•                  
چهارشنبه , ۰۸ تیر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, ژوئن 29

برگزاری دستکم ۱۱ تجمع اعتراضی

0
530

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۲مرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, کارگران شاغل در فازهای ۲۲و ۲۴پالایشگاه پارس جنوبی, کارگران شاغل در مجتمع پتروشیمی پارس فنل, کارگران کشت و صنعت نیشکر شوشتر, کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم, کارگران شاغل در فاز١۴ شرکت ای جی و جم ٢ در منطقه اقتصادی پارس جنوبی, کارگران شرکت ماشین سازی هپکو اراک, جمعی از کارکنان شرکت های تعاونی شهرستانی سهام عدالت, معلمان حق التدریس شاغل در سازمان فنی حرفه ای, جمعی از کارگران پیمانکار شاغل در آب و فاضلاب اهواز, کارگران شاغل در پالایشگاه لامِرد, در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را در شهرهای مختلف ایران برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, امروز یکشنبه ۱۲مرداد ۱۳۹۹, چهل و نهمین روز از اعتصابات کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به نقض حقوق شهروندی این کارگران برگزار شد.

کارگران این واحد تولیدی صنعتی با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش نسبت به وصل مطالبات مزدی و شغلی خود تاکید کردند.

از جمله مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه بازگشت به کار همکاران اخراج, بر چیده شدن بخش خصوصی و پرداخت دستمزدهای عقب افتاده این کارگران است.

تجمع اعتراضی کارگران فازهای ۲۲ و ۲۴ پالایشگاه پارس جنوبی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز یکشنبه ۱۲مرداد ۱۳۹۹, کارگران شاغل در فازهای ۲۲و ۲۴پالایشگاه پارس جنوبی واقع در کنگان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان نسبت به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه و سایر مطالبات معوقه مزدی معترض هستند و با برگزاری این تجمع خواستار وصول این مطالبات هستند.

 این شهروندان روز گذشته نیز تجمع اعتراضی مشابه ای را برگزار کرده بودند و با توجه به برگزاری دومین روز از این اعتراضات معلوم است که مسئولان این واحد صنعتی نسبت به مذاکره و بررسی مطالبات این کارگران بی تفاوت هستند.

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع پتروشیمی پارس فنل 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, روز شنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران شاغل در مجتمع پتروشیمی پارس فنل در اعتراض به محرومیت از پرداخت مطالبات مزدی و سایر خواسته های شغلی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان خواستار برقراری امنیت شغلی, لغو ساختار خصوصی سازی که منجر به از بین رفتن امنیت شغل آنها شده و همچنین افزایش حقوق و دستمزدشان مطابق افزایش نرخ تورم جاری در کشور شدند.

تجمع اعتراضی کارگران کشت و صنعت نیشکر کارون 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, روز شنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران کشت و صنعت نیشکر شوشتر, در اعتراض به وصول نشدن مطالبات مزدی و صنفی آنها در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از کارگران این شرکت در تشریح این تجمع اعتراضی گفت: “این تجمع به دلیل اعتراض به پرداخت نشدن حق کارگران و عدم تمکین کارفرما از رای اداره کار است که به نفع کارگران صادر شده است”.

این شهروند در ادامه افزود: “شرکت کشت و صنعت کارون بیمه و بازنشستگی و سنوات کارگران را به طور کامل پرداخت نکرده، به همین دلیل کارگران شکایتی را در اداره کار مطرح کردند، حدود ۴۰۰ کارگر شرکت کشت و صنعت کارون با این مشکل مواجه هستند”.

وی اضافه کرد: “بر اساس رای اداره کار، شرکت کشت و صنعت کارون ملزم به پرداخت حق کارگران است اما این شرکت نه تنها به رای عمل نکرده، بلکه نماینده شورای کارگری این شرکت را نیز اخراج کرده است”.

تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از نفت ما, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹، دومین روز تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم با حضور نیروهای امنیتی برگزار شد. 

کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم در محوطه این پالایشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس این گزارش, کارگران شاغل در این مجتمع تولید محصولات نفت, گاز و پتروشیمی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه و معوقات مزدی این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

تجمع اعتراضی کارگران فاز ۱۴ ای جی و جم ۲ پارس جنوبی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در فاز١۴ شرکت ای جی و جم ٢ در منطقه اقتصادی پارس جنوبی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این کارگران که در شرکت پارس جنوبی شاغل هستند و در اعتراض به کافی نبودن حقوق ماهیانه, نارضایتی از نبود امنیت شغلی و سایر حقوق شهروندی کارگران این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

تجمع اعتراضی کارگران هپکو اراک 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت ماشین سازی هپکو اراک در دومین روز از تجمعات اعتراضی خود در محوطه این شرکت تولیدی صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان به ناتوانی شرکت هپکو و همچنین دولت و حکومت به شرکت مذکور برای فعال سازی ظرفیت خطوط تولید معترض هستند و در صحبتهای خود اعلام کردند: “نمی‌دانیم چرا با وجود اینکه دولت سال‌هاست که در مورد تامین ماشین آلات مورد نیاز پروژه‌ها از هپکو وعده می‌دهد، گام عملی برنمی‌دارد و دست هپکو را خالی گذاشته است؟”

کارگران معترض شرکت هپکو افزودند: “اگر هپکو ناتوان است و به دلیل کافی نبودن تعداد نیروی انسانی و مواد اولیه قدرت تولید ندارد؛ چرا حداقل برای توانمندسازی این بزرگترین شرکت تولید ماشین آلات عمرانی خاورمیانه قدمی برنمی‌دارند و از همه جهت کارگران آن را تنها گذاشته‌اند؟”

تجمع اعتراضی کارکنان شرکتهای تعاونی سهام عدالت

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان شرکت های تعاونی شهرستانی سهام عدالت در اعتراض به محرومیت از اشتغال و بیکاری در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که از ساعات اولیه در مقابل ساختمان مجلس در تهران حاضر شدند نسبت به بیکار شدن آنها بعد از ۱۴سال سابقه کار و پرداخت بیمه معترض شدند.

تجمع اعتراضی معلمان حق التدریس فنی حرفه ای

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از معلمان حق التدریس شاغل در سازمان فنی حرفه ای در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت شغلی و محرومیت از حق امنیت شغلی با در دست داشتن پلاکاردهای اعتراضی به تبعیض, بی عدالتی و شکاف طبقاتی خواهان توجه و رسیدگی به مطالبات شهروندی خود شدند.

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکار آب و فاضلاب اهواز 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز شنبه ۱۱مرداد ۱۳۹۹, جمعی از کارگران پیمانکار شاغل در آب و فاضلاب اهواز در اعتراض به همسان نبودن دستمزد و مزایای آنها با کارکنان رسمی این شرکت در مقابل ساختمان اداره کل آب و فاضلاب خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران: “اختلاف زیادی در حقوق کارگران پیمانی مجموعه شرکت آب و فاضلاب که زیر مجموعه شرکت پیمانکاری کار می‌کنند، نسبت به کارگران رسمی و قراردادی وجود دارد. ما خواستار دریافت حقوق قانونی وزارت نیرو هستیم که کارکنان رسمی دریافت می کنند”.

کارگران معترض در ادامه تاکید کردند: “تعداد کارگران پیمانی شرکت آب و فاضلاب اهواز که شامل مشاغلی همانند تلمبه چی ، اپراتور ایستگاه های آب و فاضلاب و غیره … می‌شود، دست‌کم به ۳۰۰ نفر در شهر اهواز می‌رسد. این کارگران برخلاف نیروی کار رسمی و قرارداد مستقیم مجموعه آب و فاضلاب از مزایایی همانند اضافه کاری، پاداش و کارانه، بن‌ ، حق لباس و سایر خدمات عرفی محروم هستند”.

تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه لامِرد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹, دومین روز تجمع اعتراضی کارگران شاغل در پالایشگاه لامِرد از توابع استان هرمزگان در محوطه این مجتمع صنعتی.

براساس این گزارش, کارگران شاغل در این مجتمع تولید محصولات نفت, گاز و پتروشیمی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه و معوقات مزدی این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

برچسب هافاز۱۴ پارس جنوبی در شهرستان کنگانفرهنگیفرهنگی معلمفرهنگیانفرهنگیان ایرانفرهنگیان حق التدریسفرهنگیان حق التدریس در ایرانفرهنگیان در ایرانفعالان سندیکای کارگران هفت تپهقشر کارگر در ایرانمچتمع نیشکر هفت تپهمنطقه پارس جنوبیمیدان نفتی پارس جنوبیماشین سازی هپکوماشین سازی اراکمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکرمجتمع نیشکر هفات تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکرمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمزایای کارگر در ایرانمطالبات مدنی در ایرانمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران هپکو اراکمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات معلمان ایرانمطالبات معوقه کارگرانمطالبات کارگر یمطالبات کارگریمطالبات کارگری در ایرانمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهمطالبات کارگران هفت تپهمطالبات کارگران هپکومطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران در شرکت هپکوی اراکمطالبات کارگران شهرداریمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات صنفی معلمان ایرانمعلممعلم زندانیمعلم سرکوب آزادی بیان در ایرانمعلمان ایرانمعلمان ایران فعالمعلمان حق التدریسمعلمان در ایرانمعوقات مزدی کارگران هپکومعوقات مزدی کارگران هپکو اراکنفت سنگین قشمنقض گسترده حقوق شهروندی معلماننقض حقوق کارگران ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندی فرهنگیان در ایراننقض حقوق شهروندی معلماننقض حقوق شهروندی کارگراننقض حقوق شهروندی کارگران در ایراننی بر نیشکر هفت تپهنیشکرنیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستاننیشکر هفت تپه در شوشنیشکر شوشترنیشکرهفت تپهنگهبان نیشکر هفت تپههفت تپههیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپههپکوهپکو اراکهپکو در اراکهپکوی اراکواحد نقلیه نیشکر هفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهیوسف بهمنی کارگر نیشکر هفت تپهیوسف بهمنی کارگر هفت تپهیوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهکانون صنفی معلمان ایرانکاگران نیشکر هفت تپهکارگرکارگر نیشکر هفت تپهکارگر هفت تپهکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهکارگر در ایرانکارگرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بر نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نی شکر هفت تپهکارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه شوشکارگران نیشکر در هفت تپهکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپه در شوشکارگران هپکوکارگران هپکو اراککارگران هپکو در اراککارگران کارخانه نیشکرکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران پالایشگاهکارگران پالایشگاه لامردکارگران پالایشگاه نفت آبادانکارگران پارس جنوبیکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران اخراجی هفت تپهکارگران در ایرانکارگران شهرداری پارس آباد مغانکارگران شرکت هپکوکارگران شرکت هپکو اراککارگران شرکت هپکو در اراککارگران شرکت هپکوی اراککارگرتان نیشکرکارگرتان نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکرکارخانه نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکر هفت تپه شوشکارخانه نیشکر کاروی شوشترکارخانه هپکوکارخانه هپکو اراککارخانه هپکو در اراککاغذ پارس هفت تپهکشت و صنعت نیشکرکشت و صنعت نیشکر هفت تپهپیمانکاری پارس جنوبیپالایشگاهپالایشگاه لامردپالایشگاه نفتپالایشگاه نفت لامردپالایشگاه نفت پارس جنوبیپالایشگاه نفت آبادانپالایشگاه نفت بید بلند ۲پالایشگاه نفت بید بلند بهبهانپالایشگاه نفت سنگین قشمپالایشگاه نفت عسلویهپالایشگاه نهم فاز ۱۲ پارس جنوبیپالایشگاه گازپالایشگاه گاز پارسیانپالایشگاه پارس جنوبیپالایشگاه آبادانپالایشگاه بید بلندپالایشگاه بید بلند ۲ بهبهانپالایشگاه عسلویهپارس جنوبیپتروشیمی پارس جنوبیآب فاضلاب اهوازآب و فاضلاب اهوازامنیت شغلی معلمان ایرانامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگراخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران نیشکر هفت تپهاسماعیل بخشی کارگر هفت تپهاعتراض کارگران هپکواعتراضات کارگران نیشکراعتصاب کارگران هپکوبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهتجمع کارگران نیشکر هقت تپهتجمع اعتراضیتجمع اعتراضی معلمان ایرانتجمع اعتراضی کارگران نیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران در ایرانتجمعاتتجمعات هفت تپهتجمعات کارگریتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکرتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی معلمان ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هپکو اراکتجمعات اعتراضی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراکتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی شرکت هپکوتجمعات خیابانی در ایرانتحصن سراسری معلمان ایرانجامعه معلمان ایرانجامعه معلمان در ایرانجامعه کارگرجامعه کارگر یجامعه کارگر ایرانجامعه کارگریجامعه کارگری ایرانجامعه کارگری در ایرانجامعه کارگرانجامعه کارگران ایرانجامعه کارگران در ایرانروزکارگر در ایرانرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهرضا دبیریان نیشکر هفت تپهسندی نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نی شکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر فت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسازمان فنی حرفه ایسازمان فنی حرفه ای کشورسرکوب فعالین صنفی معلمان ایرانسرکوب فعالان کارگریسرکوب فعالان کارگری در ایرانسرکوب فعالان کارگری در جمهوری اسلامیسرکوب فعالان کارگران در ایرانسرکوب معلمان ایرانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در ایران گسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیسرکوب تجمعات مسالمت آمیز در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب تجمعات در ایرانسرکوب جامعه کارگریسرکوب جامعه کارگری در ایرانشهروندان کارگر در ایرانشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر هفت تپهشرکت هپکوشرکت هپکو اراکشرکت هپکو در اراکشرکت هپکوی اراکشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهشرکت تعاونی سهام عدالتشرکت صنعت نیشکرشرت هپکو اراکصنعتصنعت نفت

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: