•                  
سه شنبه , ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
749

حقوق بشر در ایران – طی روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از شهروندان ساکن رشت در مقابل ساختمان صدا و سیمای این شهرستان, شهروندان شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان, مالکان زمینهای معروف به کوهسیاه در شهرستان رباط کریم با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۸, جمعی از مالکین زمین‌های معروف به کوه سیاه در رباط کریم تهران، در اعتراض به غصب زمین‌هایشان توسط نماینده مجلس، حسن نوروزی، در مقابل دفتر وی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تعدادی از مالکان زمین‌های معروف به کوه سیاه در رباط کریم در اعتراض به تصرف غیرقانونی زمین‌های این افراد توسط آخوند حسن نوروزی نماینده رباط کریم در مجلس، تحت عنوان جنگل‌کاری، دست به تجمع اعتراضی زدند.

یکی از زنان شرکت کننده در این تجمع اعتراضی به عنوان نماینده مالکان زمین در قسمتی از اظهاراتش گفت: پرونده ما هنوز از تجدید نظر نرفته است؛ حکم نهایی صادر نشده است. نوروزی اعلام می‌کند که زمین‌ها دولت سند خورده است و به عنوان منابع طبیعی به نفع دولت سند خورده است و بعد اعلام کرده است که کسانی که متضرر شده‌اند، بیایند ما به آنها زمین می‌دهیم.

او در ادامه گفت: فرماندار گفته است که ما اینجا هیچ زمین اضافه نداریم و حسن نوروزی باید ۷۰۰ هکتار زمین مالکان را پی بدهد.

وی همچنین گفت: ما طبق قرار اینجا جمع شده‌ایم؛ طبق صحبت‌هایی که با فرمانداری کرده بودیم در مقابل دفتر نوروزی جمع شده‌ایم که به ما پاسخ بدهد. متاسفانه یک و نیم ساعت است که ما اینجا منتظر هستیم و از نوروزی هیچ خبری نشده است؛ می‌ایستیم تا نوروزی جواب ما را بدهد.

زمین‌های تصرف شده نزدیک به ۷۰۰ هکتار است که متعلق به ۵۰۰۰ نفر از مردم این منطقه می‌باشد. این زمین‌ها توسط حسن نوروزی به بهانه جنگل‌کاری، غصب شده است.

تجمع اعتراضی شهروندان در شهرستان سرباز

امروز پنجشنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی جمعی از شهروندان در شهرستان سرباز از توابع استان سیستان و بلوچستان در اعتراض به تداوم بازداشت و بیخبری از “مولوی عبدالرحمن کوهی”، فعال مذهبی اهل سنت.

لازم به ذکر است “مولوی فضل الرحمن کوهی”, فعال مذهبی و روحانی اهل سنت و امام جماعت پیشامگ شهرستان سرباز از توابع استان سیستان و بلوچستان در پی اعتراض به گرانی بنزین و سرکوب معترضان در تجمعات اعتراضی آبان ماه ۱۳۹۸ پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت مشهد جهت بازجوئی و تحقیقات بازداشت شد. 

تجمع اعتراضی شهروندان ساکن رشت 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۸, جمعی از شهروندان ساکن رشت در مقابل ساختمان صدا و سیمای این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

لازم به ذکر است؛ شبکه ۳ صدا و سیمای جمهوری اسلامی، در سریال وارِش به شهروندان رشت توهین کردە و آنھا را بی غیرت و بی بخار جلوه دادە است.

تجمع کنندگان پلاکاردهایی با محتوای “پخش سریال وارش باید متوقف شود”، “توهین علیه گیلک ها را متوقف کنید”، “گیلانی لوده نیست” “هویت و اصالت ما خط قرمز ماست” و همچنین عکس های از مفاخر گیلان نظیر میرزا کوچک جنگلی و استاد پوررضا در دست داشتند.

نیروهای خودسر لباس شخصی به این شهروندان یورش برده و گوشی های تلفن همراه یا پلاکاردهای اعتراضی برخی از شهروندان معترض را از آنها گرفتند.

همچنین گزارشهائی از بازداشت دستکم ۳ تن از شهروندان در جریان این تجمعات اعتراضی منتشر شده. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: