•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

برگزاری دستکم ۶ تجمع اعتراضی

0
268

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۷خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران خدمات شهری و پاکبانی شهرداری خرم آباد, کارگران خطوط ابنیه راه آهن زاگرس, آموزش یاران نهضت سوادآموزی, کارگران واحدهای کشاورزی، کارخانه، خوراک دام، تجهیزات مکانیکی، امور اداری و زیربنایی، شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت, نیروهای طرحی آبفا روستایی استان خوزستان, رانندگان تاکسی در شهرستان سبزوار  در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

 به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس, امروز سه شنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارمندان و کارگران شرکت آبفای روستائی استان خوزستان در مقابل ساختمان این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

از جمله خواسته های این شهروندان معترض وصول مطالبات مزدی آنها است.

براساس اعلام یکی از این شهروندان معترض: “پس از ادغام آبفا و آبفای خوزستان مشخص نیست تکلیف نیروهای قراردادی شرکت آبفا چه خواهد شد و ما خواستار تعیین تکلیف وضعیت کاری خود هستیم”.

این شهروندان معترض که به نمایندگی از سایر افراد معترض صحبت کرد افزود: “۶۳۲ نفر در شرکت آبفا استان به صورت قرارداد طرحی مشغول به کار هستند و ۵ ماه حقوق کارکنان قراردادی این شرکت پرداخت نشده و نزدیک به ۶ سال است این روند پرداخت حقوق با چندین ماه تاخیر ادامه دارد و از سال ۱۳۹۵ تا به امروز سنوات خدمت ما پرداخت نشده است”.

همچنین عادل حرباوی قائم مقام شرکت آبفا خوزستان با تایید تاخیر ۵ ماهه در پرداخت حقوق کارکنان طرحی شرکت آبفا روستایی گفت: “وضعیت کارکنان طرحی یا باید ارتقا پیدا کند و به مدت معین تبدیل شود یا کارکنان حجمی شوند، یعنی وضعیت آن سنجیده شود”.

شرکت آبفا روستایی بالغ بر ۶۳۲ نیروی طرحی دارد که از شش ماه گذشته موفق به دریافت حقوق نشده‌اند در حالی که نیروهای قرارداد معین، پیمانی مشکلی برای دریافت حقوق ندارند.

تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی سبزوار

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس, امروز سه شنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از رانندگان تاکسی شهرستان سبزوار در اعتراض به عدم افزایش کرایه تاکسی برای هر مسافر علیرغم گذشت ۲ هفته از تصویب این طرح و اجرائی نشدن آن در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

براساس این گزارش: “در یکصد و نود و ششمین جلسه رسمی شورای شهر سبزوار اعضا با افزایش نرخ بهای خدمات و تعرفه کرایه ناوگان بار و مسافر موافقت و به تصویب اکثریت اعضا رسید که با گذشت ۲ هفته از تصویب آن تاکنون ازسوی قربانعلی کل ‌میشی رئیس شورای شهر برای تایید نهایی به هیات تطبیق فرمانداری ارسال نشد”.

حسین شادفر, معاون فنی و عمرانی فرمانداری سبزوار در این خصوص ادعا کرد: “درحال حاضر مصوبه افزایش کرایه ناوگان بار و مسافر از سوی شورای شهر سبزوار به هیات تطبیق فرمانداری ارسال نشده است:.

حسین شاد مدعی شد: “در صورتی که این مصوبه به هیات تطبیق ارسال شود، در اسرع وقت مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد تا نگرانی تاکسی‌داران سبزواری برطرف شود”.

تجمع اعتراضی کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران واحدهای کشاورزی، کارخانه، خوراک دام، تجهیزات مکانیکی، امور اداری و زیربنایی، شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت دومین روز از تجمع اعتراضی شان را برگزار کردند.

 از جمله خواسته های این شهروندان: “پرداخت دستمزد های فروردین و‌ اردیبهشت, تمدید دفترچه های بیمه تامین اجتماعی و برقراری امنیت شغلی برای کارگران و از بین رفتن خصوصی سازی در این شرکت تولیدی صنعتی است. 

یکی از این کارگران معترض گفت: “بعد از گذشت چند روز اعتراض صنفی برای وصول مطالبات مزدی، متاسفانه هیچ مسئولی در مجتمع حاضر نمی‌شود و پاسخگوی مطالباتمان نیست. کارگران ۲ ماه از مطالبات مزدی مربوط به فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری خود را در حالی طلبکارند که طبق مصوبات شورای تامین قرار بود کارفرما دهم تا پانزدهم هر ماه حقوق کارگران را پرداخت کند بنابراین در حال حاضر جدا از حقوق فروردین ماه، ۱۷ روز از موعد پرداخت حقوق اردیبهشت ماه کارگران هم گذشته و کارفرما کمبود منابع مالی را دلیل پرداخت نکردن حقوق‌ها عنوان می‌کند”.

این کارگر مجتمع نیشکر هفت تپه گفت: “مطالبات دیگری از کارفرما در ارتباط با سنوات، پرداخت هزینه سختی کار کارگران بازنشسته و پرداخت حق بیمه به تامین اجتماعی و موارد دیگری داریم که به دلیل بی‌توجهی کارفرما، وصول این مطالبات چندین ماه است دچار مشکلات شده است”.

کارگر دیگری که در این تجمع اعتراضی بود گفت: “با وجود آنکه همه باخبریم پرونده تخلفات ارزی مدیرعامل شرکت هفت تپه در مراجع قضایی در حال رسیدگی است و میلیونها دلار از منابع مالی وی توسط مراجع قضایی توقیف شده، از قوه قضائیه انتظار داریم همانند قبل به مشکلات معیشتی ناشی از چندین ماه بی‌حقوقی ما کارگران هفت تپه رسیدگی کند”.

او همچنین بیان داشت: “در جریان اعتراضات صنفی با وجود آنکه شاهد عبور و مرور تعدادی از مسئولان بوده‌ایم اما همه آنها با بی‌اعتنایی از کنار ما کارگران گذشتند و در عمل کاری برای پیگیری مطالباتمان انجام ندادند و  در صورتی ‌که به درخواست‌های به حق ما پاسخ مثبت داده نشود، اعتراضات همچنان ادامه خواهد داشت”.

تجمع اعتراضی آموزش یاران نهضت سوادآموزی 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا, امروز سه شنبه ۲۷خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از آموزش یاران نهضت سوادآموزی در ادامه اعتراضات زنجیره ای خود و تداوم بلاتکلیفی در نحوه استخدام در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس این گزارش: “گروهی از آموزش ‌یاران نهضت سوادآموزی در اعتراض به وضعیت استخدامی خود در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و خواسته آنها حذف آزمون نهضت سوادآموزی و تعیین و تکلیف زودتر آموزش یاران این نهضت است” .

تجمع اعتراضی کارگران خطوط اَبنیه راه آهن زاگرس

به گزارش حقوق بشر در ایران,  روز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران خطوط ابنیه راه آهن زاگرس در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و ماهیانه و عملکرد نامناسب بخش خصوصی در مورد آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران معترض: “انتقاد به عملکرد بخش خصوصی و مشخص شدن وضعیت مطالبات و بی ‌تفاوتی کارفرما و مسئولان راه‌آهن در قبال درخواست ما برای حذف بخش خصوصی و پرداخت مطالبات مزدی از جمله بخشی از خواسته های ما است.

این کارگران معترض در ادامه افزودند: ” علاوه بر این هر ماه کارفرما ۵۰ درصد از مطالبات معوقه را با دو تا سه ماه تاخیر به حساب کارگران واریز می‌کند. در عین حال در زمینه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی، پرداخت برخی مزایای قانونی و عرفی همانند بن ماه مبارک رمضان و دادن لباس و کفش کار .. نیز با مشکل روبرو هستیم و این مسئله باعث ایجاد دغدغه روحی و گرفتاری‌های روز مرده برای کارگران شده است”.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری خرم آباد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از تسنیم, روز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران خدمات شهری و پاکبانی شهرداری خرم آباد در اعتراض به عدم پرداخت ۱۱ماه حقوق ماهیانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 براساس اعلام این کارگران معترض: “ما ۱۱ماه حقوق معوقه داریم و در این روزهای سخت دستمان را جلو چه کسی باید دراز کنیم؟ ما قربانی وعده‌های شهرداری و پیمانکاران شده‌ایم وقتی با دست خالی که حتی قدرت خرید نان را ندارم مجبور می‌شوم به خانه برم فقط دعا می‌کنم دختر و پسرم که سنی هم ندارند خواب باشند و دست خالی من را نبینند”.

وی افزود: “من می‌دانم اعتراض هم دیگر فایده‌ای ندارد در نهایت به ما می‌گویند فردا سر کار بروید حقوقتان را پرداخت می‌کنیم وعده تو خالی که ۱۱ماه است ما را با آن گول می‌زنند”.

این کارگر معترض در ادامه عنوان کرد: ما حتی اگر چند روز هم به نشانه اعتراض و گرفتن حقمان تجمع کنیم مسئولان استان برای ما هیچ ارزشی قائل نیستند چون اگر اینگونه نبود حداقل ما حداقل دو یا سه ماه حقوق معوق داشتیم نه ۱۱ماه کاش مسئولان شهر شرمندگی از خانواده را به خاطر سفره خالی می فهمیدند و ما را درک می کردند.

 

برچسب هافعالان سندیکای کارگران هفت تپهمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمدرسان نهضت سوادآموزیمطالبات کارگریمطالبات کارگری در ایرانمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمعلمان نهضت سوادآموزیمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشر در ایراننهضت سواد آموزینهضت سوادآموزینهضت سوادآموزی در ایراننیشکرنیشکر هفت تچپهنیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستاننیشکر هفت تپه در شوشنیشکرهفت تپههفت تپههفته نامههیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارکران نیشکرکارگر نیشکر هفت تپهکارگرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بر نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نی شکر هفت تپهکارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در شوشکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران ایرانکارگران اخراجی هفت تپهکارگران خدمات شهریکارگران خطوط ابنیه فنی در نواحی ریلی آذربایجانکارگران در ایرانکارگران راه آهنکارگران راه آهن در ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری خرم آبادکارگران شهرداری در ایرانکارخانه نیشکر هفت تپهکرایه تاکسی در ایرانکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهآموزش یاران نهضت سوادآموزیآموزش دهندگان نهضت سوادآموزیآبفارامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایراناخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران نیشکر هفت تپهاستان خوزستاناعتراضات کارگران نیشکربازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران نیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات هفت تپهتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی خوزستانتجمعات اعتراضی در ایرانحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق و مزایای کارگران در ایرانحقوق کارگرانحقوق کارگران در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی کارگران در ایرانحقوق شهروندی در ایرانخطوط ابنیه راه آهن زاگرسدانش یاران نهضت سوادآموزیرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهراه آهنراه آهن زاگرسسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهشهردار خرم آبادشهرداری خرم آبادشهرستان سبزوارشرکت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت آب و فاضلابشرکت آب و فاضلاب خوزستانشرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستانشرکت آبفا خوزستانشرکت آبفار خوزستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: