•                  
جمعه , ۰۱ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 21

کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ تهران معوقات مزدی طلبکارند

0
568

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, کارگران شاغل در واحد نگهداری فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ تهران عیدی و سنوات سال ۱۳۹۸ خدمتی خود را هنوز دریافت نکردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, شهرداری منطقه ۲۰ تهران علیرغم گذشت نزدیک شدن به اتمام دومین ماه از جدید عیدی و سنوات خدمت کارگران شاغل در واحد فضای سبز این شهرداری را پرداخت نکرده است. دستمزد این کارگران بصورت حداقل حقوق پایه پرداخت می شود و این شهروندان این مبالغ بسیار پائین را هم تاخیر و برگزاری تجمعات اعتراض وصول می کنند. این کارگران همچنین از زمان آغاز ویروس کرونا بدون ماسک و در محرومیت از دسترسی به مواد ضدعفونی کننده و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مشغول فعالیت هستند. 

براساس اعلام جمعی از کارگران واحد فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ تهران: “حدود ۶۰ کارگر هستیم در بخش فضای سبز ناحیه ۳ شهرداری منطقه ۲۰ با سوابق بالای ۱۵ سال سابقه کار و بیمه که هنوز عیدی مربوط به سال ۱۳۹۹ ما پرداخت نشده و علاوه بر آن حقوق فروردین ماه سال جاری و سنوات سال ۱۳۹۸ ما هنوز پرداخت نشده”. 

این کارگران همچنین تاکید کردند: ” پیمانکار به دلیل مشکلات مالی توان پرداخت به موقع دستمزد ما را ندارد و آخرین پولی که پیمانکار به حساب ما واریز کرده تقریبا ۱۰ روز پیش بود که به هر یک از کارگران مبلغ ۱ میلیون و۱۰۰ هزار تومان پرداخت شد”.

کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ تهران در ادامه افزودند: ” مهم‌ترین دغدغه ما دریافت مطالبات معوقه و به خطر افتادن امنیت شغلی‌‌مان هست و این درحالیست که اخیرا با شیوع کرونا ویروس و حدود ۱۵ سال سابقه کار نگران امنیت شغلی مان هستیم چرا که هرلحظه این بیماری احتمال سرایت این بیماری به ما وجود دارد”. 

این کارگران تصریح کردند: “با شیوع ویروس کرونا مسئولان شهری امکانات بهداشتی نظیر ماسک و دستکش در اختیار ما کارگران فضای سبز ناحیه سه منطقه ۲۰ قرار ندادند و این در حالیست که بعد از تعطیلات رسمی نوروز ما مرتب در بخش فضای سبز مشغول کار هستیم”.

در توضیحات بیشتر در مورد شیوع ویروس کرونا در ایران لازم به ذکر است؛ این ویروس, به شدت در حال سرایت به انسانهاست و موجی از نگرانی را در ایران پس از ورود این بیماری در کشور و اعلام دیر هنگام مسئولان وزارت بهداشت ایجاد کرد.

همچنین وزارت بهداشت ایران از روز ۳ اسفند با انتشار آمار روزانه موارد ابتلا و مرگ را آغاز کرد. اطلاعاتی در مورد موارد احتمالی در روزهای قبل وجود ندارد. همچنین تردیدهایی درباره دقیق بودن آمارهای اعلام شده مطرح شده است. از جمله از سوی نماینده قم در مجلس ایران. با این حال تنها آمار رسمی داده‌های وزارت بهداشت ایران است.

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده است. اما تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است. 

 

برچسب هافضای مجازیحقوق بشر در ایرانحقوق کارگرانشهرداری تهرانمطالبات کارگریمعوقات مزدیحقوق کارگران در ایرانکارگران شهرداریشهرداریمعوقات کارگرینقض حقوق بشر در ایرانشهردار تهرانفضای سبزسرکوب شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانکارگران فضای سبز یزدامنیت شغلی در ایرانحقوق شهروندی در ایرانجامعه کارگریکارگران ایراننقض حقوق کارگران در ایرانمعوقات مالیحقوق ماهیانهکارگران فضای سبزمطالبات کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانحقوق و معوقات مزدیسرکوب کارگران ایرانمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمطالبات کارگری در ایرانکارگران شهرداری در ایرانجامعه کارگری در ایرانسرکوب جامعه کارگری در ایرانحقوق معوقهحقوق معوقه کارگران در ایرانجامعه کارگری ایرانکارگران فضای سبز شهرداریمطالبات کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگرانحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق شهروندی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران ایرانفضای سبز شهرداریمعوقات مزدی کارگران شهرداریامنیت شغلی کارگرانشهرداری منطقه ۲۰ تهرانکارگران شهرداری تهرانخصوصی سازی در شهرداریمطالبات کارگران شهرداریمنطقه ۲۰ شهرداری تهرانشهردار منطقه ۲۰ تهرانکارگران فضای سبز شهرداری تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: