•                  
سه شنبه , ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
433

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تهران, کارگران شهرداری کوت عبدالله از شهرهای استان خوزستان, با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۳ دی ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران خدمات شهری شهرداری کوت عبدالله، بخش فضای سبز در یک هفته گذشته در اعتراض به عدم پرداخت حقوق عقب افتاده خود مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

یکی از کارگران شهرداری کوت عبدالله که خود را محمود کروشاوی معرفی کرد، روز سه‌شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ گفت: چهارماه حقوق از پیمانکار شهرداری کوت ‌عبدالله طلب داریم؛ ضمن اینکه حق بیمه کارگران تنها تا مهرماه پرداخت شده است.»

وی با بیان اینکه تنها مطالبه کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله پرداخت چهار ماه حقوق عقب افتاده است، ادامه داد: حقوق کارگران برای شهرداری رقم ناچیزی است که تأخیر در پرداخت آن در پایان هر ماه مشکلات اقتصادی خانواده‌های این قشر محروم را تشدید کرده است.

این کارگر با اعتراض نسبت به تهدید صورت گرفته از سوی مسئولان شهرداری و پیمانکار، اظهار داشت: هرگاه برای احقاق حق خود تجمع می‌کنیم، تهدید به اخراج می‌شویم.
اما شهردار کوت عبدالله روز سه شنبه ۳ دی ماه ۱۳۹۸,  در همین خصوص با رد مطالبات کارگران، بیان کرد: روز گذشته نشستی پیرامون این موضوع در دفتر مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان برگزار شد و با سند و مدرک ثابت کردیم که حقوق و بیمه این کارگران تا مهرماه پرداخت شده است.

نواب حاجیان سعید با تایید عدم پرداخت حقوق روزهایی که کارگران در اعتصاب بوده‌اند، حق اعتصاب کارگران را نادیده گرفته و در این خصوص گفت: این کارگران در ماههای مرداد، شهریور و مهرماه امسال اعتصاباتی داشتند و دست از کار کشیدند که پیمانکار مطابق قانون، حقوق روزهایی که کارگران سرکار حاضر نشده اند را پرداخت نکرده است.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از خواسته‌های کارگران تسویه حساب توسط پیمانکار است. پیمانکار این تسویه حساب را ارائه می‌دهد؛ اما اگر هم از این اقدام خودداری کرد کارگران می‌توانند با مراجعه به اداره کار از این پیمانکار شکایت کنند.

لازم به ذکر است که شهرستان کارون به مرکزیت شهر کوت عبدالله در سال ۹۱ از شهرستان اهواز جدا شد. کوت عبدالله استیشن، خزامی، درویشیه، شریعتی یک، کوت نواصر، کوی منتظری، گاومیش آباد، گندمکار و هادی‌آباد شهرستان کارون هستند. شهرداری کوت‌‌عبدالله دارای ۲۷۰ کارگر فضای سبز است.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تهران 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از شورای صنفی دانشجویان کشور, امروز سه شنبه ۳ دی ماه ۱۳۹۸، تحصن دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در ساختمان ریاست این دانشگاه و درخواست برکناری دکتر ارجمندی، سرپرست معاونت فرهنگی.

این تحصن در شرایطی برگزار شد که حراست دانشگاه درهای ساختمان ریاست را بسته و مانع از شرکت باقی دانشجویان به تحصن شده بود. 

دانشجویان تراکت هایی در دست داشتند که روی آنها از جمله نوشته شده بود:”متحد متحد مقاومت می کنیم”. “علم و صنعت ایران نمی‌شود پادگان”

دانشجویان همچنین یک بنر در دست داشتند که خطاب به کارگزاران حکومتی در این دانشگاه نوشته بودند: راه حل های شما مشکلات ماست. 

مطالبات اساسی دانشجویان متحصن عبارتست از: عزل فوری دکتر ارجمندی از سمت سرپرستی معاونت فرهنگی دانشگاه, اعمال نظر اعضای شورای صنفی، تشکل‌ها و کانون‌های معترض به عنوان نماینده دانشجویان در انتصاب معاونت فرهنگی, عدم تشکیل پرونده در کمیته انضباطی برای متحصنین. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: