جمعه , ۱۷ آذر , ۱۴۰۲
جمعه, دسامبر 8

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
917

حقوق بشر در ایران – روز گذشته و امروز سه شنبه ۱۵بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از از فعالان صنفی کانون صنفی معلمان کردستان، کارگران شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و جمعی از بازنشستگان صنعت نفت اراک با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از وبسیات نفت ما, روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی جمعی از بازنشستگان صنعت نفت اراک نسبت به خصوصی سازی و الحاق به صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه

این شهروندان معترض با تجمع در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی صنعت نفت در اراک نارضایتی خود را به الحاق صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه نشان دادند.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، در اعتراض به خصوصی‌سازی و پرداخت نشدن مطالبات مزدی و حق بیمه آنها از سوی این شرکت در مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض اعلام کردند: “به دلیل نارضایتی از بخش خصوصی و به دلیل اینکه از مهر ماه امسال تا به امروز پرداخت مطالبات مزدی کارگران این واحد خدماتی با تاخیر بسیار مواجه شده لذا این تجمعات کارگری برای چندمین بار در مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی برپا شده است”.

این کارگران در بخش دیگری از اعتراض خود اعلام کردند: “ پرداخت حق بیمه آنها به تاخیر افتاده و با توجه به حجم معوقات مزدی با وضعیت فعلی شرکت کارگران نگران پرداخت نشدن به موقع عیدی و پاداش پایان سال خود هستند.

تجمع اعتراضی معلمان در سقز و زیویه در استان کردستان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کانون صنفی معلمان ایران, امروز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی جمعی از فعالان صنفی کانون صنفی معلمان کردستان، سقز و زیویه در اعتراض به صدور احکام حبس تعزیری، شلاق و تبعید بر علیه ۷ تن از فعالان صنفی فرهنگیان در بجنورد.

لازم به ذکر است، محمد «مصطفی» رباطی, حمیدرضا رجائی, سعید حق پرست, علی فروتن, حسن جوهری, محمدرضا رمضان زاده و حسین رمضان پور, هفت تن از فعالان صنفی فرهنگیان از سوی شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان بجنورد و همچنین دادگاه انقلاب شهرستان بجنورد, از توابع استان خراسان شمالی از بابت اتهامات “تشویش اذهان عمومی از طریق فضای مجازی”, “توهین به مسئولان” و”نشر اکاذیب” در مجموع به تحمل ۴۱ سال و ۸ ماه حبس تعزیری، ۲۲۲ ضربه شلاق و ۳ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d