•                  
سه شنبه , ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 16

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
549
تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران

حقوق بشر در ایران – طی روز  گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از کارگران شهرداری منطقه ۴ تبریز, جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مقابل ساختمان حوزه ریاست قوه قضائیه، شماری از معلمان و فرهنگیان در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان‌های خوزستان، اصفهان و کرمانشاه، جمعی از معلمان حق‌التدریس سراسر کشور در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش و گروهی از از مالباختگان شرکت پرشین پارس خودرو در مقابل ساختمان دادگاه کیفری یک استان تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸؛ در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, شماری از معلمان و فرهنگیان در شهرهای اهواز، کرمانشاه و اصفهان در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

فرهنگیان معترض با تجمع در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان‌های خود خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

در جریان این تجمع معترضان در حمایت از معلمان زندانی شعارهایی از جمله “معلم زندانی آزاد باید گردد” و “زندان، تهدید دیگر اثر ندارد” را سر دادند.

همچنین معلمان معترض پلاکاردهایی حاوی نوشته‌هایی از جمله: “معلم می‌میرد تبعیض نمی‌پذیرد”، “جنگ افروزی رها کن، فکری به حال ما کن” در دست داشتند.

تجمع اعتراضی مالباختگان شرکت پرشین پارس خودرو
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از تسنیم، امروز دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸؛ گروهی از از مالباختگان شرکت پرشین پارس خودرو، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان دادگاه کیفری یک استان تهران دست به تجمع زدند.

دادگاه متهمان پرونده “پرشین پارس خودرو” امروز برگزار شد. این پرونده هزار و ۴۰۰ شاکی دارد که قرار بوده خودروهای خارجی را از شرکت پرشین پارس خودرو تحویل بگیرند اما خودرویی تحویل داده نشده است.

تعدادی از شکات این پرونده از صبح امروز در مقابل دادگاه کیفری استان تهران حضور پیدا کرده و خواستار ورود به جلسه دادگاه شدند که در نهایت ۳۰ نفر از شکات به نمایندگی از سایرین در جلسه دادگاه حضور پیدا کردند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه ۴ تبریز

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۱۳ مردادماه ۱۳۹۸, کارگران شهرداری منطقه ۴ تبریز با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به مطالبات معوقه خود دست به اعتراض زدند . در طی برگزاری این تجمع با انتشار یک فایل تصویری مشکلات ۴ ساله خود را با ساختار اقتصادی ضعیف موجود بیان کردند.

یکی از یان کارگران گفت؛ “بیش از ۱ سال است شهرداری منطقه ۴ برخی حق و حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کند ما پشت درب‌ها مانده‌ایم وکسی پاسخگو نیست.”

تجمع اعتراضی مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸؛ جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود در مقابل ساختمان حوزه ریاست قوه قضائیه، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از حدود سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع معلمان حق‌التدریس در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸؛ جمعی از معلمان حق‌التدریس سراسر کشور برای دومین روز متوالی در اعتراض به عدم تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود، در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش، تجمع کردند.

این معلمان گفتند: “خواسته ما استخدام و جذب در بدنه آموزش و پرورش بر اساس قوانین مصوب مجلس است. ما حدود ۳۰ هزار معلم حق‌التدریس در سراسر کشور هستیم که از دستمزد مناسب و امنیت شغلی بی‌بهره‌ایم و از آموزش و پرورش می‌خواهیم که به خواسته‌های ما رسیدگی کند”.

گفتنی است که این معلمان دیروز هم مقابل وزارت آموزش و پرورش جمع شده بودند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: