•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

احضار و بازداشت بابک دبیریان, شهروند ساکن کرمانشاه در دادگاه انقلاب این شهرستان

0
321

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۳۹۹, یکی از شعب دادگاه انقلاب کرمانشاه پس از احضار بابک دبیریان, روزنامه نگار و فعال مدنی ساکن این شهرستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز شنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹, بابک دبیری, روزنامه نگار و فعال مدنی ساکن کرمانشاه پس از احضار به یکی از شعب دادگاه انقلاب کرمانشاه جهت ابلاغ حکم حبس توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. 

این فعال مدنی, در تاریخ در تاریخ ۵ دی ماه ۱۳۹۸, بدون ارائه حکم قضائی توسط نیروهای امنیتی در جریان مراسم چهلم یکی از جانباختگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸,  در کرمانشاه بازداشت و سپس ماموران امنیتی به منزل شخصی وی یورش برده و آن مکان را مورد تفتیش قرار داده و برخی اقلام شخصی وی را ضبط کرده و به همراه خود برده بودند. 

این فعال مدنی پس از نزدیک به ٤٠ روز بازجویی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه کرمانشاه و تفهیم اتهام به زندان دیزل‌آباد این شهرستان منتقل شده بود. این فعال مدنی در تاریخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸, همزمان با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۱ میلیارد تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شده بود. 

با آغاز مراحل دادرسی, پرونده بابک دبیریان در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, توسط یکی از شعب دادگاه انقلاب کرمانشاه مورد بررسی قرار گرفته بود. 

مجموعه دلایل بازداشت فعالان مدنی در ایران, در زمره اتهامات مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده  میباشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶به صراحت بر حق افراد بر برخورداری از آن تاکید شده است. اما از آنجائی که حکومت جمهوری اسلامی تاب شنیدن انتقادات شهروندان را ندارد فقط وانمود به احترام اصل آزادی بیان و قلم میکند ولی در اصل مطلب به طور سیستماتیک اقدام به سرکوب گسترده شهروندان در زمینه آزادی بیان و قلم میکند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بی طرف و با حضور هیئت منصفانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هانقض حقوق بشر انجمن صنفی روزنامه نگاراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانکرمانشاهآبان ماه ۱۳۹۸آبان ماه سال ۱۳۹۸ابلاغ حکم حبس تعزیریاحضاراحضار و بازجوییاحضار و بازجوئیاحضار و بازداشتاحضاروبازجوییاحضاروبازجوئیاخبار نقض حقوق شهروندی در ایراناعتراضات آباناعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸اعتراضات آبان ماه سال ۱۳۹۸اعتراضات آبان ۱۳۹۸اعتراضات شهروندان در ایرانبابک دبیریانبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشتگاهبازداشتگاه اداره اطلاعاتبازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسدارانبازداشتگاه اطلاعات سپاه در کرمانشاهتظاهراتتظاهرات آبان ماه ۱۳۹۸ در ایرانتظاهرات اعتراضی آبان ماه ۱۳۹۸تظاهرات اعتراضی آبان ۱۳۹۸تظاهرات اعتراضی شهروندان در ایرانتظاهرات شهروندان در ایرانحبس تعزیریدی ماهدی ماه ۱۳۹۸دی ماه سال 1398دی ماه سال ۱۳۹۸دی ماه۱۳۹۸دادگاه انقلابدادگاه انقلاب کرمانشاهدادگاه انقلاب استان کرمانشاهدادگاه انقلاب در کرمانشاهدادگاه انقلاب در استان کرمانشاهروزنامه نگارسرکوب فعال مدنی در ایرانسرکوب فعالان مدنیسرکوب فعالان مدنی ایرانسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان مدنی در تهرانسرکوب فعالان مدنی در جمهوری اسلامی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: