•                  
جمعه , ۰۹ آبان , ۱۳۹۹
جمعه, اکتبر 30

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
197

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز و همچنین جمعی از داروخانه داران در تهران و در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان و عدم وصول مطالبات معوقه آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا؛ امروز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز برای سومین بار با حضور به همراه خانواده های خود در مقابل استانداری فارس نسبت به عدم دریافت مطالبات ایام اشتغال آنها که حدود ۱۳ سال از آن می گذرد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در جریان این تجمع اعتراضی, هاشم شمشیری رئیس کانون بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز با بیان اینکه سهامدار عمده کارخانه خواستار بخشیدگی تمام جرائم قضایی است ادامه داد: بسیاری از مشکلات سهامدار عمده کارخانه در حوزه قضایی است که بعضا به موضوع قانونگذاری باز می‌گردد و در حیطه ستاد تسهیل و کارگروه رفع موانع تولید نیست.

شمشیری با اشاره به اینکه گمان نمی‌کنم چنین مصوبه ای در ستاد تسهیل رفع موانع تولید در کشور به تصویب برسد، افزود: اگرچه سهامدار عمده این کارخانه خواستار بخشودگی جرائم و برداشتن موانع قضایی در تمام بخش ها است اما مسئولان خواسته های سهامدار را به ستاد تسهیل کشور ارسال کرده اند که در صورت موافقت مسئولان مشکلات کارخانه را به سهامدار تحویل دهند.

رئیس کانون بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز در ادامه با اشاره به اینکه مصائب و مشکلات سهامدار عمده کارخانه بسیار زیاد است ادامه می دهد: علاوه بر مشکلاتی و بدهی هایی که سهامدار به ادارات و بانک ها دارد وی ممنوع الخروج هم هست که در این نامه سهامدار عمده خواستار رفع و برطرف شدن مشکل ممنوع الخروجی هم هست.

وی در خاتمه  همچنین افزود: مسئولان استان همواره به ما وعده می‌دهند که در ۲ ماه آینده مشکلات بازنشستگان را حل می کنند گرچه تمام بازنشستگان آی. تی. آی به این وعده ها عادت کردند چرا که هیچگونه عملی در این وعده ها برای ما بازنشستگان محقق نشده است. 

تجمع اعتراضی داروخانه داران در تهران 

به گزارش حقوق بشر در ایران؛ امروز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از داروخانه داران تهران در اعتراض به حذف حق فنی داروخانه‌ها که اخیرا توسط دیوان عدالت اداری اعلام شده است، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی ضمن حمل پلاکاردهایی شعار می دادند: “داروساز می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد”. 

در ادامه این تجمع اعتراضی همچنین روی بنرها و دست نوشته هایی که به همراه این شهروندان معترض بود آنها مطالبات شهروندی خود را بر روی آنها نوشته بودند. 

این تجمع اعتراضی در حالی در تهران برگزار شد که پیش از این و در تاریخ ۱۹ بهمن ماه سالجاری هم  داروسازان سراسر کشور در اعتراض به اتفاقات اخیر در حوزه داروخانه نظیر ابطال چندین باره تعرفه خدمات دارویی، ابلاغ حکم آزادسازی تأسیس داروخانه از سوی دیوان عدالت اداری، تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: