•                  
یک شنبه , ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
یکشنبه, سپتامبر 19

تعلیق اجرای حکم اعدام ۱ تن در زندان مرکزی زاهدان

0
315

 حقوق بشر در ایران امروز یکشنبه ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۹، اجرای حکم اعدام حسن دهواری، زندانی منتقل شده به سلول انفرادی در زندان مرکزی زاهدان به تعویق افتاد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز یکشنبه ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۹، حسن دهواری، زندانی محکوم به اعدام و محبوس در سلول انفرادی زندان مرکزی زاهدان پس از تعلیق اجرای حکم به بند عمومی این زندان بازگردانده شد. 

تعلیق اجرای حکم اعدام حسن دهواری در پی مساعدت انجام شده مسئولان قضائی برای پیگیریهای بیشتر جهت تنظیم درخواست اعاده دادرسی به پرونده این زندانی از سوی مصطفی نیلی، وکیل مدافع وی صورت گرفت. 

لازم به ذکر است، حسن دهواری به همراه تنی چند از زندانیان محکوم به اعدام، در تاریخ ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۹، به سلول انفرادی منتقل شده بود. 

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شدگان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدام ها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدام های سالیانه را دارا می باشد.

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرائمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

برچسب هاحقوق بشراعدام در ایرانحقوق بشر در ایراناجرای حکم اعداماعدام مواد مخدرطرح لغو مجازات اعدامحکم اعدامصدور حکم اعداممجازات اعداماعدام قتل عمدمجازات اعدام در ایراننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرمجازاتقوانین اجرای حکم اعداممصطفی نیلیاعدام در ملاء عاممجازات غیر انسانیقانون مجازات اسلامیاجرای حکم اعدام در ایرانشرایط زندان زاهداننقض حقوق بشرد ر ایرانقانون جدید مجازات اعدام در ایراناعداممجازاتهای غیر انسانیقرنطینه زندان زاهدانتائید حکم اعدامامکانات زندان زاهدانمجازاتهای بیرحمانهزندان زاهدانحقوق بشر در جمهوری اسلامیمجازات غیرانسانیمجازات اعدام ایرانحقوق بشر درایرانحکم اعدام در ایراننقض حکم اعدام در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایراناعدام زندانیان در ایراناعدام در زندانهای ایرانمجازات قتل عمداعدام اجرای حکم اعداممجازات قصاصنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیحکم اعدام متهم به قتلحکم اعدام زندانیان در ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیانحکم اعدام در زنداننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانزندان زاهدانیاجرای حکم اعدام در زندان زاهدانحکم اعدام متهمان به قتلبند قرنطینه زندان زاهدانصدور حکم اعدام در ایراناعدام در زندان زاهدانحسن دهواریاعدام حسن دهواریاعدام حسن دهواری زاهدانحسن دهواری زندانی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: