•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
471

روز جاری,  در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در شهرهای مختلف کشور که با هدف دستیابی به خواستها و حقوق شهروندی به حق آنها صورت میگیرد, شماری از بازنشستگان کشوری در تهران، جمعی از عکاسان و صاحب صنف عکاسی در یزد، گروهی از پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج طی دو روز متوالی و تعدادی از دانش آموختگان حقوق در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, شماری از بازنشستگان کشوری، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان مجلس در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضات مطالبات خود را اجرای دقیق قانون مدیریت خدمات کشوری، اجرای همترازی و همسان‌سازی، بالا رفتن مستمری‌ها و ارتقای خدمات درمانی و بیمه‌ای، عنوان کردند.

یکی از این افراد که یک معلم بازنشسته است، در مورد مطالبات خود و همکارانش گفت: “ما بازنشستگان با درآمدهای بسیار کمتر از خط فقر، روزگار می‌گذرانیم؛ بعد از سی سال کار کردن در بخش‌های مختلف دولت، اکثریت ما باید به دنبال شغل دوم باشیم تا بتوانیم امورات زندگی را بگذرانیم؛ در ضمن بخشی از مستمری ناچیز خود را هر ماه بابتِ «بیمه تکمیلی» می‌پردازیم؛ این در حالی است که طبق قانون و اصل ۲۹ قانون اساسی باید از خدمات درمانی رایگان و باکیفیت بهره‌مند باشیم.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع عکاسان و صاحب صنف عکاسی در یزد
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از تسنیم، امروز سه شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، جمعی از عکاسان و صاحب صنف عکاسی در مقابل ساختمان استانداری یزد دست به تجمع زدند.

محمد علی کرامتی رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران استان یزد، با اشاره به اینکه تجمع عکاسان جلوی درب استانداری یزد دلایل متعددی دارد اظهار داشت: “یکی از دلایل این عکاسان برای تجمع این بود که اداره ثبت احوال استان با به کارگیری نیروهای خود، اقدام به عکس گرفتن از چهره مردم برای کارت‌های ملی هوشمند می‌کند که مشکلاتی را به وجود آورده است.

وی افزود: “گواهی نامه، گذرنامه و کارت پایان خدمت از دیگر فعالیت‌هایی است که عکاسان می‌توانند در آن مشغول به کار شوند و به نوعی امرار معاش کنند که در این زمینه هم پلیس +۱۰ هماهنگی‌هایی را انجام داده و خودشان این کار را دنبال می‌کنند”.

کرامتی با طرح این سوال که پس نقش عکاسان حرفه‌ای و با تجربه در استان یزد چه می‌شود؟ گفت: “هر کدام از این افرادی که در تجمع حضور داشتند شاید نزدیک به ۲۰ تا ۴۰ سال در زمینه شغلی خود تجربه دارند که با این بی‌توجهی‌ها مشخص نیست که برای امرار معاش خود باید به چه فعالیت داشته باشند”.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران استان یزد اضافه کرد: “عکاسان یزد طی نامه‌ای که به دستگاه‌های استان نوشتند گلایه‌های خود را در خصوص مواردی که مشکلات داشتند بیان کردند که تاکنون کاری صورت نگرفته و تصمیم گرفتند خودشان در جهت دفاع از شغل و درآمدشان اعتراضی را در جلوی درب استانداری برگزار کنند که هنوز اقدام موثری را شاهد نبودیم و قرار بر این شد تا در روزهای آتی نسبت به استفاده و یا عدم استفاده از عکاسان در فعالیت‌های مورد نظر به ما اطلاع بدهند”.

وی اضافه کرد: “این اعتراضات صنف عکاس فقط به استان یزد باز نمی‌گردد و در سراسر کشور صورت گرفت تا بتوانند به نوعی از حق خود دفاع کنند”.

تجمع پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، طی روز گذشته و امروز، ۲۷ و ۲۸ خرداد ماه، شماری از پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج در اعتراض به بی‌نتیجه ماندن پنجمین مزایده بیمارستان و ادامه بلاتکلیفی آن، در مقابل ساختمان سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز، دست به تجمع زدند.

مزایده واگذاری بیمارستان امام کرج با حضور اعضای قانونی کمیسیون، نماینده دادستانی استان البرز و نمایندگان سازمان اموال و املاک کوثر در محل سالن جلسات سازمان همیاری برگزار شد که در آن تنها شرکت‌کننده مزایده به دلیل عدم احراز شرایط مندرج در آگهی مزایده، واجد شرایط برای برنده شدن در مزایده تشخیص داده نشد. لذا کمیسیون عالی معاملات مقرر نمود آگهی تجدید مزایده مطابق مقررات و ضوابط قانونی و برای مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

قاسم طاهری (نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج) در خصوص جلسه مزایده می‌گوید: “دادگستری قیمت کارشناسی شده را ۵۸ میلیارد اعلام کرده، با این حال نماینده دادستانی استان البرز این قیمت را کمتر از ارزش واقعی دانسته و تنها ارزش زمین‌های بیمارستان را بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان ارزیابی کرده است. در حالی که نماینده دادستانی به عنوان ناظر در جلسه حاضر شده و حق اظهارنظر در خصوص قیمت واگذاری را نداشته است”.

او می‌افزاید: “قیمت واگذاری بیمارستان امام به جیب کارکنان نمی‌رود؛ اما بلاتکلیفی دو ساله و عملی نشدن تعهدات سازمان همیاری شهرداری استان البرز و بنیاد شهید در پرداخت ۱۱ الی ۱۲ ماه حقوق کارکنان بیمارستان و بی‌توجهی استاندار در رسیدگی به وضعیت بیمارستان بعد از ۲ سال غیرقابل تحمل شده است و ما در حال حاضر کارمندان استانداری هستیم. این در حالی است که به گفته طاهری طی دو سال گذشته دستِ‌کم ۵۰ تحصن و تجمع از سوی پرسنل بیمارستان برگزار شده است”.

طبق اظهارات طاهری؛ پیش از این ارزش بیمارستان امام خمینی کرج توسط دادگستری حدود ۲۵۸ میلیارد تومان ارزیابی شده بود که کسی حاضر به خرید آن نشده بود. با این وجود این بیمارستان در حالی به صورت نیمه تعطیل درآمده است که سرانه درمانی استان پایین است.

نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی کرج می‌گوید: “از وقتی تعرفه‌های پزشکی در این بیمارستان دولتی شد که نسبت به تعرفه‌های خصوصی کمتر بود و هیچ سوبسید و یارانه‌ای هم نداشت، پزشکان این بیمارستان را ترک کردند و بیمارستان عملاً به صورت نیمه تعطیل درآمد”.

او ادامه می‌دهد: “اسفند سال گذشته حدود ۵۰ پرسنل بیمارستان که دستِ‌کم ۳۵ نفر آنها رسمی بودند، به دلیل مشکلات معیشتی شغل خود را رها کردند و این جریان ادامه دارد”.

وی با بیان اینکه حدوداً هر ۴ ماه علی‌الحسابی به حساب پرسنل واریز می‌شود، می‌گوید: “ما خواهان تعیین تکلیف و احیای بیمارستان و پرداخت به موقع دستمزد خود هستیم”.

تجمع دانش آموختگان حقوق در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از تسنیم، امروز سه شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، تعدادی از دانش آموختگان حقوق در اعتراض به اعمال ظرفیت در آزمون وکالت و تأخیر مجلس در بررسی “طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت”، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران تجمع کردند.

معترضان با تجمع مقابل مجلس از کمیسیون قضایی مجلس درخواست کردند هر چه سریعتر تکلیف طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت را روشن کرده و برای رای‌گیری به صحن علنی مجلس ارسال کنند.

همچنین این افراد از مرکز وکلای قوه قضاییه خواستند تا مطابق قانون در سال جاری نسبت به پذیرش داوطلب وکالت بدون تعیین ظرفیت و طبق معیار و صلاحیت علمی اقدام کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: