•                  
جمعه , ۲۶ دی , ۱۳۹۹
جمعه, ژانویه 15

امیرستاری رئوف, تداوم اعتصاب غذا توام با ضرب و شتم و انتقال به سلول انفرادی

0
357

امیر ستاری رئوف, زندانی محبوس در زندان مرکزی تبریز, که هفتمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود را پشت سر می گذارد پس از ضرب و شتم از سوی مسئولان این زندان به سلول انفرادی منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸, امیر ستاری رئوف, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز که یک هفته از آغاز اعتصاب غذای اعتراضی وی که به دلیل تعویق در رسیدگی به پرونده اش و عدم رفع ایرادات موجود در آن گذشته است پس ضرب و شتم به سلول انفرادی در این زندان منتقل شد. 

براساس این گزارش, از دلایل ضرب و شتم این زندانی سیاسی تا لحظه تنظیم این خبر اطلاع دقیقی در دست نیست. 

امیر ستاری رئوف از تاریخ ۲۰ خرداد ماه سالجاری و در اعتراض به عدم توجه مسئولان قضائی و رسیدگی و ایرادات موجود در پرونده اش دست به اعتصاب غذا زد. 

این زندانی سیاسی,  در تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۶ و در جریان اعتراضات سراسری دی ماه توسط مأموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و بعد از یک روز به دادسرای تبریز و پس از آن به بند قرنطینه زندان تبریز منتقل شد. پس از ۲۵ روز و اتمام مراحل بازجوئی با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی در تاریخ ۱۶ خردادماه ۱۳۹۷ توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی” به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا به تائید رسید و امیر ستاری رئوف

برخورداری افراد از حق دادرسی عالادنه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

برگزاری تجمعات اعتراضی بدون حمل سلاح از جمله حقوقی است که در اصل ۲۷ قانون اساسی ایران که حکومت جمهوری اسلامی مدعی عمل به آن را دارد نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما تفسیرهای متفاوتی که ارگانهای امنیتی به نفع خود و در جهت ایجاد محدودیت و سرکوب شهروندان در ایران بر قانون اساسی میکنند زمینه این سرکوبها را برخوردهای امنیتی را فراهم میکند. 

 
آغاز اعتراضات در شهر مشهد در تاریخ ۸ دی‌ماه ۱۳۹۶ بود، اما ناآرامی‌ها به سرعت به شهرهای دیگر تسری یافت. نیروهای امنیتی با خشونت کشنده روزافزون به این اعتراضات پاسخ داده‌اند.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: