•                  
سه شنبه , ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
446

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از نانوایان شهرستان اشتهارد, حدود ۲۰۰نفر از کارگران بازنشسته مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه, تحصن سها مرتضایی دانشجوی محروم از تحصیل, جمعی از کارگران شاغل و بازنشسته مخابرات تبریز با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران شاغل و بازنشسته مخابرات تبریز با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل مخابرات منطقه آذربایجان شرقی به عدم اجرای قانون اعتراض کردند.

حاضران در این تجمع اعتراضی  خواسته‌های خود را اجرای آیین‌نامه مصوب سال ۱۳۸۹ تبدیل قراردادها به رسمی و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل شدند که تا به امروز در مورد آنان فقط در حد حرف ماند و به عمل تبدیل نشد. 

حاضران در این تجمع اعتراضی که توسط انجمن صنفی کارگران مخابرات و کانون بازنشستگان مخابرات آذربایجان شرقی، مقابل مخابرات منطقه‌ای برگزار شده بود اعلام کردند که بارها از طریق رایزنی و نامه‌نگاری خواسته‌های خود را مطرح کرده‌ایم اما پاسخی نگرفته‌ایم.

تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته مجتمع نیشکر هفت تپه

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ تن از کارگران بازنشسته مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه در مقابل دفتر مدیریت این شرکت جهت دریافت سنوات سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷دست به تجمع اعتراضی زدند.

یکی از کارگران بازنشسته می‌گوید: کارگرانی که از این واحد بازنشسته می‌شوند امکان دریافت آنی مطالبات سنوات پایان کار خود را ندارند. در عین حال ما کارگرانی که از آذر ماه سال ۱۳۹۷ بازنشسته شده‌ایم نیز هنوز موفق به دریافت سنوات خود نشده‌ایم.

او با بیان اینکه درحال حاضر کارفرمای شرکت هفت تپه هزینه سختی کار آنها را پرداخت کرده و همه بازنشسته شده‌اند، در ادامه افزود: کارگرانی که از کشت و صنعت هفت تپه بازنشسته می‌شوند دستکم ۷۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان بر اساس سابقه کار سنوات دریافت می‌کنند.

کارگران بازنشسته معترض هفت تپه در خاتمه تصریح کردند: بعد از سال‌ها تلاش توانستیم با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان‌آور از این کارخانه بازنشسته شویم اما ظاهرا کارفرما نبود منابع مالی را دلیل پرداخت نشدن سنوات ما عنوان می‌کند لذا آنها که از ادامه این وضعیت خسته شده‌اند تصمیم به برپایی این تجمع گرفته‌اند.

تجمع اعتراضی سها مرتضائی, دانشجوی محروم از تحصیل

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۸, سیزدهمین روز از تحصن سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل که با رتبه ۱۰ کنکور سراسری به دلیل فعالیتهای صنفی دانشجویی ستاره‌دار شد در مقابل دانشگاه تهران تحصن کرده است.

این فعال دانشجوئی در اواخر شهریورماه ۱۳۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ماشالله احمدزاده” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد و در تاریخ ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۸، از ادامه تحصیل وی در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل ممانعت بعمل آمد.

تجمع اعتراضی نانوایان شهرستان اشتهارد

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از نانوایان شهرستان اشتهارد از توابع استان البرز در مقابل ورودی ساختمان فرمانداری این شهرستان در اعتراض به عدم تغییر قیمت نان در این شهرستان و از سوی دیگر گرانی سوخت و سایر اقلام مصرفی برای پخت نان و سکوت ارگان‌های مسئول تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

رئیس اتحادیه نانوایان کرج پیشتر گفته بود: در کشور نان به قیمت واقعی به دست مشتری نمی رسد، آرد اگر دولتی باشد ۳۰ درصد هزینه نان است و ۷۰ درصد مابقی هزینه های تولید نان مانند اجاره مکان، دستمزد، آب و برق و گاز می‌شود و واقعا سودی عاید نانوا نمی شود.

برچسب هاقراردادهای کاریمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکرمجتمع نیشکر هفت تپهمخابراتمعیشت کارگران در ایراننقض حقوق کارگران در ایراننیشکرنیشکر هفت تپهنانوانانوایینانوائیکارگرکارگر نیشکر هفت تپهکارگر در ایرانکارگرانکارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهکارگران هفت تپهکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران ایرانکارگران در ایراناعتراضات کارگران نیشکرتجمعتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی دیماهتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانتحصنجامعه کارگریحقوق کارگران در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایرانرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسها مرتضاییسها مرتضائیسهامرتضائیسرکوب کارگران در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب شهروندان در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: