•                  
شنبه , ۰۳ آبان , ۱۳۹۹
شنبه, اکتبر 24

جعفر سعیدی, با دوختن لبهای خود در زندان بوکان اعتصاب غذا کرد

0
155

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۹, جعفر سعیدی, زندانی متهم به جرائم مواد مخدر محبوس در زندان بوکان در اعتراض به محرومیت از حق مرخصی با دوختن لبهای خود اعلام اعتصاب غذا کرد. این زندانی از سال ۱۳۹۲ در حال تحمل حبس تعزیری ۲۵ساله خود است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از شبکه حقوق بشر کردستان, روز سه شنبه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۹, جعفر سعیدی, متولد: ۱۳۷۰, اهل شهرستان بوکان و محبوس در بند۲ زندان این شهرستان که در حال تحمل حبس تعزیری ۲۵ ساله خود با اتهام مواد مخدر است در اعتراض به محرومیت وی از حق مرخصی اعتصاب غذا کرد. 

براساس این گزارش, طی هفته گفته ناظر زندانیان در زندان بوکان پس از اعلام موافقت با درخواست مرخصی وی اعلام کرد در صورت تامین وثیقه ای به مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان جعفر سعیدی به مرخصی اعزام خواهد و این درحالی است که پیشتر مبلغ درخواستی برای اعطای مرخصی وی را ۳۵۰ میلیون تومان اعلام کرده بود. 

این زندانی از سال ۱۳۹۲, پس از بازداشت به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر و طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با آغاز مراحل دادرسی به تحمل ۲۵ سال حبس تعزیری محکوم شد و از آن زمان تا به امروز به مرخصی اعزام نشده است. 

رعایت حقوق شهروندی متهم در طی دوران بازداشت, بازجوئی, دادرسی و تحمل حبس که شامل حق دادرسی عادلانه در دادگاهی بی طرف, حق درمان و به رسمیت شناختن اعطای مرخصی و سایر حقوق زندانیان از جمله موارد تاکید شده در قانون آئین دادرسی کیفری و اسناد بین المللی حقوق بشر است. این حقوق بدون توجه به نوع جرم و اتهامات برای تمامی افراد در هر زمان و مکان بدون در نظر گرفتن جنسیت آنها لازم به اجرا است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: