•                  
جمعه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 28

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
342

حقوق بشر در ایران – طی روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از پیمانکاران شهرداری تهران، کارگران بخش کشاورزی و صنعتی شاغل مجتمع نیشکر هفت تپه, شانزدهمین روز از تحصن سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل, با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس, امروز سه شنبه ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعی از پیمانکاران شهرداری به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان ظهر امروز مقابل ساختمان شورای شهر تهران در خیابان بهشت تجمع اعتراض برگزار کردند.

حسین یکی از تجمع کنندگان درباره مطالباتش گفت: من پیمانکار سازمان زیباسازی شهرداری تهران بودم و در مناطق مختلف فعالیت نقاشی دیواری،‌ شست و شوی جداول و رنگ‌آمیزی آنها را برعهده داشتم. ۲۰۰ میلیون تومان از سال ۱۳۹۵ مطالبه دارم ولی توجهی به این مساله نشده و تنها با فاصله‌های طولانی ۵ تا ۶ میلیون به صورت تدریجی به من پرداخت می‌شود.

یکی از پیمانکاران که می‌گوید ۸ میلیارد تومان از شهرداری مطالبه دارد به خبرنگار فارس گفت: در حوزه آذین‌بندی، رنگ‌آمیز جداول، سرویس پله‌برقی و … از سال ۱۳۹۳ فعالیت کرده و طلب دارم. ۸۰۰ میلیون تومان قطعه از چین آوردم برای تعمیر پله برقی های شهر ولی هنوز پولی دریافت نکردم حتی هزینه‌های اولیه‌ام را.

دختر جوانی نیز در میان پیمانکاران حضور دارد که وی می‌گویند ۵۰ میلیون از شهرداری طلب داشته و علی‌رغم نامه نگاری‌ها و صورت وضعیت هیچ رسیدگی به مطالباتش نشده است.

تعداد پیمانکاران زیاد است و حداکثر مطالبه آنها ۸ میلیارد د و حداقل ۵۰ میلیون است و همه از حدود ۷-۶ سال پیش مطالباتشان پرداخت نشده است.

پیمانکاران با سر دادن شعارهایی همچون لیست امید نامرد خجالت خجالت از اعضای شورای شهر درخواست دارند که برای صحبت با آنها به ساختمان بیرونی شورای شهر بیایند و وضعیت آنها را بررسی کنند.

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران بخش کشاورزی و صنعتی شاغل مجتمع نیشکر هفت تپه با حضور مقابل دفتر مدیریت این مجتمع کشاورزی صنعتی تجمع اعتراض خود را برگزار کردند.

کارگران معترض از میان کارگران رسمی، قراردادی و روزمزدی شاغل بخش صنعت و کشاورزی این مجتمع بودند.

این کارگران خواستار این هستند که بابت ۲ ماه دستمزد معوقه سال جاری خود طلبکارند و همچنین کارفرما هنوز به وعده‌هایی که در پرداخت به موقع مطالبات کارگران به آنها داده‌‌ بود، عمل نکرده است.

آنان گفتند: حذف مزایای عرفی از دیگر دلایل اعتراض کارگران هفت تپه است.

آنها همچنین تاکید کردند: چند سال است که مالکیت مجتمع نیشکر هفت تپه پرداخت برخی مزایای عرفی و قانونی کارگران را کم یا متوقف کرده است.

تجمع اعتراضی سها مرتضائی دانشجوی محروم از تحصیل

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سهشنبه ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۸, سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل که با رتبه ۱۰ کنکور سراسری به دلیل فعالیتهای صنفی دانشجویی ستاره‌دار شد شانزدهمین روز تحصن اعتراضی خود را در مقابل دانشگاه تهران برگزار کرد.

این فعال دانشجوئی در اواخر شهریورماه ۱۳۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ماشالله احمدزاده” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد و در تاریخ ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۸، از ادامه تحصیل وی در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل ممانعت بعمل آمد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: