•                  
دوشنبه , ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
1203

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از کارگران پالایشگاه نهم فاز ۱۲ پارس جنوبی, کشاورزان اصفهان در خوراسگان و لنجان, سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل, جمعی از جوشکاران سیار شهرستان بیرجند, با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, روز پنجشنبه ۲ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از جوشکاران سیار بیرجند در اعتراض به قطع سهمیه سوختشان در مقابل شرکت نفت منطقه ای خراسان جنوبی دست به تجمع اعتراضی زدند. 

یکی از جوشکاران در این خصوص گفت ۲ ماه است که سهمیه گازوئیل ما را قطع کردند و از تمام جوشکاران کد صنفی و پروانه کسب می خواهند در حالی که ما دستگاههای دیزلی را شراکتی خریدیم و هیچ کدام متعلق به کارفرما نیست و در این شرایط هر گالن گازوئیل ۶ هزار تومان را اکنون ۴۰ هزار تومان و به سختی تهیه می کنیم. 

وی در ادامه اظهار داشت: مدت ۱۰ سال است عضو انجمن کارگران ساختمانی هستیم و از ۲سال پیش با معرفی‌نامه از انجمن گازوئیل می‌گیریم.

تجمع اعتراضی سها مرتضائی, دانشجوی محروم از تحصیل در دانشگاه

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز  شنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۸، سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل که با رتبه ۱۰ کنکور سراسری به دلیل فعالیتهای صنفی دانشجویی ستاره‌دار شد  دهمین روز تحصن اعتراضی خود را در مقابل دانشگاه تهران برگزار کرد.

این فعال دانشجوئی در اواخر شهریورماه ۱۳۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ماشالله احمدزاده” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد و در تاریخ ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۸، از ادامه تحصیل وی در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل ممانعت بعمل آمد.

تجمع اعتراضی کشاورزان خوراسگان اصفهان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از کشاورزان شرق اصفهان روز شنبه با حضور در میدان پزوه خوراسگان واقع در شرق این کلان‌شهر ، اعلام زمان افزایش خروجی سد زاینده‌رود به منظور آغاز کشت پاییزه را خواستار شدند.

 نماینده این کشاورزان گفت؛ با وجود اینکه چند روزی از آبان ماه می‌گذرد، مسئولان هنوز زمان تخصیص آب کشت پاییزه به کشاورزان را اعلام نکرده‌اند و این امر در فعالیت کشاورزان مشکل ایجاد می‌کند.

محمود کریمی اضافه کرد: جمعی از کشاورزان شرق و غرب اصفهان همچنین قصد دارند با حضور در شهر باغ بهادران از توابع شهرستان لنجان در غرب استان، خواهان جلوگیری از افزایش برداشت آب زاینده رود به وسیله کارخانه‌های فولاد مبارکه و ذوب آهن شوند.

وی به خواسته دیگر کشاورزان اشاره کرد و افزود: ادامه ساماندهی رودخانه نیز از درخواست‌های کشاورزان به شمار می‌رود زیرا این امر از هدر رفت آب جلوگیری می‌کند.

تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه نهم فاز ۱۲ پارس جنوبی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۸، کارگران فاز ۱۲ پارس جنوبی که در بخش تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم مشغول به کار بوده‌اند، می‌گویند یک ماه از مرداد تا شهریور کار کرده‌اند اما دستمزد نگرفته‌اند.

این کارگران می‌گویند: معوقات مزدی ما پرداخت نشده و هیچ تاریخی نیز به ما اعلام نکرده‌اند.

روز جاری کارگران در محوطه پالایشگاه جمع شدند و خواستار پاسخگویی مسئولان شدند. این کارگران از کارفرمای اصلی خواستند که مطالبات آنها را از پیمانکار وصول کند.

فاز ۱۲ پارس جنوبی در شهرستان کنگان واقع شده است.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: