•                  
یک شنبه , ۰۹ آذر , ۱۳۹۹
یکشنبه, نوامبر 29

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
149

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از دستفروشان آبادان, بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز در مقابل استانداری فارس, اهالی آرمناک سفلی, از توابع شهرستان میاندوآب, جمعی از دانشجویان یکی از دانشگاههای استان مازندران و اهالی روستای غوری از توابع شهرستان نی ریز در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی در در شهرهای مختلف کشور برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز پنجشنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از دانشجویان یکی از دانشگاههای استان مازندران در اعتراض به افزایش شهریه دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این دانشجویان: “افزایش شهریه بدون ضابطه صورت گرفته و مسئولان دانشگاه وضعیت اقتصادی دانشجویان را در نظر نمی گیرند.”

تجمع اعتراضی اهالی آرمناک سفلی

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز جمعه ۲۳خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از اهالی آرمناک سفلی, از توابع شهرستان میاندوآب در استان آذربایجان غربی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع اعتراض با هدف اعتراض شهروندان ساکن این منطقه به بوی نامطبوع از کشتارگاه صنعتی سیمین بال و وضعیت نامناسب به لحاظ عدم رعایت اصول بهداشتی این کشتارگاه برگزار شد.

تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز پنجشنبه ۲۲خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز در اعتراض به تداوم مشکلات معیشت آنها در مقابل استانداری فارس تجمع اعتراضی برگزار کردند.

همچنین این شهروندان در جریان سفر ابراهیم رئیسی « رئیس قوه قضائیه » به شیراز دیداری با این مقام قضائی داشتند و در آن به شرح مشکلاتشان پرداختند.

براساس اعلام این شهروندان : “پس از سالها اشتغال و فعالیت در مخابرات و بازنشستگی هنوز سنوات خدمت ما پرداخت نشده است”.

هاشم شمشیری, رئیس کانون بازنشستگان مخابرات شیراز گفت: “علیرغم گذشت سالها از بازنشستگی ۱۳۰۰ کارگر این شرکت در این مدت حدود ۱۰۰ تن شدند و سنوات هیچ یک از این افراد پرداخت نشده”.

شمشیری همچنین افزود: “از دیگر خواسته‌های بازنشستگان راه‌اندازی مجدد مخابرات راه دور شیراز برای تامین اشتغال جوانان بیکار استان است. آنها مایل هستند که این اتفاق رخ دهد اما ابتدا باید اداره شرکت از هیات حمایت از صنایع به سهامداران واگذار شود.”

تجمع اعتراضی دستفروشان آبادان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز پنجشنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از دست فروشان ساکن آبادان از توابع استان خوزستان در اعتراض به رفتارهای خشونت آمیز ماموران سد معبر شهرداری با این شهروندان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس این گزارش, این شهروندان در حرکتی نمادین با پهن کردن سفره در وسط خیابان نسبت به محرومیت از تامین اجتماعی متناسب با اوضاع اقتصادی کشور اعتراض کردند.

تجمع اعتراضی اهالی روستای غوری از توابع شهرستان نی ریز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, جمعی از اهالی روستای غوری از توابع شهرستان نی ریز با اجتماع و جلوگیری از فعالیت اکتشاف در معدن آهن در منطقه حفاظت شده بهرام گور خواستار تامین حقوق اهالی بومی و ساکنان این روستا شدند و با دخالت ماموران انتظامی این اجتماع به صورتی مسالمت آمیز پایان یافت.

حمید ظهرابی, مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: “این فعالیت های اکتشاف مربوط به مجوز مطالعات اکتشافی پهنه بهرام گور است که بر اساس توافقنامه وزارت صمت و سازمان حفاظت محیط زیست مقرر بوده نسبت به حفر گمانه با هدف ارزیابی دقیقتر ذخایر معدنی در منطقه انجام گیرد”.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس خاطر نشان کرد: “روستاییان مطالبه پرداخت حقوق عرفی مرتع داران را می کنند، بر اساس توافق وزارت صمت و سازمان حفاظت محیط زیست قرار بود در۶ پهنه اکتشافی مطالعات توسط ایمیدرو انجام شود”.

وی ادامه داد: “این تصمیمات اخیرا مجددا بازنگری شده و در سه پهنه اجازه مطالعات صادر گردیده و سه نیز پهنه حذف شده است ، در سال ۱۳۹۴ تفاهم نامه ای بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت صمت برای مطالعات اکتشافی در ۶ پهنه صادر شده بود که در راستای تعامل طرفین سه پهنه که حساسیت کمتری از نظر زیستگاهی دارند اجازه تکمیل مطالعات اکتشافی توسط سازمان حفاظت محیط زیست صادر شد”.

بر اساس نتایج اکتشافات ایمیدرو در پهنه‌های اکتشافی کشور، فاز شناسایی ۱۰۰ درصد پهنه ها به اتمام رسیده و در برخی از این پهنه ها، فاز پی جویی و اکتشافات عمومی نیز پیشرفت هایی را طی کرده است. ۲۲ پهنه اکتشافی در استان های فارس، گلستان، مرکزی، خراسان جنوبی، کردستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، زنجان، آذربایجان شرقی و کرمانشاه واقع هستند که فاز شناسایی آنها پایان یافته است.

اکتشاف پهنه های مذکور از سوی وزارت صنعت،معدن و تجارت یا سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان های مربوطه به ایمیدرو محول شده است. مساحت کل پهنه ها ۲۵۴۰۰۰ و ۷۸۹ کیلومترمربع و جمع کل محدوده‌های امیدبخش ۴۴۰ محدوده است.

ایمیدرو متولی راهبری توسعه، توانمندسازی و رقابت پذیری بخش معدن و صنایع معدنی است و ماموریت تبدیل منابع و محصولات این بخش به ثروت پایدار کشور را دارد.

شهرستان نی‌ریز در فاصله ۲۱۷ کیلومتری جنوب شرق شیراز در استان فارس قرار دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: