•                  
سه شنبه , ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, اکتبر 20

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
127

حقوق بشر در ایران –  امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شهرداری اروند کنار از توابع شهرستان آبادان, کارگران معدن کرومیت شهرستان فاریاب از توابع استان کرمان, جمعی از مدیران مهدهای کودک تهران, کارگران شرکت هپکو, جمعی از کارمندان شاغل و بازنشسته سازمان صدا و سیما, در اعتراض به موارد گسترده نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری اروند کنار از توابع شهرستان آبادان در اعتراض به عدم واریز حقوق ماهیانه و مطالباتشان دست از کار کشیدند.

این شهروندان معترض با احتساب امروز سومین روزی است که در مقابل ساختمان شهرداری اروند کنار تجمع اعتراضی برگزار می کنند اما مسئولان شهرداری هیچگونه ترتیب اثری به درخواستها و مطالبات معوقه این افراد ندارند.

تجمع اعتراضی کارگران معدن کرومیت شهرستان فاریاب

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از کارگران معدن کرومیت شهرستان فاریاب از توابع استان کرمان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند و از مسئولان فرمانداری خواستند تا نسبت به اعتراض آنها رسیدگی کنند.

یکی از کارگران حاضر در تجمع در این راستا اعلام کرد: “هر کارگر ساده با حقوق یک میلیون و نهصد هزارتومانی نزدیک به ۱۱ میلیون تومان از این شرکت طلب دارد”.

وی افزود: “چون کارفرما حق بیمه را پرداخت نکرده، خدمات درمانی و دیگر مزایای بیمه برای ما و خانواده‌هایمان قطع شده است. این در حالی است که وضعیت قراردادی کارگران در سال ۱۳۹۹ نیز بلاتکلیف است و همین موضوع باعث شده تا آنها سردرگم باشند”.

این معدن کار در تشریح دیگر مشکلاتی که خود و همکارانش در این معدن با آن مواجه هستند، گفت: “کارگرها معمولا لباس کار، قرارداد و فیش حقوقی ندارند و هیچ وقت هم مدیرعامل در این خصوص پاسخگو نبوده است”.

وی ادامه داد: “برای مثال کارگری که به دلیل مشکلات معدن مجبور به درخواست تسویه می‌شود، باید ۴۰۰ کیلومتر راه را تا کرمان بپیماید تا در دفتر شرکت حضور پیدا کند که با همه‌ی سختی‌ها مسافت طولانی و هزینه‌های آن ممکن است جوابی نگیرد و هر اعتراضی هم در این معدن با کسر حقوق یا اخراج جواب داده می‌شود”.

وی فایل صوتی تماس یکی از همکارانش که مهرماه سال ۱۳۹۸ با شرکت تسویه کرده است، با فردی که ظاهرا یکی از کارکنان مالی شرکت است را پخش می‌کند. کارمند بخش مالی این شرکت در این فایل می‌گوید کاری از دستش بر نمی‌آید چرا که لیست تسویه حسابی‌ها از سیستم خارج شده است.

مشکلات این کارگران در حالی رخ می‌دهد که این مجموعه در حال تولید است و به نظر نمی‌رسد که معدن فاقد درآمد باشد. با این اوصاف تعلل اداره کل صمت استان و همچنین اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در رسیدگی به وضعیت کارگران بیکار شده، قابل توجیه نیست.

تجمع اعتراضی مدیران مهدهای کودک

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از مدیران مهدهای کودک تهران در مقابل ساختمان استانداری تهران، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس این گزارش, این شهروندان معترض اعلام کردند: “به دلیل تعطیلی مهدکودک‌ها با مشکلات معیشتی بسیار مواجه هستیم؛ مسئولان باید فکری به حال ما بکنند؛ بعد از حدود سه ماه تعطیلی، حتی قادر به تامین هزینه‌های روزانه مهدکودک نیستیم؛ حتی نمی‌توانیم قبوض برق و آب را تسویه کنیم”.

مدیران معترض مهدهای کودک همچنین افزودند: “اگر مهدکودک‌ها از اول خرداد بازگشایی نشوند، هزاران پرسنل زن بیکار می‌شوند و زنانی که اکثراً سرپرست خانوار هستند آسیبهای بسیاری را متحمل می شوند”.

ما از مسئولان استانداری می خواهیم تا به اعتراض ما توجه کنند و به مطالبات و خواسته‌هایی که داریم رسیدگی کنند و مانع بیکاری زنان شوند.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراک

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت هپکو در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت تولید در این واحد صنعتی در محوطه داخلی این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام کارگران معترض: “پس از گذشت ۸ ماه از آغاز فعالیت مدیریت کنونی هنوز اقدامی در جهت راه‌اندازی تولید در این کارخانه صورت نگرفته و امسال برنامه‌ای از سوی مدیریت کارخانه مشاهده نمی‌کنیم و این باعث نگرانی ما برای از بین رفتن موقعیت کاری ما بشود چرا که ما امنیت شغلی نداریم”.

به گفته یکی از کارگران، در روزهای گذشته کارگران با تهیه طوماری خواستار آغاز فعالیت تولیدی کارخانه بعد از گذشت ۸ ماه هستند”.

تجمع اعتراضی کارمندان سازمان صدا و سیما تهران 

به گزارش حقوق بشر در ایران,  امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان شاغل و بازنشسته سازمان صدا و سیما در اعتراض به تبعیض گسترده و سازمان یافته در ارگان حکومتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس این گزارش, این شهروندان معترض تجمع اعتراضی خود را در مقابل ساختمان مسجد بلال در محوطه سازمان صدا و سیما در تهران برگزار کردند و خواستار رفع تبعیض و پرداخت مطالبات معوقه شان شدند.

افزایش حقوق کارکنان دولت که با توجه به افزایش تورم در ایران صورت می گیرد اما تغییرات چندانی در مسیر زندگی اقتصادی و معیشت این شهروندان ایجاد نمی کند.

 

برچسب هامهدکودکمدیران مهدهای کودکمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران در شرکت هپکوی اراکمطالبات کارگران شهرداریمعدن کرومیتمعدنکارینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایرانهپکوهپکو اراکهپکوی اراکواحد پاکبانی شهرداری منجیلکارمند مهدکودککارمندان شهرداریکارگر معدنکارگر شهرداریکارگران فضای سبز شهرداریکارگران معادن در کرمانکارگران معدن زغال سنگکارگران هپکوکارگران هپکو اراککارگران هپکو در اراککارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری اهوازکارگران شهرداری در ایرانکارگران شرکت هپکوکارگران شرکت هپکو اراککارگران شرکت هپکوی اراککارخانه هپکوکارخانه هپکو اراکپاکبانان شهرداریاستان مرکزیاستان کرماناستان کرمانشاهاستانداری تهراناعتراض کارگران هپکواعتراضات مدنی در ایراناعتراضات مدنی شهروندان در ایراناعتصاب کارگران هپکوبازنشستگان صدا و سیماتجمع اعتراضی پاکبانان شهرداریتجمع اعتراضی پاکبانان شهرداری کاشانتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات کارگرانتجمعات کارگران ایرانتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران هپکو اراکتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراکتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی در ایران آبان ۱۳۹۸تجمعات اعتراضی شرکت هپکوتجمعات خیابانی در ایرانتجمعات روز جهانی کارگرتجمعات شهروندانحقوق ماهیانهحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق بشر در ایرانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیسرکوب تجمعات مسالمت آمیز در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهرداریشهرداری اهوازشهرداری اروند کنارشهرداری اروندکنارشهرستان فاریابشهرستان اروندکنارشرکت هپکوشرکت هپکو اراکشرکت هپکو در اراکشرکت هپکوی اراک

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: