•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
501

حقوق بشر در ایران – روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه و جمعی از حامیان محیط زیست که در همراهی با کارزار جهانی “‌جمعه‌ها برای آینده”, دست به تجمع اعتراضی زدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز جمعه ۵ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در پنجمین روز  متوالی با برگزاری تجمع اعتراضی در محوطه این مجتمع کشاورزی صنعتی با هدف حمایت از ۲۰ تن از کارگران اخراجی از این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

نماینده کارگران معترض ضمن انتقاد از عملکرد صداوسیما و خائن خطاب قرار دادن این سازمان، به دلیل عدم پوشش اعتراض و مشکلات کارگران، افزود: این اعتصاب ادامه دارد و تا پای جان ایستاده‌ایم. تا زمانی که ۲۰ تن از کارگران اخراج شده به کار خود بازنگردند و مطالبات ما برآورده نشود، اعتصاب و تجمع ما کارگران هفت تپه ادامه خواهد داشت.

یکی از کارگران معترض به نمایندگی از دیگر کارگران با بیان اینکه خواسته ما این است که ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه به مشکلات هفت تپه ورود کند زیرا که در این مجتمع تخلفات متعددی صورت می‌گیرد که مهم‌ترین آن اخراج ۲۰ تن از همکارانمان است، در خصوص مطالباتشان گفت: اولین مطالبه ما آزادی اسماعیل بخشی است که برای دفاع از حقوق ما کارگران در زندان به سر می‌برد.

کارگران حاضر در این تجمع شعار می‌دهند: “اسماعیل و گرفتن ما همه بخشی هستیم”.

گفتنی است که دور جدید اعتصاب و اعتراض کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، از روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، به دلیل اخراج ۲۰ تن از همکارانشان آغاز شده است.

تجمع اعتراضی حامیان محیط زیست در کارزار جهانی “جمعه ها برای آینده”

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران اینترنشنال, امروز جمعه ۵ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از فعالان محیط زیست با برگزاری تجمع اعتراضی در همراهی با کارزار جهانی “‌جمعه‌ها برای آینده” که از سوی “گرتا تونبرگ” فعال محیط ‌زیست سوئدی راه اندازی شده است در پارک لاله تهران در این تجمع اعتراضی شرکت کردند. 

در ادامه این تجمع اعتراضی که به شکلی مسالمت آمیز برگزار شده بود با دخالت ماموران انتظامی این تجمع اعتراضی به پایان رسید. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.