•                  
جمعه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 28

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
225

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کشاورزان استان اصفهان, مالکان و سرمایه‌گذاران پروژه شهرآفتاب, با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از خبرگزاری صدا و سیما, امروز سه شنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از مالکان و سرمایه‌گذاران برجهای شهرآفتاب در مقابل سازمان منطقه آزاد کیش تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

براساس اعلام این شهروندان: “از حدود ۸ سال پیش با واریز مبلغی یک واحد آپارتمان در پروژه شهر آفتاب ثبت نام کردیم اما طی این مدت فقط وعده به ما داده شده و هیچ واحدی به ما تحویل ندادند. 

لازم به ذکر است, خریداران این واحدهای مسکونی که در فاصله سالهای ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۲ اقدام به پیش خرید واحدهای آپارتمانی خود کرده بودند می بایست واحدهای آپارتمان خود را ظرف مدت ۲ تا ۳ سال تحویل می گرفتند. 

یکی دیگر از شهروندان مالباخته افزود: “یک سری افراد در سال ۱۳۹۲ و سری دیگر در سال ۱۳۹۳ این واحدها را پیش فروش کردند و بر طبق قرار داد می بایست ۳ ساله واحدها آماده تحویل می شد اما تا به امروز بالغ بر ۴ سال گذشته اما در تجمع قبلی به ما گفتند بیایید با هم مذاکره کنیم و ما باز به آنها فرصت دادیم اما پس از گذشت ۹ ماه هیچ تغییری حاصل نشده است”. 

یکی دیگر از مالباختگان به گزارشگر گفت: “در زمان پیش خرید به ما گفتند اگر مبلغ کل را یک جا پرداخت کنید تخفیف ویژه ای به شما خواهیم داد و به همین صورت کل مبلغ را از من دریافت کردند و تا به امروز ۷ سال گذشته و هیچ حرکت ساختمانی انجام نشده است”. 

تجمع اعتراضی کشاورزان غرب استان اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا, امروز سه شنبه ۱۹خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کشاورزان, استان اصفهان در مقابل استانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کشاورزان با هدف اعتراض به قطع جریان آب زاینده رود و تخصیص نیافتن آب کافی برای کشاورزی آنها در فصل بهار این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان: “خواسته ما جاری شدن مجدد آب زاینده‌رود برای ادامه کشت بهاره است و از مسوولان استان اصفهان می‌خواهیم که نسبت به رهاسازی حقابه قانونی کشاورزان غرب که بر اساس طومار شیخ بهایی است، اقدام کنند”.

این کشاورزان در ادامه افزودند: “مسوولان استان اصفهان باید تدبیری بیندیشند تا همانطور که آب کشت به کشاورزان شرق داده شد برای غرب نیز جاری باشد. ۳۲۰ میلیون متر مکعب برای کشت بهاره در نظر گرفته شد اما تا کنون ۱۷۰ میلیون متر مکعب از آن را دریافت کردیم و مقرر بود مابقی آن تا شهریور تخصیص یابد اما اکنون که آب رودخانه بسته شد باعث نابودی کشت و کار ما از جمله گندم می‌شود”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: