•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

یک شهروند اهل اسلام آباد غرب با تودیع وثیقه آزاد شد

0
1119

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۷ شهریور ماه ۱۳۹۹, رضا رمضانی, شهروند اهل اسلام آباد غرب, پس از طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه بطور موقت از بازداشت آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز پنجشنبه ۶ شهریور ماه ۱۳۹۹, رضا رمضانی – فرزند: اسفندیار – اهل اسلام آباد غرب, پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام, با تودیع قرار وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی بطور موقت از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد. اتهام این شهروند در زمان بازداشت توهین به مقدسات عنوان شده بود. 

براساس این گزارش, رضا رمضانی, در حالی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد که پس از اتمام بازجوئی نزدیک به ۲ ماه پس از انتقال به زندان دیزل آباد کرمانشاه بطور بلاتکلیف در این زندان محبوس شده بود. 

در تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, علیرغم اتمام بازجوئی و تداوم بلاتکلیفی قرار بازداشت رضا رمضانی به مدت ۱ ماه دیگر تمدید شده بود. 

رضا رمضانی, در تاریخ ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۹, توسط ماموران اداره اطلاعات سپاه پاسداران در شهرستان اسلام آباد غرب بازداشت و به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شد. 

در تاریخ ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۹, سجاد ملایری, دادستان عمومی و انقلاب اسلام آباد غرب از بازداشت فردی از سوی ماموران اطلاعات سپاه پاسداران به اتهام توهین به مقدسات و فعالیت تبلیغی علیه نظام در این شهرستان خبر داد. وی همچنین از بازداشت چند تَن دیگر از اعضای یک گروه مذهبی توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه در این شهرستان خبر داده بود. 

سرکوب دگراندیشان مذهبی در ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۸  اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۸۶ میباشد که حق افراد بر تغییر دین و انجام مناسک مذهبی بدون ترس و تبلیغات مذهبی را آزاد دانسته است.

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهامات واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده است. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

سرکوب دگراندیشان مذهبی در حالی در ایران رو به گسترش است که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی بارها مدعی شده در ایران آزادی بیان, آزادی عقیده و آزادی فکر هست. 

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشر درجمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندی در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندان در جمهوری اسلامیآزادی بیان در جمهوری اسلامی در ایرانآزادی با تودیع قرار وثیقهآزادی با تودیع وثیقهآزادی رضا رمضانیآزادی رضارمضانیاتهام توهین به مقدساتاسلام آباداسلام آباد غرباسلام آبادغرباسلام اباد غرباستان کرمانشاهاطلاعات سپاه اسلام آباد غرباطلاعات سپاه استان کرمانشاهبند مشاوره ۳ زندان دیزل آباد کرمانشاهبازجویی در اداره اطلاعاتبازجویی در اطلاعات سپاهبازجویان اطلاعات سپاهبازجوئیبازجوئی از زندانیبازجوئی از شهروندانبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بنددوالفبازجوئی در بازداشتگاهبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهبازداشت رضا رمضانیبازداشت رضارمضانیتفهیم اتهام و بازجوئیتوهین به مقدساتتوهین به مقدسات اسلامیتودیع قرار وثیقهتودیع قراروثیقهدیزل آباد کرمانشاهدادستان اسلام آباد غربدادستان عمومی و انقلابرضا رمضانیرضا رمضانی اسلام آباد غربرضارمضانیزندان دیزل آبادزندان دیزل آباد کرمانشاهزندان دیزل آباد در کرمانشاهسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان در ایرانسرکوب شهروندان در جمهوری اسلامی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.