، پیمانکار و سایر مسئولین بی کفایت دانشگاه آزاد اسلامی هستیم” خواستار مجازات عاملان این حادثه شده‌اند.

لازم به یادآوری است که در پی حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران در تاریخ ۴ دی‌ماه ۱۳۹۷، ۱۰ نفر کشته‌ و تعدادی از دانشجویان نیز زخمی شدند. 

تجمع اعتراضی کارگران راه اهن نورآباد شازند اراک

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۰خرداد ۱۳۹۸ کارگران نورآباد و شازند و اراک در اعتراض به نپرداختن حقوق عقب مانده شان اعتصاب کرده و تجمع اعتراضی برگزار کردند.
کارگران اراک امسال چندین بار دست به تجمع اعتراضی زدند این کارگران هم اکنون حقوق فررودین خودشان را نگرفته اند.

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن کارگران برق ساوجبلاغ

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۸ مرداد ماه ۱۳۹۸، کارگران عضو تعاونی مسکن کارگران برق ساوجبلاغ در برابر فرمانداری این شهرستان، در اعتراض به تحویل داده نشدن زمینهای خریداری شده شان پس از ۲۷ سال انتظار دست به تجمع اعتراضی زدند. 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه ۷ اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر ما, امروز سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شهرداری منطقه ۷ اهواز در اعتراض به حقوق معوقه خود، مقابل ساختمان مرکزی شهرداری اهواز، دست به تجمع اعتراضی زدند.حدود ۱ هفته پیش شهردار اهواز با صدور بخشنامه ای خطاب به شهرداران مناطق اعلام کرد تا مدیران ، حقوق خود را پس از پرداخت مطالبات کارگران دریافت کنند . در عرض چند دقیقه دستور موسی شاعری به تیتر نخست همه رسانه ها و مطبوعات مقرب به مجموعه شورا و شهرداری شد اما اینک و کمتر از ده روز شاهد تجمع کارگران اجرائیات شهرداری منطقه ۷ بدلیل عدم پرداخت ۴ ماه حقوق معوقه ، مقابل ساختمان مرکزی و پشت دیوار دفتر شهردار اهواز هستیم

گرچه رئیس شورای شهر لحظاتی به جمع کارگران معترض آمد و قول رفع مشکل در روزهای آتی را داد ، اما این پرسش همچنان وجود دارد که :اگر حقوق کارگران شهرداری تا ۴ ماه و بیشتر به تعویق بیافتد ، آیا براساس دستور شهردار محترم حقوق مدیران نیز به همان مدت بلوکه خواهد شد؟آیا برای اجرای این دستور تمامی منافذ به روی شهرداران جهت دور زدن قانون ، بسته خواهد بود و حقوق مدیران تحت عنوان “مساعده” ، “حق عمرانی” و “علی الحساب از تنخواه” پرداخت نخواهد شد؟

تجمع اعتراضی کارگران راه آهن ابنیه فنی بندرعباس

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸، جمعی از کارگران خط ابنیه و فنی راه آهن بندر عباس برای دومین بار در اعتراض به چند ماه حقوق معوقه خود، در مسیر راه آهن، تجمع و اعتصاب کردند. تصویر متعلق به تجمع روز گذشته این کارگران می باشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.