•                  
دوشنبه , ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
722

حقوق بشر در ایران – طی روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از مالکان زمین های روبروی پارک کوهستانی در استان یزد, کارگران پروژه مرمت ارگ قدیم بم, جمعی از سیل زدگان روستای معمولان از توابع استان لرستان, کارگران شرکت قند شوش، کارگران شهرداری پارس آباد واقع در شهرستان مغان, جمعی از کارگران شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان مشکین شهر, سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل, با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از مالکان زمین های روبروی پارک کوهستانی در استان یزد در مقابل درب ورودی استانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواستار توجه مسئولان استانداری در مرتفع کردن دلیل اعتراض این شهروندان شدند.

تجمع اعتراضی کارگران پروژه مرمت ارگ قدیم

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، حدود ۱۲۰ نفر از کارگران پروژه مرمت ارگ قدیم بم در اعتراض به عدم پرداخت ۳ ماه مطالبات مزدی آنها دست از کار کشیده و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران که از زیرمجموعه‌های سازمان میراث فرهنگی محسوب می‌شوند، صبح امروز مقابل در ورودی پایگاه ارگ قدیم تجمع کردند.

کارگران معترض اعلام کردند: علاوه بر تاخیر چندین ماهه در پرداخت حقوق از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور، یکی از عمده‌ترین مشکلات کارگران روالی است که سازمان میراث فرهنگی برای پرداخت دستمزد کارگران پروژه‌های عمرانی در پیش گرفته است.

به گفته کارگران معترض، پایگاه میراث فرهنگی ارگ به عنوان متولی اصلی پروژه نجات بخشی ارگ قدیم به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع حقوق کارگران و سایر هزینه‌های جانبی را ندارد و در نتیجه این تاخیر و تعلل کارگران از نظر معیشتی با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

طبق اظهارات یکی از کارگران پروژه ارگ قدیم بم، در اجرای پروژه مرمت مجموعه ارگ قدیم حدود ۱۲۰ نفر مشغول کار هستند. این تعداد از سال ۸۲ تاکنون برای اجرای پروژه مرمت این مجموعه فرهنگی به استخدام پایگاه میراث فرهنگی ارگ درآمده‌اند.

عکس مربوط به تجمعات اعتراضی این کارگران در تابستان ۱۳۹۸ می باشد. 

تجمع اعتراضی سیل زدگان روستای معمولان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از سیل زدگان روستای معمولان از توابع استان لرستان که علیرغم گذشت بیش از ۷ ماه از سیل اخیر هنوز زمینی برای احداث مسکن خود دریافت نکردند دست به تجمع اعتراضی زدند. 
سکنه این روستا با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان بخشداری معمولان خواستار توجه مسئولان برای مرتفع کردن نیاز این افراد شدند.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه قند شوش

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه, امروز شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شرکت قند شوش، با هدف بازگشت به کار که پیشتر به صورت اجباری به مرخصی اعزام شده بودند اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

لازم به ذکر است شرکت قند شوش واقع در استان خوزستان بدلیل عدم تامین چغندر بهاره، و به منظور کاهش هزینه ها، تعدادی از کارگران خود را به مرخصی اجباری فرستاده و تعدادی را با ۲ روز در هفته به کار مجددا دعوت کرده است.

لازم به یاد آوری است که شرکت قند شوش در اوایل دهه ۱۳۵۰ شروع به کار کرد و تا قبل از بحران در سال ۱۳۷۸ بیش از سه هزار کارگر رسمی در این شرکت به طور سه شیفت در زمان بهره برداری کار می‌کردند.
یکی از دلائل بحران این شرکت واردات بی رویه شکر بود که بدون تعرفه وارد ایران شده است.

علاوه بر اینکه بیش از ۳۰۰۰ کارگر به طور مستقیم در این شرکت مشغول به کار بودند، کشاورزان منطقه شوش، دزفول، اندیمشک و سایر مناطق خوزستان و استان های اطراف چغندر این کارخانه را تامین می‌کردند. 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری پارس آباد مغان

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شهرداری پارس آباد واقع در شهرستان مغان به دلیل عدم دریافت حقوق و مزایای چندین ماهه شان در مقابل درب ورودی این شهرداری تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

تجمع اعتراضی کارگران شرکت آب و فاضلاب روستایی مشکین شهر

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز پنجشنبه ۱۶ آبانماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی جمعی از کارگران شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان مشکین شهر در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود دست به تجمع زدند.

به گفته کارگران شـرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان مشکین شهر، حدود ۹۰ نفر از کارگران خدماتی شهرداری که در اختیار شـرکت پیمانکاری هستند بیش از ۷ ماه است که هیچ دستمزدی دریافت نکرده‌اند. آنها می گویند شـرکت پیمانکار به بهانه عدم تخصیص و پرداخت بودجه از پرداخت دستمزدهای آنان خودداری می ورزد.

تجمع اعتراضی سها مرتضائی, دانشجوی ستاره دار محروم از تحصیل

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل که با رتبه ۱۰ کنکور سراسری به دلیل فعالیتهای صنفی دانشجویی ستاره‌دار شد  دهمین روز از تحصن اعتراضی خود را در مقابل دانشگاه تهران برگزار کرد. 

این فعال دانشجوئی در اواخر شهریورماه ۱۳۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ماشالله احمدزاده” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد و در تاریخ ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۸، از ادامه تحصیل وی در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل ممانعت بعمل آمد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: