•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

برگزاری دستکم ۴تجمع اعتراضی

0
974

روز جاری و در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد,جمعی از بازنشستگان کشوری در تهران، رانندگان مینی بوس در شهرستان سراوان, شماری از کارگران شهرداری سرفاریاب در استان کهکیلویه و بویراحمد و تعدادی از کشاورزان غرب استان اصفهان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز چهار شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸؛ با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از بازنشستگان فرهنگی و سایر بازنشستگان کشوری در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و بیمه‌ای خود، مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران، تجمع کردند.

صبح امروز از ساعت ده صبح، جمعی از معلمان بازنشسته و سایر بازنشستگان کشوری مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند.

این بازنشستگان در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و بیمه‌ای خود گفتند: “از آینده صندوق‌های بازنشستگی بیمناکیم؛ اگر قرار باشد به بحران صندوق‌ها رسیدگی نشود، اوضاع از این هم بدتر خواهد شد”.

بازنشستگان خواستار توجه کمیسیون تلفیق بودجه به مطالبات بازنشستگان ازجمله ضرورت «همسان‌سازی»، ارتقای خدمات بیمه‌ای و بهبود صندوق‌ها هستند و از وزارت کار نیز می‌خواهند که رفاه بازنشستگان را در اولویت قرار دهد.

تجمع اعتراضی رانندگان مینی بوس در شهرستان سراوان

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸، جمعی از رانندگان مینی بوس شهر سراوان و حومه واقع در استان سیستان و بلوچستان در اعتراض به تحویل ندادن سهمیه سوخت تخصیص یافته آنها، در مقابل فرمانداری در این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند و اعتصاب زدند.

 

تجمع کارگران شهرداری سر فاریاب
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، روز سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی از کارگران شهرداری سر فاریاب در استان کهکیلویه و بویراحمد در اعتراض به معوقات مزدی ۴ ماهه خود، مقابل ساختمان شهرداری سر فاریاب، تجمع کردند.

کارگران شهرداری سر فاریاب واقع در شهرستان چرام استان کهکیلویه و بویراحمد ۴ماه معوقات مزدی طلبکارند.

یکی از منابع خبری در شهرداری سر فاریاب واقع در شهرستان چرام گفت: “این کارگران در واحد اداری و خدماتی شهرداری سر فاریاب به‌ صورت قراردادی مشغول کارند. آنها صبح روز گذشته (۱۱ تیر ماه) با مراجعه به ساختمان شهرداری به معوقات مزدی خود اعتراض کردند”.

حدود ۱۵ نفر از کارگران شهر سر فاریاب که در ۴ ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آنان پرداخت نشده است، گفتند: در شرایط فعلی اقتصاد کشور که هر روز شاهد افزایش قیمت اجناس مصرفی و غیر مصرفی هستیم، نگران تامین هزینه‌های زندگی خود شده‌ایم.

به گفته کارگران شهرداری سر فاریاب، شهرداری و شورای شهر هیچ برنامه‌ای برای پرداخت مطالبات‌ آنها ندارد.

از قرار معلوم حق بیمه کارگران شهرداری سر فاریاب طی یک الی دو ماه گذشته پرداخت نشده و کارگران برای تعویض دفترچه‌های بیمه دچار مشکل هستند.

تجمع کشاورزان غرب اصفهان
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا، امروز چهار شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی از کشاورزان غرب استان اصفهان در اعتراض به بسته شدن آب زاینده رود، مقابل استانداری اصفهان، تجمع کردند.

شماری از کشاورزان غرب اصفهان پس از کاهش خروجی سد زاینده رود، برای دریافت حقابه خود روز چهارشنبه مقابل استانداری استان اجتماع کردند.

این کشاورزان و باغداران که حدود یکصد نفر بودند از مناطق و شهرهای غربی اصفهان از جمله نجف آباد، فلاورجان، خمینی شهر، لنجان و مبارکه بر لزوم حمایت و توجه بیشتر مسئولان برای تامین حقابه خود تاکید کردند.

آنان خواهان تخصیص آب برای کشت محصولات خود همچون منطقه شرق اصفهان و جبران خسارت‌های ناشی از خشکسالی شدند و از مسئولان خواستند تا برای تامین این نیاز اساسی تدبیر کنند.

اجتماع این کشاورزان مقابل استانداری ساعت ۱۴ امروز پایان یافت.

در این گزارش آمده است: کاهش بارش در سال‌های زراعی قبلی در حوضه آبریز فلات مرکزی ایران که زاینده رود بزرگترین رودخانه آن به شمار می‌رود، باعث شده تا میزان آب ورودی به سد زاینده رود به حداقل خود برسد و امکان تخصیص آب برای کشت کشاورزان غرب و شرق اصفهان وجود نداشته باشد.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.