•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, نوامبر 29

حمید جعفری به اعتصاب غذای خود پایان داد

0
116

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۵آبان ماه ۱۴۰۱، حمید جعفری نصرآبادی، معلم محبوس در زندان مرکزی اصفهان به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کانون صنفی معلمان ایران، روز چهارشنبه ۴ آبان ماه ۱۴۰۱، حمید جعفری نصرآبادی، معلم و فعال صنفی فرهنگیان، محبوس در زندان مرکزی (دستگرد) اصفهان، به اعتصاب غذای خود پایان داد.‌

براساس این گزارش، حمید جعفری نصرآبادی، در تماس کوتاهی که با خانواده خود برقرار کرد خبری پایان اعتصاب غذایش را اعلام کرد.‌

لازم به ذکر است، حمید جعفری نصرآبادی، اخیرا، از زندان یزدل کاشان برای ادامه تحقیقات قضایی و تشکیل پرونده به زندان مرکزی اصفهان منتقل شده است.‌

این فرهنگی شاغل در هنرستان کارودانش شهر کاشان، در تاریخ ۲۷ مهر ماه ۱۴۰۱، در محل کار خود و با همراهی مسئول حراست اداره آموزش و پرورش کاشان بازداشت و به سلول انفرادی در زندان یزدل کاشان منتقل و در اعتراض به بازداشت و پرونده سازی بر علیه او اعتصاب غذا کرده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش، کماکان از مصادیق حقوقی اتهامات و علت دقیق بازداشت حمید جعفری اطلاعی در دسترس نیست.

سرکوب شهروندان و طرح اتهامات براساس سناریو سازی ارگانهای امنیتی ناقض ماده۱۹اعلامیه جهانی حقوق بشر و  ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.