•                  
سه شنبه , ۱۷ تیر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, جولای 7

انتقال نامق دلدل, زندانی عقیدتی از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان رجائی شهر

0
140

نامق دلدل، زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج که طی ماه گذشته به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بود، هفته گذشته به این زندان بازگردانده شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، هفته گذشته نامق دلدل، زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به این زندان بازگردانده شده است. انتقال وی به اداره اطلاعات سنندج در حالی صورت گرفته بود که صرفا حدود ۱۴ ماه از مدت زمان محکومیت این زندانی باقی مانده است. این زندانی اواسط دی ماه به سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بود.

حقوق بشر در ایران در پیش از این  طی گزارشی از  بیخبری از وضعیت این زندانی عقیدتی پس از انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج اطلاع رسانی کرده بود.

نامق دلدل که از مدت‌ها پیش از ناحیه استخوان ران پای راست دچار بیماری شده، پیشتر در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و اعزام به بیمارستان خارج از زندان دست به اعتصاب غذا زده بود.

آقای دلدل در آبان ۹۴ از بازداشتگاه اطلاعات سنندج به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.

وی در فروردین ۹۳ بازداشت و بر اساس سه اتهام امنیتی به ترتیب به ۶ سال، ۳ سال و ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده و این حکم در مرحله تجدیدنظر بر اساس ماده ۱۴۷ به ۶ سال حبس (مجازات اشد) کاهش پیدا کرد.

این زندانی نخستین بار در سال ۸۹ بازداشت به ۳ سال و ۳ ماه حبس محکوم شده و در مهرماه ۹۲ با پایان دوران محکومیت آزاد شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: