•                  
پنج شنبه , ۰۶ آذر , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, نوامبر 26

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
111

حقوق بشر در ایران – روز سه شنبه یکم و امروز چهارشنبه ۲اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کاسب‌کاران و دستفروشان ساکن سنندج, رانندگان اتوبوس‌های شهری شهرستان یاسوج, جمعی از غرفه داران بازارچه ساحلی بندرترکمن واقع در استان گلستان, جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین و جمعی از کارگران کنتورخوان اداره برق شهرستان بهبهان با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز سه سنبه ۲ اردیبهشت  و امروز چهارشنبه ۳اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین بیش از ۲۰ ماه معوقات مزدی دارند.

این شهروندان که طی هفته جاری ۲ مرحله در مقابل درب ورودی استانداری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند تاکید بر این نکته دارند که با تعطیلی شرکت موافق نیستند و این درحالیست که بیش از ۲۰ ماه معوقات مزدی دارند.

یکی از نمایندگان کارگرانِ کنتورسازی قزوین، در ارتباط با آخرین وضعیت این کارگران گفت: بعد از عید به بهانه کرونا شرکت را بستند و ۱۲۴ کارگر آن را به بیمه بیکاری معرفی کردند. منتها یک تعداد از مدیران و نگهبانان (حدود ۲۰ نفر) در شرکت باقی مانده‌اند. «عکس مربوط به تجمعات ماههای قبل این کارگران است» 

 

تجمع اعتراضی غرفه داران بازارچه ساحلی بندرترکمن واقع در استان گلستان

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از غرفه داران بازارچه ساحلی بندرترکمن واقع در استان گلستان در اعتراض به تداوم بلاتکلیفی معیشتی آنها در مقابل درب ورودی فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در جریان برگزاری این تجمع اعتراضی یکی از غرفه داران معترض گفت: “سال گذشته به سبب وقوع سیل و امسال به دلیل شیوع کرونا، فروش نوروزی نداشته و از این بابت بسیار متضرر شدیم”.

تجمع اعتراضی رانندگان اتوبوسهای شهری شهرستان یاسوج 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از رانندگان اتوبوس‌های شهری شهرستان یاسوج از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به عدم پرداخت چندین ماه معوقات مزدی و بیمه ای این شهروندان در مقابل درب ورودی شهرداری یاسوج و استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در جریان این تجمع اعتراضی یکی از رانندگان حاضر در تجمع به خبرنگاران گفت:ما ۷ماه حقوق طلب داریم که سه ماه از این معوقات شامل ماه‌های دی، بهمن و اسفند ماه سال ۱۳۹۷ و ۴ ماه دیگر آن هم به مربوط به ماه‌های آذر، دی، بهمن و اسفند سال ۱۳۹۸، است.

این شهروند معترض در ادامه همچنین گفت: “حق بیمه این ماه‌ها ،عیدی ، سنوات و حق مرخصی‌های ما را نیز پرداخت نکرده‌اند. تابستان نیز سه ماه بیکار بوده‌ایم”.

تجمع اعتراضی کاسب‌کاران شهرستان سنندج 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، تجمع اعتراضی جمعی از کاسبکاران و دستفروشان ساکن سنندج در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان.

 این شهروندان معترض در اعتراض به برخوردهای انتظامی و قضایی که به دستور دادستان سنندج با آنها صورت گرفته خواستار پاسخگویی و رفع مشکلشان هستند.

از جمله این موارد مصادره وانت بار و وسائط نقلیه این شهروندان که ابزار کار و کسب درآمد آنها است به دستور دادستان سنندج و توسط نیروی انتظامی این شهرستان است .

براساس اعلام یکی از این شهروندان: “بیش از ۷ روز است که همه ما که به شغل دستفروشی اشتغال داریم با مراجعه به ارگانهای مربوطه خواهان پاسخگویی مسئولان امر هستیم اما کسی جوابگو نیست و با این تجمع اعتراضی خواستار رسیدگی به بیش از ۶۰ روز بیکاری خود هستیم”.

تجمع اعتراضی کارگران کنتورخوان اداره برق شهرستان بهبهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران اداره برق شهرستان بهبهان در سومین روز متوالی در اعتراض به حجمی شدن دستمزد خود دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان این اداره تجمع کردند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “بعد از اعلام اعتراض خود به اداره کار به آنها اعلام شد که قرارداد را امضا نکنید که بعد از امضای شما دیگه کاری از دست ما بر نمی آید که بعد از عدم پذیرفتن قرارداد به این کارگران اعلام شد این دستور از استان آمده است و در صورت عدم امضای قرارداد جدید اخراج خواهند شد”.

برچسب هامطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعیشت کارگران در ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشر در ایرانکنتورسازیکنتورسازی قزوینکنتورسازی ایرانکارگر کنتورسازیکارگران کنتورسازیکارگران کنتورسازی قزوینکارگران کنتورسازی در قزوینکارگران ایرانکارگران اداره برقکارگران در ایرانکارگران در جامعه ایرانکارخانه کنتورسازیکاسب‌کاران شهرستان سنندجاتحادیه آزاد کارگران ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایراناداره برق بهبهاناداره برق شهرستان بهبهاناستان کردستاناستانداری قزوینبندر ترکمنبندرترکمنبهبهانبازارچه ساحلی بندرترکمنتجمع اعتراضی کارگران کنتورسازیتجمع در مقابل استانداری قزوینتجمعات کارگرانتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانجامعه کارگران در ایرانحقوق کارگران در ایرانحقوق شهروندی کارگران در ایراندستمزد کارگران در ایرانراننده اتوبوسراننده اتوبوس در ایرانرانندگان اتوبوسرانندگان اتوبوس در ایرانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در ایران گسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیشهروندان در استان کردستانشهرداری سنندجشهرستان یاسوجشهرستان بهبهانشرکت کنتورسازی قزوینغرفه داران بندرترکمن

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: