•                    
  •                  
جمعه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 9

مدیر مسئول روزنامه جهان صنعت تفهیم اتهام شد

0
53

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱ آذر ماه ۱۴۰۱، مدیر مسئول روزنامه جهان‌ صنعت پس از احضار به شعبه بازپرسی در دادسرای تهران مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از میزان، امروز سه شنبه ۱ آذر ماه ۱۴۰۱، جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام مدیر مسئول روزنامه جهان‌ صنعت در شعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تهران برگزاری این روزنامه نگار مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

براساس این گزارش، در پی توقیف روزنامه جهان صنعت و ارجاع پرونده قضایی مدیر مسئول این رسانه از شوی هیات نظارت بر مطبوعات به دادسرا پس از تنظیم کیفرخواست تفهیم اتهام متهم این پرونده صورت گرفت.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۱، روابط عمومی هیات نظارت بر مطبوعات استان تهران از توقیف روزنامه جهان صنعت به اتهام درج خبری با مصادیق اعتراض به نیروی انتظامی در خصوص شدت سرکوب و ارعاب بر علیه شهروندان خبر داد و آن پرونده را به دادسرا ارجاع کرده بود.

لازم به اشاره است، روزنامه جهان صنعت، پیشتر هم در تاریخ ۲۰ مردادماه ۱۳۹۹، در پی انتشار مطلبی در خصوص نوع عملکرد مسئولان در ارائه آمار و روند ابتلا به ویروس کرونا تا انتخابات مجلس و مراسم ۲۲ بهمن در آن‌ سال، توسط هیئت نظارت بر مطبوعات توقیف شد و در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹، رفع توقیف شده بود.

سرکوب فعالان رسانه ای و توقیف مطبوعات، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر  حق آنها در انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است.

در حالی مطبوعات و رسانه ها در ایران با توقیف و پرداخت جرائم نقدی و سایر مجازاتها مواجه می شوند که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و سایر مسئولان دولتی و حکومتی مدعی برخورداری مطبوعات و روزنامه نگاران از حق آزادی بیان در ایران هستند!

برچسب هافعال مطبوعاتیقانون مطبوعات در ایرانمحاکمه مدیر مسئول مطبوعاتمطبوعاتمطبوعات در ایراننقض حقوق بشر در ایران،هیئت منصفه مطبوعاتهیئت منصفه دادگاه مطبوعاتهیئت نظارت بر مطبوعاتانتشار مطبوعات در ایراناحضار به جلسه بازپرسیاحضار به جلسه بازپرسی در دادسرابیانیه آزادی مطبوعاتبازداشت و سرکوب آزادی بیانبرگزاری جلسه بازپرسیجلسه بازپرسیجلسه بازپرسی مدیر روزنامه جهان صنعتجهان صنعتحقوق بشر در ایران،حقوق بشر در ایران، حقوق شهروندی،روزنامهروزنامه جهان صنعتسرکوب مطبوعاتسرکوب مطبوعات ایرانسرکوب مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب روزنامه نگارانسرکوب روزنامه نگاران ایرانسرکوب روزنامه نگاران در ایرانسرکوب روزنامه نگاران در جمهوری اسلامیسرکوب رسانهسرکوب رسانه ها

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.