•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

احضار پرستو صالحی, بازیگر سینما و تلوزیون به دادسرای فرهنگ و رسانه/سند

0
1335

حقوق بشر در ایران – روز جاری, پرستو صالحی, بازیگر سینما و تلوزیون با توجه به دریافت احضاریه کتبی صادره از شعبه ۱۲ دایره بازپرسی دادسرای فرهنگ ورسانه تهران احضار شد. 

به گزارش حقوق بش در ایران, امروز پنجشنبه, ۲۷ تیرماه ۱۳۹۸, پرستو صالحی هنرمند سینما و تلوزیون, با توجه به ابلاغیه کتبی دریافتی از سوی شعبه ۱۲ دایره بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه به جهت شرکت در جلسه بازپرسی احضار شد. با توجه به ابلاغیه دریافتی از وی خواسته شده ظرف مدت ۵ روز آینده در محل آن دادسرا حاضر باشد. این فعال هنری پیش از این به واحد نظارت و پیگیری قوه قضائیه احضار و از حضور در انزار عمومی منع شده بود!

براساس این گزارش, پرستو صالحی, با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود از این احضار و دریافت ابلاغیه اطلاع رسانی کرد. 

همچنین در متن ابلاغیه صادره از سوی شعبه ۱۲ دایره بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه, اتهام منتسبه بر این فعال هنری “تشویش اذهان عمومی” عنوان شده است. 

احضار پرستو صالحی, بازیگر سینما و تلوزیون به دادسرای فرهنگ و رسانه در حالی صورت گرفته که وی پیش از این و در اواخر مردادماه ۱۳۹۷, از احضارش توسط اداره نظارت و پیگیری قوه قضائیه به دلیل پست‌های اینستاگرامی‌اش خبر داده بود. 

پرستو صالحی در آن تاریخ پیرامون احضار ش به اداره نظارت و پیگیری قوه قضائیه نوشته بود؛ احضارکنندگان با او “رفتاری محترمانه” و “برخوردی دوستانه” بوده است “اما احضار احضار است و سوال و جواب کردن، سوال و جواب و فرقی نمی‌کند که رفتار دوستانه باشد. 

پرستو صالحی, در تاریخ ۲۵ مهرماه ۱۳۹۷, با انتشار ویدئویی از احضار مجدد خود به واحد نظارت و پیگیری قوه قضائیه و ممانعت از حضور ایشان در اماکن عمومی خبرداده بود. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.