•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, سپتامبر 27

برگزاری دستکم۴ تجمع اعتراضی

0
818

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از کارگران فضای سبز منطقه ۱۲ اصفهان, تعدادی از اعضای تعاونی مسکن استان کردستان در مقابل ساختمان استانداری این استان, شماری از رانندگان استیجاری شهرداری رشت, پرسنل اخراجی بیمارستان جلیل سنندج با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸، جمعی از رانندگان استیجاری خودروهای شهرداری رشت، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی ۴ ماهه آنها، در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، دست به تجمع زدند.

یکی از رانندگان با اشاره به اینکه برخی همکارانمان توانایی تمدید بیمه خودروی خود را ندارند، گفت: با افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری خودرو، حتی در صورت پرداخت به موقع حقوق نیز رانندگان با مشکلات عدیده‌ای مواجه اند. 

وی افزود: رانندگان در این تجمع، خواستار پرداخت حقوق معوقه خود بودند و خطاب به شهردار اعلام کردند در زمانی که رشت شهردار نداشت تنها یک ماه حقوقشان به تعویق افتاد اما امروز حقوق ۴ ماه به آنها پرداخت نشده است. 

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی صنم 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از موکریان,  روز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸، تعدادی از اعضای تعاونی صنم مسکن ۱۴۸۳ خواهران شهرستان سنندج و تعاونی مسکن ۲۹۵ نساجی کردستان، در اعتراض به عدم تحویل واحدها بعد از ۱۸ سال، مقابل استانداری کردستان تجمع کرده و خواستار پاسخگویی استاندار کردستان شدند.

اعضای تعاونی مسکن خواهران و نساجی کردستان گفتند: “هدف ما از این تجمع مطالبه حقوقمان و درخواست رسیدگی به موضوع توسط نماینده دولت در استان کردستان است. 

تجمع اعتراضی کارکنان اخراجی بیمارستان جلیل یاسوج

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از یورونیوز، امروز پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸، گروهی در تازه ترین جریان اعتراضات نیروهای شرکتی اخراج شده بیمارستان بزرگ یاسوج، این افراد امروز با حضور در جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد مجدداً بر خواسته های خود تاکید کردند.

این افراد روز گذشته نیز در مقابل ساختمان بیمارستان جلیل یاسوج دست به تجمع زده بودند.

همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد مدعی شد: این نیروها اخراج نشدند بلکه شرکت پیمانکاری قراردادش با دانشگاه به اتمام رسیده است. دکتر پرویز یزدان پناه در گفت و گو با ایسنا افزود: به زودی پیمانکار جدید مشخص و انعقاد قرار داد خواهیم کرد که نیروهای مورد نیازش را با آزمون جذب خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این وضعیت برای ۱۶ نفر در شبکه بهداشت و درمان باشت و ۲۳۰ نفر نیرو در بیمارستان شهید جلیل یاسوج انجام شده است.

یزدان‌پناه تصریح کرد: به زودی امتحان برای جذب ۷۹ نفر نیرو در بیمارستان شهید جلیل یاسوج، ۱۶ نفر در بیمارستان شهدای باشت و ۵۴ نفر پرستار جهت بیمارستان‌های شهر یاسوج برگزار خواهد شد و نیروهای مورد نیاز از طریق آزمون جذب و بکارگیری خواهند شد.

 

تجمع کارگران فضای سبز شهرداری اصفهان
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸، جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری اصفهان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این شهروندان معترض علت تجمع خود را اعتراض به اخراجشان از کار  و همکارانشان، عنوان کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.