•                  
یک شنبه , ۰۹ آذر , ۱۳۹۹
یکشنبه, نوامبر 29

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
123

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۶اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شهرداری کوت عبدالله در دومین روز از تجمعات اعتراضی این شهروندان و همچنین جمعی از کارگران بازیافت و پسماند شهرداری اهواز در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان و عدم وصول مطالبات مزدی این افراد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله با حضور در مقابل ساختمان استانداری خوزستان خواستار پرداخت مطالبات معوق مزدی خود شدند.

حامد حمدانی یکی از این کارگران معترض گفت: “حقوق اسفند ماه ۱۳۹۸ و فروردین ماه ۱۳۹۹ کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله پرداخت نشده است”.

وی با اشاره به آنکه سنوات سال ۱۳۹۸ نیز تسویه نشده است افزود: “رو گذشته نیز برای پیگیری مطالبات خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان حاضر شدیم اما هیچکس برای حل مشکل ما موضع را پیگیری نکرد”.

به گفته حمدانی، کارگران خواستار پرداخت حقوق به موقع هستند و پرداخت دیرهنگام این مطالبات آنها را دچار مشکل کرده است.

لازم به ذکر است, کوت عبدالله در زمستان سال ۱۳۹۱ با ایجاد شهرستان کارون از شهرستان اهواز جدا شد و به عنوان مرکز این شهرستان قرار گرفت که از ادغام مناطق کوت عبدالله، استیشن، خزامی، درویشیه، شریعتی۱، کوت نواصر، کوی منتظری، گاومیش آباد، گندمکار و هادی‌آباد ایجاد شده است.

این کارگران در زمستان سال ۱۳۹۸ به دفعات برای رسیدگی به مشکلاتشان مقابل ساختمان استانداری خوزستان حاضر شدند. 

تجمع اعتراضی کارگران بازیافت و پسماند شهرداری اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کیهان, امروز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران شرکت بازیافت زباله واقع در سایت زباله سفیره با تجمع در مقابل سازمان پسماند شهرداری اهواز خواستار بازگشت به کار و احقاق حقوق شهروندی خود شدند.

یکی از این کارگران معترض گفت: “مگر دولت ادعا نکرد اگر شرکتی به خاطر کرونا تعطیل اعلام شد حق و حقوق پرسنل آن شرکت نباید قطع بشود ولی انگار این شامل حال ما نمی‌شود. ما تمام ایام حتی در اوج کرونا و تا روز یازدهم فروردین سر کار بودیم اما مدیرعامل به یک باره شرکت را تعطیل کرد و ما را روانه خانه کرد. نه بیمه داریم نه حقوق نه سبد معیشتی؛ ۱۳۰ نفر هستیم که اغلب بانوان بدسرپرست و بی‌سرپرست هستند”.

این کارگر در ادامه افزود: ” سازمان پسماند شهرداری هم هیچ چیز را گردن نمی‌گیرد و هر چیزی که پیمانکار بگوید قبول می‌کند؛ پیمانکار به مدیر پسماند گفته پرسنل هیچ طلبی ندارند. در حال که حقوق برج اسفند را هم به ما ندادند”.

همچنین شهروند دیگری نیز در جریان این تجمع اعتراضی گفت: “پیمانکار یک نسخه از قراردادی که با ما می‌بندد را حاضر نیست در اختیارمان قرار بدهد و در شرایط بسیار سختی کار می کنیم و بعضاَ زباله‌های بیمارستانی و عفونی نیز وارد خط می‌شود و وقتی اعتراض می‌کنیم می‌گویند اشتباهی وارد خط شده اما ۵ ماه است خبری از لباس کار, پوتین و دستکش و سایر ملزومات مورد استفاده ما در محیط کار نیست”.

دیگر پرسنل شرکت بازیافت زباله افزود: ما ۸ سال است در این سایت مشغول به کار هستیم و هر پیمانکاری که عوض می‌شود بخشی از حق و حقوق ما را ضایع می‌کند. یکی بیمه ما را نمی‌دهد دیگری چند ماه حقوق نمی‌دهد مگر ما چقدر حقوق می‌گیریم که بخشی از آن را برای طرح شکایت در دادگاه‌ها هزینه کنیم. حقوق پایه اداره کار بدون حق اولاد و سایر موارد که از این مبلغ هم معمولا مقداری به صورت علی‌الحساب پرداخت می‌کنند”.

وی همچنین تاکید کرد: “بسیاری از خانم‌ها بیمار هستند ولی از ترس مخارج بستری به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند.
یکی دیگر از پرسنل بازیافت زباله بیان کرد: مدت‌هاست زباله در سایت تلنبار شده به طوری که به دلیل شدت تعفن از چند کیلومتری سایت نمی‌توان عبور کرد”.

وی افزود: “هر اتفاقی می‌افتد کار را می‌خوابانند و از حقوق ما می‌زنند. برق مشکل پیدا می‌کند ما بیکار می‌شویم، کرونا می‌آید ما بیکار می‌شویم. ما در تامین نیاز خانواده‌مان مانده‌ایم؛ حتی پیش استاندار و شهردار هم رفتیم اما نتیجه‌ای نگرفتیم”.

برچسب هافضای سبزفضای سبز شهرداریمنطقه ۸ شهرداری اهوازمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران در شرکت هپکوی اراکمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق کارگران در ایرانواحد فضای سبز شهرداری سقزکوت کعبدالهکوت عبداللهکوت عبدالهکارگر فضای سبزکارگرانکارگران فضای سبزکارگران فضای سبز یزدکارگران فضای سبز شهرداریکارگران پسماند شهرداریکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران در ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری کوت عبداللهکارگران شهرداری کوت عبدالهکارگران شهرداری اهوازکارگران شهرداری در کوت عبداللهکارگران شهرداری در ایرانبازیافتبازداشت کارگران شهرداری کوت عبداللهبازداشت کارگران شهرداری کوت عبدالهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانجامعه کارگران در ایرانحقوق کارگران در ایرانسرکوب کارگران در ایرانشهرداری کوت عبداللهشهرداری کوت عبدالهشهرداری اهواز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: