•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
208

حقوق بشر در ایران – روز گذشته و امروز سه شنبه ۱۵بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز, پرسنل موسسه مالی و اعتباری وحدت در مشهد, شماری از جوانان جویای کار در قلعه رئیسی کهگیلویه و بویراحمد و همچنین جمعی از عکاسان در تهران و در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۱۵بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از عکاسان نسبت به عکاسی پرسنلی، که به اجبار در برخی از ارگانهای دولتی و نیمه دولتی مثل پلیس بعلاوه ۱۰، دفاتر پیشخوان دولت، ثبت احوال، اداره پست و…انجام می شود و منجر به کساتی بازار صنف بزرگ عکاسان با حدود ۵۰۰ هزار نفر  شاغل شده تجمع اعتراضی را در مقابل در اتحادیه صنفی عکاسان در تهران برگزار کردند. 

این شهروندان اعلام کردند که گرفتن عکس از افراد نباید در این دفاتر انجام بشود و هر فردی نیاز به عکس پرسنلی دارد باید به عکاسی مراجعه کند. 

تجمع اعتراضی پرسنل موسسه مالی و اعتباری وحدت شعب مشهد

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۱۵بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از پرسنل موسسه مالی و اعتباری وحدت در مشهد در مقابل ورودی سرپرستی ملل استان های این موسسه مالی و اعتباری تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض اعلام کردند: “در حدود ۲۴ماه است که سنوات معوقه آنها پرداخت نشده و با توجه به نزدیک بودن به سال نو و عید مسئول واحد مالی این موسسه هیچگونه تلاشی برای وصول این مطالبات نکردند”.

این تجمع اعتراضی با حضور ماموران یگان ویژه نیروی انتظامی همراه بود. 

تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان استانداری فارس تجمع کردند.

معترضان که شمارشان به ۲۰۰ تن می‌رسید اعلام کردند که از توضیحات مقام‌های استان در خصوص حل مشکلات خود مبنی بر پرداخت سنوات معوقه کارگران به اضافه خسارت تاخیر و تادیه قانع نشده‌اند و انتظار دارند که مسئولان استان فارس در همکاری با مقام‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشکل آنها را حل کنند.

بر اساس این گزارش میزان طلب کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز، بدون احتساب خسارت تاخیر و تادیه، ۳۵ میلیارد تومان و با احتساب این موارد بیشتر از ۱۰۰ میلیارد تومان است.

کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز در تجمع روز گذشته که حدود ۴۰۰ نفر در آن حضور داشتند، خواهان خلع ید از اعضای فعلی هیات اجرایی شده بودند.

به دنبال تجمع روز گذشته، کمیسیون کارگری استانداری فارس تشکیل جلسه داد اما به گفته نمایندگان بازنشستگان، نتیجه‌ای حاصل نشده است.

تجمع اعتراضی جوانان جویای کار در استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, طی روز دوشنبه و امروز سه شنبه، جمعی از شهروندان جویای کار در قلعه رئیسیِ واقع در استان کهکیلویه و بویراحمد در اعتراض به بیکاری و استخدام‌های غیرعادلانه در اداره گاز این در مقابل این اداره تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان اعلام کردند: “بعد از گازرسانی به بخش چاروسا و دیشموک، برخی استخدام‌های سفارشی در نمایندگی‌های اداره گاز، موجب نگرانی مردم و بیکاران محلی شده است”.

آنها در ادامه افزودند:”باید گازبان‌ها از جوانان بومی همین شهر انتخاب شوند تا برای مردم محلی کارآفرینی ایجاد شود اما از افراد غیر بومی استفاده شده است.

برچسب هاموسسه مالی و اعتباری وحدتموسسات مالی و اعتباریمخابرات راه دورمزایای کارگر در ایرانمشهدمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعیشت کارگران در ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندی کارگران در ایراننقض حقوق شهروندی در ایراننافرمانی مدنی شهروندان در ایرانکارگر در ایرانکارگرانکارگران بازنشستهکارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیرازکارگران در ایراناستان کهگیلویه و بویر احمداستان کهگیلویه و بویراحمداشتغال جواناناشتغال جوانان در ایراناعتراض کارگران در ایراناعتصاب کارگران در ایرانبازنشستهبازنشستگان مخابراتبازداشت کارگران در ایرانتهرانتجمعتجمع اعتراضیتجمع اعتراضی کارگران در ایرانتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانجوانان جویای کارجامعه کارگران در ایرانحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق کارگران در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی کارگران در ایرانحقوق شهروندی در ایراندستمزد کارگران در ایرانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان در ایرانشاغلشغلعکاسعکاسان در ایرانعکس

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: