•                  
پنج شنبه , ۰۶ آبان , ۱۴۰۰
جمعه, اکتبر 29

کارگران شهرداری منجیل ۶ ماه مطالبات مزدی طلب دارند

0
368

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۹, کارگران شهرداری شهرستان منجیل بیش از ۶ ماه است که مطالبات مزدی و حقوق ماهیانه خود را دریافت نکردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۹, کارگران شاغل در مجموع فضای سبز و واحد پاکبانی شهرداری شهرستان منجیل که جمعیتی بالغ بر ۳۵ نفر و بصورت نیروهای پیمانکار در این شهرداری فعالیت می کنند ۶ ماه است که حقوق, عیدی و سایر مطالبات مزدی آنها پرداخت نشده است. 

این کارگران ضمن اعلام این خبر گفتند: “تعداد ما ۳۵ نفر است و تحت مسئولیت پیمانکار فعالیت در این شهرداری کار می کنیم. مطالبات مزدی ما مربوط به ۳ ماه طلب مزدی « دی، بهمن و اسفند » سال ۱۳۹۸ و ۳ماه طلب مزدی « فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه » سال ۱۳۹۹ ما پرداخت نشده است. 

این کارگران در ادامه افزودند: ” متاسفانه بعد از سال‌ها خدمت در شهرداری منجیل، از پرداخت به موقع مزایای مزدی و عیدی و سنوات محروم هستیم. در چند سال گذشته حقوق کارگران پیمانی معمولا با دو تاسه ماه تاخیر پرداخت می‌شد اما حقوق کارکنان و کارگران قرارداد مستقیم شهرداری تقریبا به‌روز بوده اما آخرین حقوقی که ما دریافت کرده‌ایم مربوط به آذر و دی ماه ۱۳۹۸ است که اخیرا دریافت کرده‌ایم و خبری از پرداخت مابقی مطالباتمان نیست. پیش از این نیز کارفرما در پرداخت کامل اضافه ‌کاری‌ها و حق مسکن کوتاهی کرده است. به عنوان نمونه حق مسکن ۱۰۰ هزار تومانی را سال ۱۳۹۸ هر ماه ۴۰ هزار تومان دریافت کردیم”.  

یکی از کارگران شاغل بخش خدمات شهرداری منجیل با یادآوری اینکه به دلیل کمبود منابع مالی، چند سال گذشته برای آن‌ها با چالش‌هایی همراه بوده است، افزود: “دست‌کم طی ۱ الی ۲ سال گذشته مدیریت شهری منجیل به بهانه شرایط بد اقتصادی، حقوق و عیدی آنها را با تاخیر پرداخت کرده.  آخرین پولی که به حساب کارگران واریز شده حدودا ۱ هفته پیش بود که شهرداری به حساب هر کارگر مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان واریز کرد. در عین حال اضافه کاری هایمان از ۸۰ تا ۹۰ ساعت در ماه به ۳۰ تا ۴۰ ساعت کاهش یافته است. همچنین مابه‌التفاوت حق مسکن سال گذشته را طلبکاریم”.

در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹و در حالی که مطالبات مزدی این کارگران ۴ ماه بود از محرومیت از امنیت شغلی و پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود خبر داده بودند. 

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده است. اما تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است.

برچسب هامنجیلمنجیل استان گیلانمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی کارگران شهرداریمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات مزدی شهروندان در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایرانواحد پاکبانی شهرداری منجیلکارگران پیمانکاری در شهرداری منجیلکارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران پاکبانی شهرداریکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانکارگران در ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری منجیلکارگران شهرداری در منجیلکارگران شهرداری در ایرانحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق کارگران در ایرانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران شهرداری در ایرانشهردار منجیلشهرداریشهرداری منجیلطلب مزدی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: