•                  
جمعه , ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱
جمعه, آگوست 12

جلال رستمی نوروزلو, شهروند اهل مهاباد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

0
445

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته, “جلال رستمی نوروزلو”, شهروند اهل شهرستان مهاباد که در آذر ماه سال ۱۳۹۷ توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجوئی به بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بود با تودیع قرار وثیقه و بطور موقت آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز شنبه ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸, “جلال رستمی نوروزلو”, فرزند ابوبکر, شهروند اهل شهرستان مهاباد, پس از اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان بطور موقت تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

براساس این گزارش؛ این شهروند اهل شهرستان مهاباد, در تاریخ ۷ آذر ماه ۱۳۹۷, توسط نیروهای امنیتی از بابت اتهام “عضویت در گروههای سلفی” بازداشت شده بود و پس از اتمام مراحل بازجوئی در بازداشتگاه ارگانهای امنیتی در شهرستان ارومیه به بند ۱۲ زندان مرکزی این شهرستان منتقل شده بود. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

همچنین بازداشت خودسرانه افراد و عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: