•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 2

برگزاری دستکم ۱۱ تجمع اعتراضی

0
766

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۲مرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, کارگران شاغل در فازهای ۲۲و ۲۴پالایشگاه پارس جنوبی, کارگران شاغل در مجتمع پتروشیمی پارس فنل, کارگران کشت و صنعت نیشکر شوشتر, کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم, کارگران شاغل در فاز١۴ شرکت ای جی و جم ٢ در منطقه اقتصادی پارس جنوبی, کارگران شرکت ماشین سازی هپکو اراک, جمعی از کارکنان شرکت های تعاونی شهرستانی سهام عدالت, معلمان حق التدریس شاغل در سازمان فنی حرفه ای, جمعی از کارگران پیمانکار شاغل در آب و فاضلاب اهواز, کارگران شاغل در پالایشگاه لامِرد, در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را در شهرهای مختلف ایران برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, امروز یکشنبه ۱۲مرداد ۱۳۹۹, چهل و نهمین روز از اعتصابات کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به نقض حقوق شهروندی این کارگران برگزار شد.

کارگران این واحد تولیدی صنعتی با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش نسبت به وصل مطالبات مزدی و شغلی خود تاکید کردند.

از جمله مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه بازگشت به کار همکاران اخراج, بر چیده شدن بخش خصوصی و پرداخت دستمزدهای عقب افتاده این کارگران است.

تجمع اعتراضی کارگران فازهای ۲۲ و ۲۴ پالایشگاه پارس جنوبی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز یکشنبه ۱۲مرداد ۱۳۹۹, کارگران شاغل در فازهای ۲۲و ۲۴پالایشگاه پارس جنوبی واقع در کنگان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان نسبت به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه و سایر مطالبات معوقه مزدی معترض هستند و با برگزاری این تجمع خواستار وصول این مطالبات هستند.

 این شهروندان روز گذشته نیز تجمع اعتراضی مشابه ای را برگزار کرده بودند و با توجه به برگزاری دومین روز از این اعتراضات معلوم است که مسئولان این واحد صنعتی نسبت به مذاکره و بررسی مطالبات این کارگران بی تفاوت هستند.

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع پتروشیمی پارس فنل 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, روز شنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران شاغل در مجتمع پتروشیمی پارس فنل در اعتراض به محرومیت از پرداخت مطالبات مزدی و سایر خواسته های شغلی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان خواستار برقراری امنیت شغلی, لغو ساختار خصوصی سازی که منجر به از بین رفتن امنیت شغل آنها شده و همچنین افزایش حقوق و دستمزدشان مطابق افزایش نرخ تورم جاری در کشور شدند.

تجمع اعتراضی کارگران کشت و صنعت نیشکر کارون 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, روز شنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران کشت و صنعت نیشکر شوشتر, در اعتراض به وصول نشدن مطالبات مزدی و صنفی آنها در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از کارگران این شرکت در تشریح این تجمع اعتراضی گفت: “این تجمع به دلیل اعتراض به پرداخت نشدن حق کارگران و عدم تمکین کارفرما از رای اداره کار است که به نفع کارگران صادر شده است”.

این شهروند در ادامه افزود: “شرکت کشت و صنعت کارون بیمه و بازنشستگی و سنوات کارگران را به طور کامل پرداخت نکرده، به همین دلیل کارگران شکایتی را در اداره کار مطرح کردند، حدود ۴۰۰ کارگر شرکت کشت و صنعت کارون با این مشکل مواجه هستند”.

وی اضافه کرد: “بر اساس رای اداره کار، شرکت کشت و صنعت کارون ملزم به پرداخت حق کارگران است اما این شرکت نه تنها به رای عمل نکرده، بلکه نماینده شورای کارگری این شرکت را نیز اخراج کرده است”.

تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از نفت ما, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹، دومین روز تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم با حضور نیروهای امنیتی برگزار شد. 

کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم در محوطه این پالایشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس این گزارش, کارگران شاغل در این مجتمع تولید محصولات نفت, گاز و پتروشیمی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه و معوقات مزدی این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

تجمع اعتراضی کارگران فاز ۱۴ ای جی و جم ۲ پارس جنوبی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در فاز١۴ شرکت ای جی و جم ٢ در منطقه اقتصادی پارس جنوبی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این کارگران که در شرکت پارس جنوبی شاغل هستند و در اعتراض به کافی نبودن حقوق ماهیانه, نارضایتی از نبود امنیت شغلی و سایر حقوق شهروندی کارگران این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

تجمع اعتراضی کارگران هپکو اراک 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت ماشین سازی هپکو اراک در دومین روز از تجمعات اعتراضی خود در محوطه این شرکت تولیدی صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان به ناتوانی شرکت هپکو و همچنین دولت و حکومت به شرکت مذکور برای فعال سازی ظرفیت خطوط تولید معترض هستند و در صحبتهای خود اعلام کردند: “نمی‌دانیم چرا با وجود اینکه دولت سال‌هاست که در مورد تامین ماشین آلات مورد نیاز پروژه‌ها از هپکو وعده می‌دهد، گام عملی برنمی‌دارد و دست هپکو را خالی گذاشته است؟”

کارگران معترض شرکت هپکو افزودند: “اگر هپکو ناتوان است و به دلیل کافی نبودن تعداد نیروی انسانی و مواد اولیه قدرت تولید ندارد؛ چرا حداقل برای توانمندسازی این بزرگترین شرکت تولید ماشین آلات عمرانی خاورمیانه قدمی برنمی‌دارند و از همه جهت کارگران آن را تنها گذاشته‌اند؟”

تجمع اعتراضی کارکنان شرکتهای تعاونی سهام عدالت

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان شرکت های تعاونی شهرستانی سهام عدالت در اعتراض به محرومیت از اشتغال و بیکاری در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که از ساعات اولیه در مقابل ساختمان مجلس در تهران حاضر شدند نسبت به بیکار شدن آنها بعد از ۱۴سال سابقه کار و پرداخت بیمه معترض شدند.

تجمع اعتراضی معلمان حق التدریس فنی حرفه ای

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از معلمان حق التدریس شاغل در سازمان فنی حرفه ای در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت شغلی و محرومیت از حق امنیت شغلی با در دست داشتن پلاکاردهای اعتراضی به تبعیض, بی عدالتی و شکاف طبقاتی خواهان توجه و رسیدگی به مطالبات شهروندی خود شدند.

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکار آب و فاضلاب اهواز 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز شنبه ۱۱مرداد ۱۳۹۹, جمعی از کارگران پیمانکار شاغل در آب و فاضلاب اهواز در اعتراض به همسان نبودن دستمزد و مزایای آنها با کارکنان رسمی این شرکت در مقابل ساختمان اداره کل آب و فاضلاب خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران: “اختلاف زیادی در حقوق کارگران پیمانی مجموعه شرکت آب و فاضلاب که زیر مجموعه شرکت پیمانکاری کار می‌کنند، نسبت به کارگران رسمی و قراردادی وجود دارد. ما خواستار دریافت حقوق قانونی وزارت نیرو هستیم که کارکنان رسمی دریافت می کنند”.

کارگران معترض در ادامه تاکید کردند: “تعداد کارگران پیمانی شرکت آب و فاضلاب اهواز که شامل مشاغلی همانند تلمبه چی ، اپراتور ایستگاه های آب و فاضلاب و غیره … می‌شود، دست‌کم به ۳۰۰ نفر در شهر اهواز می‌رسد. این کارگران برخلاف نیروی کار رسمی و قرارداد مستقیم مجموعه آب و فاضلاب از مزایایی همانند اضافه کاری، پاداش و کارانه، بن‌ ، حق لباس و سایر خدمات عرفی محروم هستند”.

تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه لامِرد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹, دومین روز تجمع اعتراضی کارگران شاغل در پالایشگاه لامِرد از توابع استان هرمزگان در محوطه این مجتمع صنعتی.

براساس این گزارش, کارگران شاغل در این مجتمع تولید محصولات نفت, گاز و پتروشیمی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه و معوقات مزدی این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

برچسب هامچتمع نیشکر هفت تپهکارگران هپکو اراکنقض حقوق شهروندی فرهنگیان در ایرانسرکوب جامعه کارگری در ایرانکارگران ایرانیاخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهجامعه کارگری ایرانکارگران شهرداری پارس آباد مغانکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران ایرانمطالبات شهروندی کارگران در ایرانکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرنقض حقوق شهروندی معلمانتجمعات اعتراضی کارگران ایرانمطالبات کارگران هفت تپهشرکت صنعت نیشکرمعوقات مزدی کارگران هپکو اراکپالایشگاه گاز پارسیانشرکت تعاونی سهام عدالتکارگرمزایای کارگر در ایرانتجمعاتشرکت نیشکر هفت تپهفعالان سندیکای کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانمعلم سرکوب آزادی بیان در ایرانتحصن سراسری معلمان ایرانسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکرسرکوب فعالان کارگری در ایرانپالایشگاه نفتفرهنگی معلمکاگران نیشکر هفت تپهکارگران شرکت هپکو اراکجامعه کارگران در ایرانتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراککارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در شوشکارگران پالایشگاه نفت آبادانمجتمع کشت و صنعت نیشکرجامعه کارگرانسرکوب فعالان کارگری در جمهوری اسلامیواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران ایرانینقض حقوق کارگران ایرانپالایشگاه عسلویهکارگران نیشکر در هفت تپهمطالبات مزدی کارگران هپکو اراکشرت هپکو اراکامنیت شغلی معلمان ایرانشرکت هپکوشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپههپکوتجمعات کارگریکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهمعلمان ایران فعالمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفات تپهپتروشیمی پارس جنوبیمعلمان حق التدریسسندیکای کارگران نیشکر فت تپهمطالبات کارگران در ایرانقشر کارگر در ایرانمجتمع نیشکر هفت تپه در شوششهروندان کارگر در ایرانشرکت هپکوی اراکاخراج کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهپالایشگاه نفت بید بلند ۲تجمعات هفت تپهمطالبات کارگر یکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکرامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی در ایران برای کارگرکارگران هفت تپه در ایرانیوسف بهمنی کارگر نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران هپکوکارخانه نیشکر کاروی شوشترسازمان فنی حرفه ایکارخانه هپکو اراکمطالبات مزدی کارگریکارخانه هپکوتجمعات اعتراضی در ایرانتجمع اعتراضینقض گسترده حقوق شهروندی معلمانکارگران نیشکرنیشکرشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی معلمان ایرانهیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهپالایشگاه نفت آباداننیشکرهفت تپهمطالبات کارگری در ایرانتجمع اعتراضی کارگران در ایرانمطالبات کارگران در شرکت هپکوی اراکتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهپالایشگاه نفت سنگین قشمسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهپالایشگاه نهم فاز ۱۲ پارس جنوبیکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهجامعه کارگریوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهنی بر نیشکر هفت تپهواحد نقلیه نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران شهرداریسرکوب جامعه کارگریتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهکارگرتان نیشکر هفت تپهمعوقات مزدی کارگران هپکونیشکر شوشترسازمان فنی حرفه ای کشورنیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهاعتصاب کارگران هپکوتجمعات خیابانی در ایرانسرکوب کارگرانسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی معلمان ایرانتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهپالایشگاهکارخانه نیشکرپالایشگاه بید بلند ۲ بهبهانسرکوب کارگران ایرانسندی نیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستانفرهنگیان حق التدریسشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هپکو اراکصنعت نفتمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیمطالبات مزدی کارگرانجامعه کارگر یرضا دبیریان نیشکر هفت تپهکارگران نی بر نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرکارگران اخراجی هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشکارخانه نیشکر هفت تپه شوشمطالبات مدنی در ایرانکارگران شرکت هپکو در اراکآب فاضلاب اهوازمطالبات کارگریکارگر در ایرانمجتمع کشت و صنعت هفت تپهجامعه کارگرینقض حقوق کارگران در ایرانفرهنگیاعتراض کارگران هپکوکارگر نیشکر هفت تپههفت تپهپالایشگاه آبادانکارخانه نیشکر هفت تپهپالایشگاه نفت بید بلند بهبهانجامعه کارگران ایرانسرکوب فعالین صنفی معلمان ایرانکارگران هپکو در اراکفرهنگیان حق التدریس در ایرانکارگران هپکومجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانکارگر هفت تپهیوسف بهمنی کارگر هفت تپهنیشکر هفت تپه در شوشسرکوب تجمعات در ایرانسندیکای کارگران هفت تپهجامعه معلمان در ایرانسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیکاغذ پارس هفت تپهمطالبات معلمان ایرانمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نی شکر هفت تپهکارگرتان نیشکرکارگران کارخانه نیشکرپالایشگاه پارس جنوبیپالایشگاه لامردتجمعات اعتراضیمعلمان در ایرانمجتمع نیشکر هفت تپهامنیت شغلی در ایرانپیمانکاری پارس جنوبیسرکوب تجمعات مسالمت آمیز در ایرانفرهنگیان ایرانهپکو اراکاعتراضات کارگران نیشکرپالایشگاه گازپالایشگاه نفت عسلویهسرکوب فعالان کارگران در ایراننقض حقوق شهروندی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانکارگران شرکت هپکوجامعه کارگری در ایرانجامعه معلمان ایرانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشتجمع اعتراضی کارگران نیشکرسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاسماعیل بخشی کارگر هفت تپهسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانکارگران شرکت هپکوی اراکمنطقه پارس جنوبینگهبان نیشکر هفت تپهروزکارگر در ایرانمطالبات معوقه کارگرانمطالبات صنفی معلمان ایرانمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپههپکو در اراکنفت سنگین قشمماشین سازی اراکپالایشگاه نفت لامردکارگران در ایرانمعلم زندانیسندیکای نیشکر هفت تپهپارس جنوبیکارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانفرهنگیان در ایرانسرکوب فعالان کارگریکارگران نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع هفت تپهپالایشگاه نفت پارس جنوبیسرکوب کارگران در ایران گتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهشرکت هپکو اراکتجمعات اعتراضی شرکت هپکوتجمع کارگران نیشکر هقت تپهشرکت هپکو در اراککارگران مجتمع نیشکر هفت تپهنقض حقوق شهروندی کارگران در ایرانجامعه کارگر ایرانسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانهپکوی اراکفاز۱۴ پارس جنوبی در شهرستان کنگانکارگران نی شکر هفت تپهآب و فاضلاب اهوازامنیت شغلی کارگران در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه شوشتجمعات کارگران نیشکرکارخانه هپکو در اراککارگران پالایشگاهماشین سازی هپکوکارگران پالایشگاه لامردکارگرانمعلمکانون صنفی معلمان ایرانکارگران پارس جنوبیسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب کارگران در ایرانمعلمان ایرانسرکوب معلمان ایرانصنعترئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهفرهنگیانمیدان نفتی پارس جنوبیپالایشگاه بید بلندتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.