•                  
یک شنبه , ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, آگوست 14

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
671

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از مالکان شهرک زیتون واقع در سرخه حصار تهران, رانندگان منطقه ویژه شهرستان ماهشهر واقع در جنوب استان خوزستان و طی روز گذشته و امروز هم شرکت کنندگان آزمون ورودی نظام مهندسی رشته معماری طراحی با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۸، جمعی از رانندگان منطقه ویژه شهرستان ماهشهر واقع در جنوب استان خوزستان در اعتراض به نا کافی بودن دستمزدهای آنها و همچنین هزینه بالای تعمیر و نگهداری خودرو و مخارج روزانه زندگی این شهروندان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

  رانندگان معترض خواستار افزایش دستمزد مطابق با افزایش نرخ تورم جاری در کشور شدند. 

تجمع اعتراضی مالکان اراضی شهرک زیتون

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۲۹دی ماه ۱۳۹۸، جمعی از مالکان شهرک زیتون واقع در سرخه حصار تهران در مقابل ساختمان فرمانداری این کلانشهر در اعتراض به تخریب منازل مسکونی آنها توسط شهرداری و ارگانهای زیر مجموعه تحت امر فرمانداری و استانداری تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

لازم به ذکر است این افراد از ۳۴ سال پیش این زمین ها را خریداری کرده بودند. 

تجمع اعتراضی شرکت کنندگان در آزمون ورودی نظام مهندسی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز شنبه ۲۸ و امروز یکشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۸, جمعی از شرکت‌کنندگان در آزمون ورودی نظام مهندسی رشته معماری طراحی در اعتراض به سوالات و نتایج اعلام شده مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این دانشجویان معترض که تعداد آنها بیش از ۴۰ نفر بود  به نحوه برگزاری آزمون و استاندارد نبودن سوالات، طراحی و تصحیح آن اعتراض داشتند و خواستار بازنگری در این آزمون بودند.

آزمون ورود به حرفه نظام مهندسی رشته معماری طراحی ۱۹ مهرماه برگزار امسال برگزار شد  و نتایج آن در تاریخ ۲۵ دی ماه سالجاری اعلام شد. 

مصطفی سلطانی به عنوان نماینده تجمع کنندگان در این باره گفت: “سوالات این آزمون استاندارد نبود و به همین دلیل، نتایج اعلام شده از نظر ما، غیرمنتظره و غیر قابل قبول است و همچنین سوالات این آزمون، مبهم و غیراستاندارد بود و پاسخ به آن به گونه ای بود که موجب نقض مقررات ملی ساختمان می شد”.

نماینده تجمع کنندگان همچنین گفت: “برخی از آزمون دهندگان مدت زمان بسیاری مشغول تحلیل سوال بودند و این یعنی از دست رفتن زمان. در نتیجه، افرادی در این آزمون پذیرفته شده اند که در پاسخهایشان، قوانین شهرسازی را نقض می کردند”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: