چهارشنبه , ۰۲ فروردین , ۱۴۰۲
چهارشنبه, مارس 22

جلسه محاکمه عیسی ابراهیم زاده در دادگاه انقلاب اشنویه برگزار شد

0
65

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۴ اسفند ماه ۱۴۰۱، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات عیسی ابراهیم‌ زاده، در شعبه دادگاه انقلاب شهرستان اشنویه برگزار شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۳ اسفند ماه ۱۴۰۱، عیسی ابراهیم‌ زاده، اهل روستای ده شمس از توابع اشنویه در استان آذربایجان غربی و از بازداشت‌ شدگان اعتراضات مردمی ۱۴۰۱، توسط شعبه دادگاه انقلاب اشنویه به ریاست قاضی رضایی محاکمه شد.

در این جلسه دادرسی که بدون حضور وکیل مدافع مورد نظر متهم تشکیل شد عیسی ابراهیم‌ زاده، دفاعیات خود را از بابت اتهامات (اجتماع و تبانی)، (عضویت در گروههای مخالف نظام) و (فعالیت تبلیغی علیه نظام) به قاضی دادگاه ارائه کرد.

لازم به اشاره است، عیسی ابراهیم‌ زاده، در تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۱، مرتبط با اعتراضات سراسری  توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه و طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام، در تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۴۰۱، با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان آزاد شد. 

سرکوب آزادی بیان و ممانعت از انتشار عقاید و دیدگاههای مختلف در یک جامعه، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است.

عدم امکان دسترسی به وکیل مورد نظر متهم و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

برچسب هافلسفه تشکیل دادگاه انقلابقاضی رضاییقاضی رضائیمحاکمهمحاکمه بازداشت شدگان اعتراضاتمحاکمه شهروندانمحاکمه شهروندان کوردمحاکمه شهروندان کردمحاکمه عیسی ابراهیم زادهنقض حقوق بشر در ایران،نقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کرد در ایرانهمکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظامهمکاری با احزاب کوردهمکاری با احزاب کورد مخالف نظامهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کوردیهمکاری با احزاب کرد مخالف نظامکردستان احزاب کوردیاقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با احزاب کرد مخالف نظاماحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیاحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد نخالف نظاماحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردستانارتباط با احزاب کورداشنویهاشنویه آذربایجان غربیاشنویه آذربایجانغربیاطلاعات سپاه شهرستان اشنویهبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان کرد مریوانبازداشت شهروندان کرد در ایرانبازداشت شهروندان کرد در اشنویهبازداشت شدگان اعتراضاتبازداشت شدگان اعتراضات مهر ۱۴۰۱بازداشت شدگان اعتراضات ۱۴۰۱بازداشت شدگان‌اعتراضاتتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامحقوق بشر ایرانحقوق بشر در ایراندادگاهدادگاه کیفری دو شهرستان اشنویهدادگاه انقلاب اشنویهدادگاه انقلاب شهرستان اشنویهدادگاه انقلاب،دادگاهیزندان شهرستان اشنویهسرکوب احزاب کورد مخالف نظامسرکوب احزاب کردسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوبگری احزاب کوردشهروندان کردشهرستان اشنویهشهرستان اشنویه استان آذربایجان غربیشهرستان اشنویه استان آذربایجانغربیعیسی ابراهیم زادهعضویت در احزاب کوردعضویت در احزاب کرد مخالف نظام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.