•                  
دوشنبه , ۰۵ آبان , ۱۳۹۹
دوشنبه, اکتبر 26

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
115

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۱اسفند ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از رانندگان خودروهای استیجاری شاغل در شرکت نفت ‌‌و گاز اهواز, ‌کارمندان واحد شهرسازی شهرداری شهرستان سقز با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به عدم دریافت مطالبات معوقه شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۱۱اسفند ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارمندان واحد شهرسازی شهرداری شهرستان سقز در اعتراض به عدم پرداخت چندین ماه حقوق معوقه این شهروندان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان با تجمع در محوطه این سازمان خدماتی دولتی نسبت به پرداخت حقوق معوقه خود تاکید کردند.

تجمع اعتراضی رانندگان خودروهای استیجاری شاغل در شرکت نفت ‌‌و گاز اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۸، جمعی از رانندگان خودروهای استیجاری شاغل در شرکت نفت ‌‌و گاز اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن ۵ ماه حقوق معوقه آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان در جریان این تجمع اعتراضی که در مقابل درب ورودی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب کشور برگزار شد نسبت به پرداخت معوقات مزدیشان تاکید کردند.

رانندگان بنری در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود؛ رانندگان استیجاری نفت و گاز خواهان پرداخت حقوق معوقه ۵ ماه خود شدند. 

شرکت ملی مناطق نفت‌خیزِ جنوب به‌اختصار NISOC بزرگترین شرکت نفت و گاز ایران است، که در زمینه اکتشاف، توسعه و تولید، فرآوری و انتقال نفت خام و گاز طبیعی، همچنین تولید میعانات گازی فعالیت می‌نماید.

تأسیس این شرکت به سال ۱۹۷۱ و راه‌اندازی شرکت اُسکو، در شهر مسجد سلیمان بازمی‌گردد. فرم کنونی این شرکت پس از انقلاب ۱۳۵۷، با ادغام دارایی‌های شرکت اُسکو و شرکت عملیات غیرصنعتی، تحت نام مدیریت مناطق نفت‌خیز، شکل گرفت. پس از جنگ، به مدیریت تولید مناطق خشکی، تغییر نام داد و در سال ۱۳۷۷ در پی تجدید ساختار و سازماندهی مجدد، نام آن به شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تغییر پیدا کرد. در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت در اهواز مستقر می‌باشد.

شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب هم ‌اکنون حدود ۸۰درصد از نفت و ۱۶٪ درصد از گاز ایران را تولید می‌کند، به طوری که روزانه ۳ میلیون بشکه نفت خام، ۲٫۵ میلیارد فوت مکعب (معادل ۷۰ میلیون مترمکعب) گاز طبیعی و ۱۳۰ هزار بشکه میعانات گازی تولید می‌نماید این گروه صنعتی به عنوان شرکت تابعه‌ای از شرکت ملی نفت ایران، مسئولیت برنامه‌ریزی، مدیریت مخازن و بهره‌برداری از ۶۵ میدان نفتی و گازی، با مجموع بیش از ۳۳۰ میلیارد بشکه نفت خام درجا (۹۳ میلیارد بشکه قابل برداشت) و بالغ بر ۴۲۰ تریلیون فوت مکعب، گاز طبیعی درجا را برعهده دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: