•                  
یک شنبه , ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, آگوست 14

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
659

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران, پرسنل و پیمانکاران شرکت شایگان مهر در سیستان و بلوچستان, جمعی از مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین, جمعی از کشوری و تامین اجتماعی, کارگران واحد خدمات موتوری شهرداری شوشتر, دانشجویان انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز, جمعی از مهندسان صنعت ساختمان استان فارس, جمعی از مالکان خودروهای وارداتی پلاک اروند، با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از پرسنل و پیمانکاران شرکت شایگان مهر در اعتراض به مطالبات معوقه شان تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواهان دریافت مطالبات معوقه شان شدند. 

لازم به ذکر است؛ تجمع اعتراضی پرسنل شرکت شایگان مهر و پیمانکاران فاز ۱ پروژه آبیاری دشت سیستان در محل کارگاه در مقابل ساختمان مجری طرح نسبت به عدم پرداخت مطالبات معوقه ۶ ماهه خود دست به تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع اعتراضی مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان موسسه مالی و‌ اعتباری کاسپین در مقابل ساختمان مجلس در تهران در اعتراض به محقق نشدن وعده هایی که پیش از این از سوی مسئولان برای باز پس داده شدن سپرده های بانکی این شهروندان در آن موسسه داده شده تجمع اعتراض برگزار کردند. 

در بین موسسات مالی و اعتباری، مساله مالباختگان موسسه کاسپین بیش از همه به درازا کشیده است: دقیقا دو سال از زمانی که پرونده موسسه اعتباری کاسپین جهت رسیدگی و تعیین تکلیف، به‌ صورت خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی، از طرف مجلس به قوه قضائیه ارسال شد، می‌گذرد؛ اما از آن زمان یعنی از تاریخ ۶ شهریور سال ۱۳۹۶ تاکنون، هنوز این پرونده تعیین تکلیف نشده، موارد اتهامی مورد رسیدگی قرار نگرفته و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین هنوز به سپرده‌های خود نرسیده‌اند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان کشوری و صندوق تامین اجتماعی 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از بازنشستگان کشوری در مقابل ساختمان مجلس در تهران در اعتراض به وضعیت اسفناک اقتصادی و و وعده های بدون عمل از سوی مسئولان تجمع اعتراض برگزار کردند. 

اعتراض این شهروندان به عدم برخورداری از تامین اجتماعی مناسب، مخفی نبودن حقوق های ماهیانه آنها با سطح تورم و ورودهای مشکلات عظیم اقتصادی و معیشتی برای آنها است.

این شهروندان مطالبات خود را اجرای قانون همترازی مصوب سال ۸۶ مجلس و تصویب متمم افزایش ۵۰ درصدی افزایش حقوق و مستمری عنوان کردند. 

لازم به ذکر است بازنشستگان برای نیمه دوم سال ۱۳۹۸ و تعیین جدول زمان‌بندی پرداخت بدهی ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق تامین اجتماعی، را عنوان کرده اند.

بازنشستگان همچنین بیمه تکمیلی را ناعادلانه و ناکارآمد دانسته و خواستار ارتقای خدمات درمانی و بهداشتی خود شدند.

تجمع اعتراضی کارگران واحد خدمات موتوری شهرداری شوشتر

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی کارگران واحد خدمات موتوری شهرداری شوشتر که به صورت پیمانکاری مشغول کارند مقابل ساختمان شورای شهر در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت شغلی و استخدامی خود .

یکی از کارگران گفت که ما خواهان حذف پیمانکاری در مجموعه شهرداری و برقراری استخدام رسمی هستیم. 
او با اشاره به اینکه به صورت پیمانی در چندین شرکت پیمانکاری به کار خدماتی مشغول هستیم، گفتند: می‌خواهیم وضعیت استخدامی ما به قرارداد مستقیم تبدیل شود.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه شیراز 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از دانشجویان انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز در اعتراض به لغو مجوز ورود سخنران که قبلاً برای آن مجوز گرفته بودند تجمع اعتراضی را در مقابل درب ورودی این دانشگاه برگزار کردند. 

این دانشجویان همچنین به اقدام هیات نظارت دانشگاه شیراز  در بوجود آمدن این مشکل هم اعتراض کردند. 

تجمع اعتراضی مهندسان صنعت ساختمان استان فارس

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از مهندسان صنعت ساختمان استان فارس به نمایندگی بیش از ۳هزار مهندس ذیصلاح در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری شیراز و اعتراض به وضعیت بلاتکلیف شغلی این شهروندان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

بازگشت خدمات مهندسی ساختمان از شهرداری به سازمان نظام مهندسی، الزام حضور سازندگان ذیصلاح در تمامی مدت احداث ۴ گروه ساختمانی، درج نام سازندگان ذیصلاح برای ۴ گروه ساختمانی در پروانه توسط شهرداری از جمله مطالبات این شهروندان در تجمع اعتراضی بوده است.

تجمع اعتراضی مالکان خودروهای پلاک اروند

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸، جمعی از مالکان خودروهای وارداتی دپو شده در بندر خرمشهر، برای چندمین بار متوالی در اعتراض به عدم ترخیص وسائل نقلیه آنها از گمرک در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند، دست به تجمع زدند ‌و خواستار دستیابی به مطالبات شهروندیشان شدند. 

به گفته این افراد، مسئولان منطقه آزاد اروند با وجود برگزاری چندین نشست برای برطرف کردن موانع ترخیص خودروهای وارده شده به منطقه آزاد، تاکنون به وعده‌های خود عمل نکرده‌اند.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص مشکل ترخیص خودروهای مذکور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد واردات خودرو به منطقه آزاد اروند از سال ۸۸ به استناد مصوبه شماره ۱۹۰۳۰۲/ ت۰۴۱۵۹۱ مورخ ۲۱/۱۰/۸۷ هیات وزیران آغاز شد.

در این اطلاعیه آمده است:در سال ۹۶ براساس مصوبه شماره ۱۲۵۵۷۳/ت ۵۴۸۰۳ مورخ۱۳۹۶/۹/۱۰ از سوی هیات وزیران ورود خودرو با حجم بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی به کشور و به تبع آن مناطق آزاد ممنوع اعلام شد اما تعدادی از شهروندان و سرمایه گذاران منطقه براساس رویه‌ها و دستورالعمل ­های مناطق آزاد در یک فاصله زمانی اقدام به ورود ۱۵۳ دستگاه خودرو با مشخصات مذکور نمودند، ضمن آنکه تعداد ۷۳ دستگاه خودرو با برند غیرآمریکایی ولی به سفارش کشور آمریکا براساس رویه ­های فوق ­الذکر وارد بندر خرمشهر شد.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از شورای صنفی دانشجویان کشور, امروز سه شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در اعتراض به کیفیت نامناسب غذا و به صف کردن ظرفهای غذا در حیات این دانشگاه نارضایتی خود را از نوع سرویس دهی بسیار ضعیف به آنها ابراز کردند. 

تجمع اعتراضی کارمندان اخراج شده موسسه مالی و اعتباری وحدت

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارمندان موسسه اعتباری وحدت در مشهد که از کار برکنار شدند با برگزاری تجمع اعتراض در مقابل سرپرستی این موسسه مالی و اعتباری در مشهد ملل در چهار راه مطهری در این شهرستان
خواهان همسان سازی سنوات خدمت خود شدند.

این شهروندان معترض عنوان کردند که برای دستیابی به این امر بارها در این مورد نامه نگاری کردیم ولی هیچگونه ترتیب اثری داده نشد و ما در این وضعیت قرار داریم که همگی شاهد آن هستند.

لازم به ذکر است ابتدای خرداد ۱۳۹۶ به دستور بانک مرکزی حساب سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری وحدت آرمان به دلیل آنچه که نداشتن مجوز قانونی این موسسه اعلام شد، مسدود شد.

همچنین در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ نیز بنا به دستور بانک مرکزی تعاونی وحدت آرمان با موسسه ملل ادغام شد.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: