•                  
سه شنبه , ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱
چهارشنبه, آگوست 17

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
619

حقوق بشر در ایران – طی روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از پرستاران بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کارگران قطار شهری اهواز با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل ایلنا, امروز سه شنبه ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۸، جمعی از پرستاران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مقابل استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 براساس این گزارش، شماری از پرستاران بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که کارانه و اضافه کاری آنها طی ۹ ماه گذشته در سیستم قاصدک پرداخت نشده است، اعتراض کردند.

 به گفته محمود عمیدی (فعال صنفی پرستاری)؛ اعتراض پرستاران اصفهان به طرح قاصدک کاملاً خودجوش بوده است. پرستاران اصفهان معتقد هستند که از وقتی طرح قاصدک به اجرا درآمده است، مطالبات خود را با تاخیر دریافت می‌کنند.

عمیدی تصریح می‌کند: پرستاران بارها اعلام کردند که طرح قاصدک که چند سالی است اجرایی می‌شود غیرقانونی است. متاسفانه بعد از تصویب طرح قاصدک بعد از یک سال، ۹ ماه و در برخی دانشگاه‌ها ۱۴ ماه پولی به پرستار تحت عنوان طرح قاصدک پرداخت می‌شود که بسیار کم است. قاصدک در خیلی از دانشگاه‌ها شامل اضافه کاری و کارانه است.

تجمع اعتراضی کارگران قطار شهری اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز سه شنبه ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران متروی اهواز روز سه‌شنبه با حضور در خیابان سلمان فارسی اهواز ، خواستار رسیدگی ریاست قوه قضاییه به مساله متروی این کلانشهر شدند.

یکی از کارگران مترو در این باره گفت: طی چند ماه گذشته پیمانکار با پیگیری برخی مسئولان وعده پرداخت بخشی از مطالبات ۲۰ ماهه کارگران پروژه ساخت قطار شهری اهواز را داده، اما هر روز که مطالباتمان را پیگیری می‌کنیم کارفرما به ما می‌گوید منابع مالی کافی برای پرداخت بدهی خود به کارگران در دست ندارد.

م. نیسی افزود: او با بیان اینکه چند ماه است مشکل کارگران شاغل در پروژه قطار شهری اهواز با متوقف شدن فعالیت این پروژه عمرانی غیرقابل حل باقی مانده و کسی پاسخمان را نمی‌دهد، در ادامه افزود: جای تاسف دارد بعد از ماه‌ها اعتراض، کسی صدای ما را نمی‌شنود. با این حال کارگران متروی اهواز همچنان خواستار احقاق حقوق خود هستند.

وی بیان کرد: با وجود بی مهری هایی که به ما می شود اما همچنان سرکار حاضر می شویم و از اموال شرکت کیسون حراست می‌کنیم.

نیسی گفت: ما از مسئولان قطارشهری اهواز ناامید شدیم و خواستار ورود قوه قضاییه به این مساله هستیم.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: